Úvod > Detské jedálenské stoličky
 
Jedalenske_stolicky_do_kuchyne_GORKA.jpg Stolicka_jedalenska_DARYA.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Ako vyberať a kedy začať používať detské jedálenské stoličky?

Čas naozaj neskutočne rýchlo letí, veď ešte nedávno ste vyberali pre vášho drobčeka v brušku detskú postieľku, kočík a základnú výbavičku a už je čas pohnúť sa zase o krok ďalej a naučiť dieťa správne stolovať a neskôr aj samostatne jesť. Ak aj u vás práve nastáva ideálny čas poobzerať sa po detských jedálenských stoličkách, možno sa vám bude hodiť niekoľko zaujímavých rád, postrehov či tipov akým spôsobom a kedy je vhodné vyberať jedálenské stoličky pre deti. Správna, kvalitná a bezpečná jedálenská stolička je pre dieťa veľmi dôležitá, preto sa zamerajme na naozaj dôkladný výber spĺňajúci všetky potrebné kritériá.

 

Kedy je správny čas začať používať jedálenské stoličky pre deti?

Každé dieťa je individuálne a inak napreduje vo vývoji či v stabilite a tak aj otázka správneho času na kúpu detskej jedálenskej stoličky je veľmi individuálna, ale vo všeobecnosti platí, že ideálny čas zaobstarať si a začať používať jedálenské stoličky pre deti nastáva medzi 6. až 8. mesiacom života, kedy už väčšina detí sedí vzpriamene a dostatočne stabilne na to, aby zvládala bezpečne stolovať aj v samostatnej detskej jedálenskej stoličke (samozrejme pod vašim dohľadom). Nič však nasilu neurýchľujte a deti do ničoho netlačte, zabudnite na podporné obkladanie vankúšikmi, ak dieťa ešte nemá dostatočnú stabilitu udržať rovnováhu v sede a radšej trpezlivo počkajte, kým príde jeho čas aj keby to malo byť o niečo neskôr ako píše odborná literatúra.

 

Detské jedálenské stoličky kedysi a dnes

V minulosti mamičky nemali príliš veľké možnosti výberu a jedálenské stoličky pre deti boli obmedzené obvykle len na jediný veľmi jednoduchý model skladacej drevenej stoličky, ktorá fungovala ako stolík so stoličkou vhodný na hranie či kreslenie (u väčších detí aj na samostatné jedenie) a po zložení a zaistení zase ako vysoká jedálenská stolička pre deti určená k stolovaniu pri veľkom jedálenskom stole. Tento model sa však pre detské jedálenské stoličky zachoval až po dnes len v oveľa modernejších, zaujímavejší a pohodlnejších prevedeniach už nielen z dreva, ale napr. aj z plastu. Dnešné mamičky tak v súčasnosti majú naozaj veľmi pestrý a bohatý výber najrôznejších jedálenských stoličiek pre deti.

 

Ako správne vybrať jedálenskú stoličku pre dieťa?

Prvoradé pri výbere je, aby detské jedálenské stoličky boli maximálne bezpečné pre našich najmenších, čo znamená, že by mali spĺňať určité kritéria, ako napr. kvalitný materiál aj prevedenie, pevnosť a stabilita, bezpečnostné prvky a označenie o splnení európskej normy. Medzi základné bezpečnostné prvky, ktoré by nemali určite chýbať na žiadnej jedálenskej stoličke určenej deťom patria kvalitné bezpečnostné popruhy (najlepšie obopínajúce dieťa aj cez ramienka nie iba okolo pása), ktoré zabránia stavaniu sa a prípadnému prevrhnutiu alebo vypadnutiu dieťaťa zo stoličky. Nezabúdajte prihliadať ani na pohodlie dieťaťa (napr. ergonomické tvarovanie) a praktickú stránku ako je bezproblémová možnosť údržby.

 

Z dreva alebo z plastu?

Oba varianty majú svoje pre a proti a tak záleží len na vás, čomu dávate prednosť. Kým drevené jedálenské stoličky pre deti sú stále obľúbenou nestarnúcou klasikou s výhodami použitia prírodného ekologického, veľmi pevného a odolného materiálu, tak pri plastových detských jedálenských stoličkách je výhodou ich variabilnosť, pestrosť a možnosť rôznych nadstavení (napr. výšky, chrbtovej opierky aj opierky na nohy) ako aj nenáročná údržba či lepšia skladnosť.

 

Jedálenská stolička pre deti je už samozrejmosťou

Jedálenské stoličky pre deti dnes už nepatria iba k bežnej výbave domácností, kde sú malé deti, ale stávajú sa rovnako ako detské či prebalovacie kútiky samozrejmosťou a bežnou súčasťou interiéru reštaurácií aj ubytovacích zariadení (napr. hotelov, penziónov) u nás i v zahraničí, čím rodičom odpadá starosť s prenášaním detských jedálenských stoličiek napr. na dovolenku. Väčšina rodín s malými deťmi tak už aj pri výbere dovolenky vyhľadáva predovšetkým zariadenia priateľské k deťom, kde je dostupné všetko potrebné aj pre tých najmenších.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk