Úvod > Detské postele so zábranou
 
aaa_Studentska_postel_90_cm_REA_LARISA_drevona.jpg Biela_postel_90_x_200_MDF_s_rostom_BONI_drevona.jpg Detska_postel_90_wenge_REA_GOLEM.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Kedy je ten správny čas na detskú posteľ so zábranou?

Zásadnou otázkou, ktorú si dáva asi väčšina rodičov, býva otázka „Kedy nastáva správny čas na osamostatnenie a kúpu väčšej detskej postele so zábranou, kedy je dieťa na tento krok aj naozaj zrelé a pripravené?“. Nie je správne tento krok odkladať príliš dlho, pretože staršie deti (napr. vo veku 5 - 6 rokov) si už oveľa ťažšie privykajú na odlúčenie od rodičov, ale nie je dobrým riešením takýto krok ani veľmi uponáhľať. Ideálne obdobie nastáva medzi 2. a 3. rokom dieťaťa, kedy už detská postieľka začína byť nielen tesnejšia, ale aj menej bezpečná, pretože dieťa z nej dokáže vyliezť. Práve v tomto veku sú najlepším riešením detské postele so zábranou, ktoré sú pre dieťa oveľa praktickejšie a bezpečnejšie.

 

Detské postele so zábranouDetské postele so zábranou sú bezpečné a zároveň podporujú samostatnosť detí

Prechod dieťaťa z detskej postieľky do svojej prvej klasickej postele by mal byť krokom vpred a pre dieťa aj príjemnou a pozitívnou zmenou, preto je potrebná kvalitná a bezpečná detská posteľ so zábranou, kde bude dieťa počas spánku v bezpečí, chránené proti pádu, ale v prípade potreby môže samostatne z postele vstať alebo si do nej opätovne ľahnúť. Na výber sú detské postele so zábranou, ktorá je súčasťou drevenej konštrukcie postele, ale dostupné sú aj odmontovateľné zábrany v podobe priečky, ktoré môžete namontovať aj na klasickú štandardnú posteľ a keď dieťa dorastie, zábranu len jednoducho odstránite a dieťa môže posteľ využívať aj naďalej. Dobrým trikom ako dieťa spriateliť s jeho novým lôžkom, ak ho spočiatku odmieta, môžu byť napr. farebné a rozprávkové detské posteľné obliečky.

 

Podľa čoho ich vyberať vhodnú posteľ pre dieťa?

Detské postele so zábranou či už vstavanou alebo samostatnou by mali byť v každom prípade vyrobené z kvalitného, pevného a zdravotne nezávadného materiálu. Pozornosť je potrebné venovať aj výberu správneho matraca a roštu či bezpečnostným prvkom, ako sú napr. zaoblené rohy a hrany. V neposlednom rade sú dôležitým kritériom aj rozmery lôžka (optimálna je šírka 80 až 90 cm a dĺžka 180 až 200 cm) a tiež výška postele. Praktická je aj detská posteľ so zábranou, ktorá disponuje aj úložným priestorom. 

 

detská posteľ so zábranouKvalitná ponuka detských postelí so zábranou od DREVONY

Veľmi kvalitné postele pre deti v rôznych dezénoch a prevedeniach nájdete aj v ponuke e-shopu DREVONA. Postele REA sú vyrobené z robustnej laminovanej drevotriesky a jednoduchou montážou bežne dostupnej detskej zábrany z nich môžete razom mať kvalitné detské postele so zábranou. Výhodou sú dva veľké zabudované kontajnery slúžiace ako úložný priestor na odkladanie hračiek alebo vankúšika s paplónom. 

 

Aj dizajn je dôležitý!

Aj pre detské postele so zábranou platí rovnaké pravidlo ako pri iných druhoch nábytku a to, že dizajn a vzhľad sú pri výbere veľmi dôležité. Kvalitné slovenské detské postele od DREVONY však spĺňajú aj toto kritérium a môžete si ich vybrať v univerzálnom bielom prevedení, ale aj v dezénoch dreva, napr. dub, buk, orech, prípadne vo veľmi peknej kombinácii dezénov navarra a tyrkys.

 
 


 

Aké postele hľadáte?

 

> Manželské postele

> Posteľ - jednolôžko

> Detské postele

> Poschodové postele

Detské postele so zábranou sú najlepšou voľbou pre bezpečný spánok vašich detí

Ani ste nezbadali ako ten čas rýchlo ubehol a z vášho malého bábätka je už oveľa samostatnejšia, veselá a veľmi živá malá osôbka, ktorej už nestačí len malá detská postieľka v rodičovskej spálni, ale nevyhnutne potrebuje svoj vlastný priestor a predovšetkým svoju prvú naozajstnú veľkú posteľ. V tejto fáze vás čakajú skutočne veľké zmeny, pretože vy aj vaše dieťa si musíte zvyknúť na úplne nový režim a oddelené spanie.

 

Na druhej strane, zariaďovanie detskej izby býva veľmi príjemnou činnosťou, do ktorej môžete zapojiť aj deti. Dieťa, ktoré sa podieľa na príprave a zariaďovaní svojej vlastnej detskej izbičky sa dokáže tešiť napr. z novej lampy, koberčeka či tapety s detským motívom svojho obľúbeného rozprávkového hrdinu, čo môže výrazne uľahčiť celý proces osamostatňovania. Netreba však zabúdať ani na bezpečnosť detí a tak pre prvé samostatné spanie svojich ratolestí zvoľte len kvalitné detské postele so zábranou.

 

 

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk