Úvod > Chránič matraca
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Chránič matraca predĺži jeho životnosť

Pri zariaďovaní spálni je pre väčšinu z nás samozrejmosťou kúpa kvalitnej postele a matraca. Koniec koncov v posteli predsa trávime asi tretinu života, a preto je nesmierne dôležité, aby bol náš spánok výdatný a kvalitný. Od dobrého spánku závisí nielen naša nálada, ale aj zdravotný stav. Najmä vaša chrbtica sa vám poďakuje. No kúpou prvotriedneho matraca sa to nekončí! Na to aby vám vydržal čo najdlhšie a v čo najlepšom stave potrebujete ho ochrániť pred nečistotami a rôznymi tekutinami. Túto úlohu dokonale zvládne chránič matraca. Ten je vysoko absorbčný, snímateľný a čo je najdôležitejšie - prateľný. Nehovoriac o tom, že matracový chránič dokáže predĺžiť životnosť matraca až o niekoľko rokov. 

 

Chránič matraca udrží jeho čistotu

Vedeli ste, že počas noci priemerný človek vypotí 0,5-1 liter potu? Pokiaľ nemáte chránič matraca, všetok tento pot vsiakne priamo do jadra matraca a tak v ňom vzniká vlhké prostredie. Kombinácia vlhka a tepla je ideálna pre množenie a prežívanie roztočov, baktérií a plesní. Určite nič lákavé, ak túžite po zdraví a čistote. Chránič na matrac by mal byť samozrejmosťou najmä pre alergikov či astmatikov, keďže roztoče a plesne sú pre nich obzvlášť nebezpečné. Matracový chránič dokáže efektívne absorbovať vlhkosť, ničiť plesne a baktérie alebo neutralizovať zápachy. Obrovskou výhodou je možnosť prania, pretože nečistoty na matraci nikdy nevyčistíte dôkladne, zatiaľ čo chránič matraca jednoducho zvlečiete, operiete a hygienicky čistý opäť prestriete na lôžko.

 

Chrániče matraca vám ušetria peniaze

Hlavnou úlohou matracového chrániča je ochrániť matrac pred znečistením, čím sa podstatne predlžuje jeho životnosť. Tým, že zachytí všetok pot či mastnotu, udržuje matrac hygienicky čistý a zabraňuje prežívaniu roztočov či plesní. Chránič na matrac by sa mal pravidelne prať a vysávať, aby mohol plniť svoju funkciu na 100%. Málokto si uvedomuje, že chránič matraca šetrí nemalé peniaze. Ako? Predstavte si, že si kúpite kvalitný a nie práve najlacnejší matrac. Spíte na ňom noc čo noc, 8-10 hodín denne, no nezaobstarali ste si matracový chránič. Spočítajte tie litre potu a iných nečistôt len po dobu jedného roka. Ako dlho myslíte, že vám taký matrac vydrží? Sotva pár rokov a môžete ho meniť za nový, pretože ten starý sa už bude dať prirovnať k použitej špinavej špongii plnej baktérií a plesní. No keby ste mali chránič matraca, udržíte ho čistý a vydrží vám cca 10 rokov.

 

Aký materiál pre chránič matraca?   

Chránič na matracPri voľbe materiálu je stále najpopulárnejší chránič matraca z bavlny. Bavlna je vďačný materiál, ktorý má výbornú savosť. Matracový chránič z bavlny sa dá bežne prať na 60 stupňoch, niektoré dokonca až na 95 stupňoch a bývajú plnené dutým vláknom alebo polyesterovým rúnom, čím poskytujú lôžku aj tepelnú izoláciu. Praktickou variantou je aj kombinácia bavlny a nepremokavého, no zároveň priedušného polyuretánového vlákna. Chránič na matrac tak neprepustí žiadne tekutiny a zároveň dýcha. Nepremokavé chrániče sú ideálne pre malé deti, starých ľudí či ľudí trpiacich inkontinenciou. Dobrou voľbou sú aj matracové chrániče s Lyocellom, bambusom, mikrovláknom, netkanej textílie či Aloe vera - ideálna hlavne pre alergikov.

 

Manipulácia a udržiavanie chrániča matraca

Výhodou matracového chrániča je aj ľahká manipulácia s ním. Kladie sa priamo na matrac a veľmi jednoducho sa k nemu pripevní pomocou špeciálnych gumenných pásov, ktoré sú umiestnené na všetkých štyroch rohoch chrániča. Vďaka nim je chránič matraca dokonale upevnený bez toho, aby vám hrozilo, že sa pri spaní skĺzne. Chránič sa odporúča prať tak raz za pol roka alebo v prípade potreby samozrejme aj častejšie - napríklad pri pomočovaní detí či nevoľnosti. Matracový chránič perieme vždy podľa pokynov výrobcu a následne necháme dôsledne vyschnúť. 

 

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk