Úvod > Aktuality & Inšpirácie
 
 
 

Rohové sedačky, ktoré padnú do malej obývačky ako uliate!

Ocitli ste sa už niekedy v miestnosti, kde bola sedačka takmer väčšia než samotná miestnosť? Keď ste si povedali „Waau, táto súprava vyzerá ako slon v porceláne!“? A práve pre tento prípad sú tu s nami rohové sedačky. Možno ste sa práve pousmiali a predstavili si všetky menej priestrannejšie obývačky, ktoré si pamätáte. Skúste to teda ešte raz s nami a predstavte si malú, štýlovú obývačku a v jej rohu útulnú rohovú sedačku, ktorá nezaberá príliš veľa priestoru, no je dostatočne veľká, aby poskytla pohodlie trom ľuďom. Áno, to je tá rohová sedačka, o ktorej vám dnes povieme niečo viac...

 

Rohové sedačky, ktoré padnú do malej obývačky ako uliate! Celý článok...
 

Prečo sa oplatí navštíviť "showroom" ?

Ak ste doposiaľ nenavštívili žiaden showroom či podnikovú predajňu, určite ste o nich už počuli alebo minimálne prechádzali okolo. Možno ste im nikdy neprikladali žiadnu dôležitosť, no opak je pravdou. My vám dnes prezradíme zopár skvelých dôvodov, prečo sa návšteva podnikových predajní nábytku skutočne oplatí, a prečo stojí za to zopár z nich navštíviť.

Prečo sa oplatí navštíviť "showroom" ? Celý článok...
 

Ako sa kvalita matracov odráža na vašom dennom výkone?

 

To, že matrac a jeho kvalita sú dôležitými vplyvmi v našich  životoch je už všetkým dobre známe. Ako sa teda táto kvalita odráža na našom dennom výkone, dennej energii a taktiež nálade? Ide len o dodržiavanie niekoľkých zásad ako dostatočná dĺžka spánku či správne vystužený matrac vzhľadom k vášmu telu a kilám. V dnešnom článku vám teda priblížime ako sa spánok odráža na vašom tele a čo robiť preto, aby ste boli čerstvý ako taká ryba.

 

Ako sa kvalita matracov odráža na vašom dennom výkone? Celý článok...
 

Jedálenské sety – vychutnajte si jedlo pohodlne

Hovorí sa, že jedlo by sa malo vychutnávať a jesť čo najpomalšie. Táto pravda napomôže nie len lepšiemu pôžitku zo samotného jedla, ale vaše telo ho spáli rýchlejšie a lepšie, čo vám v konečnom dôsledku pomôže udržať si krajšiu postavu. Povedzme si na rovinu, kto z nás z predsa netúži po dlhodobo krásnej postave bez námahy, diét a hodín stravných vo fitku? Práve to, či si jedlo vychutnáte a ako sa pritom budete cítiť do značnej miery ovplyvňujú aj faktory ako prostredie, komfortnosť stoličky či dokonca veľkosť jedálenského stola.

Jedálenské sety – vychutnajte si jedlo pohodlne Celý článok...
 

Vytvorte si doma vlastné relaxačné miesto s Feng Shui

V každej domácnosti by ste sa mali bez pochýb cítiť príjemne a bezpečne. Veľa domov však nedokáže vniesť ten správny pocit domova do našich tiel a my stále tápame, čo je príčinou. Zažili ste niekedy situáciu, keď ste jednoducho vošli do domu či bytu a povedali si „Páni, cítim sa tu skutočne príjemne.“ ? Ten pocit, keď sa nachádzate v niečej obývačke po prvý krát, no to, čo vyžaruje vás jednoducho úplne opantá a vy by ste v nej dokázali zrazu stráviť hodiny... Dôvod dobrého aj zlého pocitu v miestnosti je Feng Shui, čínske poznanie staré 6 000 rokov. Toto poznanie hovorí o tom, ako obyčajné usporiadanie objektov v priestore dokáže ovplyvniť energiu vo vašom dome a v konečnom dôsledku aj príliv vašej vlastnej energie.

Vytvorte si doma vlastné relaxačné miesto s Feng Shui Celý článok...
 

Ako sa starať o drevený nábytok

 

Všetci máme doma aspoň jeden kúsok dreveného nábytku a všetci tiež chceme, aby nám vydržal aj počas niekoľkých generácií. Aj keď nábytok vyrobený z dreva nie je na údržbu náročný, predsa len si vyžaduje aspoň minimálnu starostlivosť. Ide skôr o to, čomu sa treba vyhýbať než o to, čo treba robiť. Tu zopár rád od nás pre vás (a váš nábytok).

 

Ako sa starať o drevený nábytok Celý článok...
 

Ako si správne vybrať sedaciu súpravu do obývačky?

Hovorí sa, že sedačka môže vašu obývaciu izbu dizajnovo krásne pozdvihnúť, ale aj úplne znehodnotiť. Sedacie súpravy dnes prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a materiáloch. Niektoré môžete skladať, rozkladať alebo prispôsobiť ich rozloženie ako len chcete. Avšak existujú pravidlá, ktorými by sme sa mali riadiť pri výbere sedacej súpravy. Dnes sa, ale nebudeme baviť o najnovších dizajnových trendoch vo farbách ani tvaroch. Pozrieme sa na zásady pri výbere a samotnej kúpe sedačky tak, aby ste boli s novým kúskom zariadenia spokojní.

Ako si správne vybrať sedaciu súpravu do obývačky? Celý článok...
 

Ako sa správne starať o látkovú sedačku

Sedačka je, dá sa povedať, jeden z najdominantnejších kusov nábytku v obývačke každého bytu či rodinného domu. Okrem funkčnosti, ktorou je jednoznačne možnosť pohodlného sedenia, pomáha miestnosti vdýchnuť tú pravú atmosféru a utvára tak spolu s ostatným nábytkom - od obývacej steny až po jednotlivé bytové doplnky, štýlový interiérový celok. V neposlednom rade je tiež neprehliadnuteľným kusom nábytku pre návštevu, a aj z tohto dôvodu by sme mali nielen výber sedačky najprv dôkladne zvážiť, ale neskôr o ňu aj pravidene dbať, aby sme sa ňou mohli len a len chváliť.

Ako sa správne starať o látkovú sedačku Celý článok...
 

Vyrobte si veľkonočné vajíčka z nití rýchlo a ľahko

Veľká noc je za rohom a tak nám napadlo si vyrobiť zopár krásnych niťových vajíčok ako jednoduchú dekoráciu do domácnosti. Keďže ich samotná výroba nie je vôbec namáhavá, ba je dokonca zábavná, rozhodli sme sa s vami postup výroby podeliť.

Vyrobte si veľkonočné vajíčka z nití rýchlo a ľahko Celý článok...
 

Čaro slovenského nábytku v štvorizbovom byte

12.11.2015

Tento mesiac by sme Vám v našich aktualitách radi prezentovali interiér štvorizbového bytu. Do našich vizualizácií zakomponovávame výlučne kvalitný slovenský nábytok od renomovaných výrobcov. V interiéry na tento mesiac boli použité okrem ponúkaných štandardného typizovaného nábytku aj nábytok vyrábaný na mieru.

Čaro slovenského nábytku v štvorizbovom byte Celý článok...
 

Interiér dvojizbového bytu

29.9.2015

Inšpirujte sa našimi návrhmi kompletných interiérov. Sériou vizualizácií z dvojizbového bytu začíname uverejňovať inšpiratívne návrhy interiérov zariadené kvalitným slovenským nábytkom.

Interiér dvojizbového bytu Celý článok...
 

Cena je správna

14.10. 2013

Drevona.sk sponzoruje momentálne najúspešnejšiu súťaž na TV JOJ "Cena je správna". Pozrite si niečo zo zákulisia natáčania tejto relácie.

 

 

 

Čo je DTD, LTD, MDF a ABS?

14. 2. 2013

MDF je drevovláknitá doska s veľmi kompaktnou štruktúrou a vďaka tomu sa dobre opracováva. Preto je obľúbená u ľudí, ktorí by chceli tvarované dvierka ale majú obmedzené financie. Vyrába sa bez použitia lepidiel. Do MDF dosky sa dajú jednoducho vyfrézovať rôzne profily alebo tepelne pod vákuom nalepiť fóliu a tak vytvoriť akýkoľvek dezén. Alebo sa MDF dosky priamo lakujú lesklým či matným lakom.

Čo je DTD, LTD, MDF a ABS? Celý článok...
 

Vitajte v inovovanom internetovom obchode

1.11. 2012

Dovoľte, aby sme Vás informovali o novinkách, ktoré sme pre Vás pripravili na www.drevona.sk. Od 01. novembra 2012 prinášame inovovaný a modernizovaný internetový obchod - nábytok cez internet, ktorého hlavnými prednosťami sú moderný dizajn, jednoduchá orientácia, ako aj komplexné informácie na jednom mieste.

 

Vitajte v inovovanom internetovom obchode Celý článok...