Úvod > Biely jedálenský stôl
 
Jedalensky_stol_140_x_90_cm_dub_tmavy_MALIBU_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Biely jedálenský stôl – klasika a nadčasovosť, ale aj moderný dizajn

Vkusné zariadenie interiéru v dokonalej súhre až do posledného detailu je pomerne náročná úloha najmä v prípade, že sa rozhodneme pustiť do zariaďovania a dekorovania miestnosti úplne sami bez odborných skúseností bytového dizajnéra. Je to síce dlhý a náročný proces, ale s niekoľkými správnymi radami a inštrukciami, ktoré mimochodom nájdete aj v odborných časopisoch či na internete a so štipkou citu pre detaily sa to dá určite zvládnuť. Ako teda vybrať to správne zariadenie, nábytok či farby napríklad pre štýlovú jedáleň či veľký prepojený, otvorený priestor kuchyne a obývacej izby? Zvoliť drevený, sklený či len jednoduchý biely jedálenský stôl a aké stoličky sa práve k tomuto typu stola najlepšie hodia?

 

Prečo zvoliť práve jedálenský stôl v bielej farbe alebo keď biela vládne v interiéri

Biela farba aj napriek tomu, že je jednoduchá a nenápadná, stále vedie v rebríčku najobľúbenejších farieb v interiérovom dizajne, biela dominuje na stenách, nábytku aj na doplnkoch a dekoráciách a jej pozícia kráľovnej interiéru sa ani rokmi príliš nemení (skôr sa menia farby, ktorými bielu dopĺňame, napr. sivá, čierna a podobne). Vo veľkej miere sú najväčšími benefitmi bielej farby práve vzdušnosť, svetlo, čistota, optické zväčšenie priestoru a dobrá kombinovateľnosť s ostatnými farbami. Napríklad aj veľká popularita a boom bielych kuchýň vo vysokom lesku pretrváva na trhu už niekoľko rokov, tak prečo si nevybrať túto osvedčenú klasiku aj do jedálne, napr. ako vkusný a nadčasový biely jedálenský stôl?

 

Vyberáme vhodný biely jedálenský stôl

Či už vyberáme biely jedálenský stôl alebo aj akýkoľvek iný, vždy je v prvom rade dôležitý správny rozmer, tvar a samozrejme kvalita. Tvar a rozmery jedálenského stola by mali zodpovedať vašim priestorovým možnostiam, ale tiež počtu členov domácnosti tak, aby biely jedálenský stôl zabezpečoval pohodlné stolovanie pre všetkých členov domácnosti súčasne, pretože nič nie je príjemnejšie ako atmosféra spoločného rodinného obeda či slávnostnej večere v kruhu najbližších. Je všeobecne známe, že okrúhly tvar stola je náročnejší na priestor a pre rozlohovo menšie miestnosti je oveľa praktickejším riešením biely jedálenský stôl v tvare obdĺžnika.

 

Rôzne materiálové a dizajnové prevedenia pre moderné aj vintage bývanie

Biely jedálenský stôl môže byť vyrobený z rôznych materiálov, napr. drevo, laminovaná drevotrieska, plast alebo aj v kombinácii s inými materiálmi, ako je sklo či kov. Výber materiálu ako aj celkové dizajnové prevedenie stola by malo dokonale ladiť s ostatným zariadením v miestnosti (napr. s kuchynskou linkou alebo obývacou stenou) a tiež s celkovým charakterom či štýlom interiéru. Biele jedálenské stoly vo vysokom lesku alebo v kombinácii so sklom či kovom vyberáme skôr pre modernejšie zariadený interiér, naopak biely jedálenský stôl s dezénom dreva, matným efektom alebo jemnou patinou sa dokonale hodí pre vintage alebo škandinávsky štýl bývania.

 

Aké stoličky zvoliť k bielemu jedálenskému stolu?Biely jedálenský stôl

Každý jedálenský stôl potrebuje aj správne a maximálne pohodlné jedálenské stoličky a ani biely jedálenský stôl nie je v tomto smere výnimkou. Ak ste jedálenský stôl nekúpili ako súčasť kompletnej jedálenskej zostavy, budete sa musieť ešte popasovať s výberom vhodných jedálenských stoličiek, ktoré k stolu dokonale sadnú. Biely jedálenský stôl znesie akúkoľvek farbu stoličiek, dôležité je, aby farebne, materiálovo a štýlovo ladili nielen so stolom, ale aj s ostatným zariadením a dekoráciami v miestnosti. Ak zvolíte stoličky s čalúneným sedením a opierkou, mali by farebne ladiť napr. s farbou koberca, závesov, vankúšikov na sedačke či s farbou samotnej sedačky, ak je jedálenské sedenie súčasťou obývacej izby. Ak sa ale celá miestnosť nesie v bielych či svetlých tónoch, môžete naopak zvoliť stoličky vo výraznom kontraste s okolím.

 

Jedálenský stôl a ostatné zariadenie pre kuchyne aj jedálne nájdete v DREVONE

Ponuku nábytku pre kuchyne, jedálne aj obývacie izby vrátane jedálenských stolov a stoličiek nájdete aj na stránkach nášho e-shopu DREVONA.sk alebo priamo v našich kamenných predajniach. Biele jedálenské stoly, samozrejme, nesmú v ponuke chýbať, a tak váš interiér môžete doplniť napr. bielym okrúhlym jedálenským stolom REA FLAT 4 alebo pevným jedálenským stolom REA TABLE v tvare obdĺžnika, ktorý je v ponuke v bielej farbe a tiež v rôznych dezénoch dreva.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk