Kategórie
 
 
 

Barové stoličky

Barové stoličky - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Barové stoličky - 40,4 cm

 
 
 
 

Barové stoličky sa nemusia vyskytnúť len v nočných baroch. Čoraz častejšie sa s nimi stretávame aj v domácnostiach, a práve preto predpokladáme a akosi očakávame, že budú takéto stoličky aj pohodlné. Barové stoličky sú skvelým doplnkom v domácnostiach k tzv. ostrovčeku a sú často využívané na rýchle stolovanie akým sú raňajky, desiaty, olovranty. Sú tiež výborné na usadenie hostí, priateľov a známych pri príležitostnej kávičke alebo na usadenie spoločníka pri príprave rôznych jedál. Navyše, v malometrážnych bytoch a dnešných moderných garsónkach sú barové stoličky takmer neodmysliteľnou súčasťou vďaka ich rozmerom a praktickosti. Viac o barových stoličkách ...

 
 
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Usaďte sa do pohodlia

domácnostiach je však potrebné pri výbere barových stoličiek prihliadať rovnako na dizajn stoličiek, ako aj na pohodlie pri sedení. Barové stoličky sú moderné a vyzerajú vždy a všade dobre. Každá gazdinka, či kuchárka ocení, že barové stoličky nezaberajú veľa miesta a ľahko sa pod nimi udržuje poriadok. Takisto je vďaka barovým stoličkám väčšia šanca, že manžel bude sedieť doma a nie v bare. Či?

Barové stoličky - DREVONA

V malých moderných bytoch nie je niekedy priestor na klasický stôl so stoličkami, preto tradičné stolovanie môžeme nahradiť barovým pultom s barovými stoličkami. Chrómové barové stoličky dodajú interiéru nádych moderného bytu a odľahčia stiesnený priestor. Barová stolička je nenáročná na údržbu. A hlavne, sedieť na otočnej barovej stoličke je zábavné.

 

Správna barová stolička

Pri kúpe barových stoličiek to naozaj platí. Vybrať správnu veľkosť, výšku barových stoličiek je nevyhnutné, a to predovšetkým preto, aby spĺňala svoj účel. Najskôr berte do úvahy váš priestor. Kde presne majú byť barové stoličky umiestnené, či budú využívané na príležitostné sedenie alebo na denné stolovanie? Budú umiestnené pri kuchynskom pulte, pri kuchynskom ostrovčeku alebo v domácom dennom bare? Od výšky kuchynského pultu/ostrovčeka/barového pultu, potom závisí aj výška barovej stoličky.

 

Ukážte svoj osobitý štýl

Váš dizajn interiéru a dekór skutočne vypovedajú niečo o vašej osobnosti a osobitom štýle. Či si vyberiete barové stoličky z farebného plastu, kovové, či s koženými sedačkami, čalúnené alebo drevené, snažte sa ich zladiť s ostatným nábytkom v danej miestnosti. Aj keď barové stoličky nie sú dominantným kusom nábytku, dokážu miestnosť vyzdvihnúť, pridať šmrnc a želaný zaujímavý detail.

 

Typy barových stoličiek

Ak ste sa už rozhodli pre správnu veľkosť barových stoličiek a štýl, v akom sa bude niesť ich dizajn, na rade je zvoliť typ. Existujú totiž barové stoličky s operadlom i bez, s opierkami na ruky i bez. Tieto „detaily“ závisia od toho, ako často a ktoré osoby domácnosti ich budú využívať najviac. Napr. pre deti je vždy lepšie zvoliť stoličky s operadlami, a pre príležitostných hostí sa viac hodia jednoduchšie, klasické barové stoličky.

 

Môžete si tiež vybrať barové stoličky do exteriérov, akými sú napr. terasy alebo vonkajší letný bar v záhrade. Práve na takéto miesta sa perfektne hodia plastové alebo drevené barové stoličky, ktoré sú trvácne a ľahko udržiavateľné.

 

Barové stoličky od slovenského výrobcu DREVONA

DREVONA ponúka kvalitné výrobky, či už ide o barové stoličky alebo akýkoľvek nábytok do domácnosti. Slovenský výrobca DREVONA ponúka široký výber rôzneho nábytku do interiéru i exteriéru. Našu ponuku si môžete prezrieť v kamennej predajni alebo online

 

Barové stoličky pre klasický aj moderný štýl bývania

Rýchle barové sedenie, teda barový pult s barovými stoličkami sa stali veľmi moderným, atraktívnym a štýlovým prvkom domácností, ktorý dodá celému priestoru úplne iný šmrnc. Najčastejšie je barový pult súčasťou kuchynskej linky, kde tvorí jej akoby koncovú predĺženú časť pracovnej dosky, prípadne môže byť barový pult súčasťou kuchynského ostrovčeka. Pri otvorenej dispozícii tvoria barové stoličky spolu s barovým pultom optický predel medzi kuchynskou a obývacou časťou priestoru, kým v priestorovo menších domácnostiach je barové sedenie veľmi praktickým variantom ako získať úsporný typ stolovania aj v obmedzenom priestore, kde pre umiestnenie klasického jedálenského stola so stoličkami už nezostáva žiadne miesto. V každom prípade je ale barové sedenie veľmi príjemným miestom, kde si pohodlne vypijete rannú kávu, prečítate dennú tlač alebo si doprajete rýchle občerstvenie či večerný miešaný drink.

 

Aké barové sedenie si zvoliť?

Súčasný moderný bytový dizajn počíta s barovým sedením ako s charakteristickým prvkom väčšiny moderných interiérov, čomu zodpovedá aj veľmi pestrá ponuka barových stoličiek v najrôznejších prevedeniach a kombináciách, ktorá je momentálne dostupná na trhu. Samozrejmosťou je klasika, drevené barové stoličky, ktoré môžu byť kombinované s čalúneným, napr. koženým sedením, ale aj s ratanovým výpletom či s kovovými alebo plastovými prvkami, ale nechýbajú ani veľmi atraktívne varianty z kovu a plastu.

 

Okrem dizajnu myslite aj na ergonómiu a funkčnosť

Barové sedenie a obzvlášť barové stoličky však nie sú iba estetickým a dizajnovým doplnkom interiéru, nemali by sme teda zabúdať ani na fakt, že ide predovšetkým o sedací nábytok, ktorý musí spĺňať aj určité funkčné a ergonomické kvality, aby bolo sedenie za barovým pultom naozaj príjemné, pohodlné a bezpečné. Dôležitým kritériom je ergonomické tvarovanie a výška sedu, ktorá by mala byť dosahovať približne 75 cm (65 cm) od zeme, najmä ak berieme do úvahy, že optimálna výška barového pultu je 110 cm. Ak kupujeme drevené barové stoličky, je práve výška sedu veľmi zásadná, keďže klasické drevené barové stoličky vo väčšine prípadov disponujú len pevnými drevenými nožičkami a nemajú možnosť výškového nadstavenia podľa potreby.

 

Barové stoličky od DREVONY do moderných interiérov

Ak sa ešte stále rozhodujete, či do svojho moderného bývania zvoliť drevené barové stoličky alebo iné materiálové prevedenia, ako je napr. plast či chróm, možno vám práve ponuka na našich stránkach e-shopu DREVONA udá ten správny smer, ktorým sa pri výbere barového sedenia máte vybrať. Veľmi efektne pôsobí napr. kombinácia lesklého chrómu podnože a čiernej koženej sedacej časti s operadlom alebo lesklá chrómová podnož v kombinácii so štýlovým sedením z kvalitného umelého ratanu v hnedo-melírovom prevedení.

 

Dve, tri či štyri drevené barové stoličky?

Barové sedenie potrebuje tiež svoj priestor a je nesprávne, ak je barový pult so stoličkami za každú cenu vyslovene na doraz natlačený na mieste, kde je to akokoľvek obmedzujúce. Drevené barové stoličky si vždy zadovážte v optimálnom počte podľa dĺžky barového pultu, pre každú jednu barovú stoličku je potrebné počítať s priestorom cca 50 až 55 cm, aby bolo sedenie naozaj pohodlné.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia