Úvod > Detské matrace
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Detské matrace – základ pre kvalitný a zdravý spánok vášho dieťaťa

Zdravý a kvalitný spánok je pre každého z nás mimoriadne dôležitý a pri deťoch to platí dvojnásobne, keďže sa ešte stále vyvíjajú a rastú, spevňuje sa im kostra aj svalstvo a je preto veľmi dôležité, aby spali dostatočne dlho, zdravo a na kvalitnom lôžku. Výberu prvej detskej postieľky, ale aj neskôr prechodnej či klasickej postele štandardných rozmerov treba vždy venovať mimoriadnu pozornosť a zvoliť pre dieťa len to najlepšie. Najdôležitejšie je vybrať si kvalitný rošt a správny detský matrac, ktorý je vhodný pre daný vek dieťaťa. Nezabúdajte, že ani tie najkvalitnejšie matrace pre dospelých nemusia byť dobré a vyhovujúce pre dieťa, keďže deti potrebujú podstatne tuhšie matrace ako dospelý.

 

Detský matrac podľa veku dieťaťa

Detské matrace vyberáme pre naše ratolesti minimálne dvakrát počas ich detstva. Prvý malý matrac do detskej postieľky, ktorý deťom zvyčajne slúži v období od narodenia až do troch rokov, kým deti nepodrastú až natoľko, že je potrebné detskú postieľku vymeniť za väčšiu či klasickú posteľ. V tomto období od 0 do 3 rokov dieťa potrebuje jednoduchší, ale dostatočne pevný a hrubý matrac (optimálna hrúbka je okolo 15 cm). V troch rokoch deti najčastejšie prechádzajú na veľkú posteľ a je teda čas aj na zmenu matraca. Detský matrac by v žiadnom prípade nemal byť zónovaný ani príliš mäkký, ale skôr pevnejší a tuhší, vyrobený z kvalitnej PUR peny, keďže sa dieťa ešte stále vyvíja a rastie. Dobrým tipom sú aj detské matrace s letnou a zimnou stranou.

 

Vhodné matrace pre „násťročných“

Detský matrac, ktorý dieťa využívalo od troch rokov, je nutné po čase opäť vymeniť nielen z hygienických dôvodov, ale aj vzhľadom na životnosť matraca, a tak práve v období 12 až 13 rokov je ideálny čas vybrať deťom kvalitné detské matrace podľa stavby a váhy ich tela, ktoré dieťaťu vydržia spoľahlivo slúžiť až do dospelosti. Vhodné sú kvalitné penové matrace, ale aj pružinové taštičkové matrace z viacerých vrstiev, ktoré sú dostatočne vzdušné, aby odvádzali vlhkosť. Výborným materiálom sú aj prírodné kokosové vlákna či studená pena.

 

Na čo ešte nezabudnúť pri kúpe detského matraca?

Pri výbere matracov vždy myslíme aj na ďalšie dôležité kritériá, ako je napr. snímateľný poťah matraca, ktorý je možné prať pri teplote 60°C.  Snímateľný poťah je priam nevyhnutnosťou, ak chceme udržiavať matrace čisté a hygienické a pre detské matrace to platí dvojnásobne, pretože u malých detí dochádza k znečisteniu matracov ešte vo väčšej miere ako u dospelých. Je tiež oveľa lepšie, ak detský matrac nie je lepený alebo je dokonca antialergický, a to najmä v prípade detí trpiacich astmou či rôznymi alergiami. Zaujímajte sa tiež o dĺžku záruky, ktorú vám výrobca na detské matrace poskytne.  

 

Kvalitné matrace pre deti od DREVONY

Rôzne veľmi kvalitné a komfortné matrace, rodinné aj detské matrace či dokonca chrániče na matrace nájdete aj v bohatej ponuke na stránkach DREVONA.sk. Kvalitný sendvičový detský matrac ŠÁRKA TOP s nosnosťou až 120 kg zaistí optimálnu podporu chrbtice a je vysoko odolný aj voči detskému šanteniu a skákaniu. Poťah matraca je možné prať pri 60°C a naviac je poťah veľmi zaujímavý svojim dizajnom s atraktívnymi motívmi pre tínedžerov, ako sú napr. cyklisti či lebky. Do detských postieľok sú  určené napr. kvalitné detské matrace AMÁLKA s nosnosťou do 50 kg.

 

Investícia do kvality sa oplatí

Detské matrace a postele sú dôležitým vybavením každej detskej izby a vybrať skutočnú kvalitu aj za cenu vyššej investície sa v prípade zdravia našich detí určite oplatí. Vyberajte preto detský matrac vždy precízne a pozorne, tak aby skutočne zabezpečil pohodlný, kvalitný a zdravý spánok vašim deťom v každom veku.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk