Úvod > Detský písací stôl
 
Kancelarsky_stol_buk_ASSISTANT.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

 

Vyberte naozaj kvalitný a praktický detský písací stôl pre vášho školáka!

Aj z vášho malého škôlkara, ktorého ste len prednedávnom brali po prvý krát nesmelo za rúčku do materskej škôlky medzičasom vyrástol už oveľa ostrieľanejší predškolák, ktorý čoskoro vymení hračky v škôlke za svoju prvú školskú lavicu? Všetci sa iste zhodneme, že to ubehlo akosi prirýchlo, ale práve v tomto období nastáva ideálny čas začať meniť detskú izbu na izbu pre budúceho školáka či školáčku a k tomu nevyhnutne patrí vytvorenie príjemného kútika na učenie. To, čo bude vaše dieťa už o pár mesiacov či týždňov nevyhnutne potrebovať pre plnenie si svojich školských povinností je v prvom rade kvalitný detský písací stôl a stolička. Ako si teda poradiť s ich správnym výberom?

 

Nájdite pre písací stôl v detskej izbe to najvhodnejšie miesto!

Skôr, ako začnete vyberať ten správny detský písací stôl pre vašu ratolesť, musíte nájsť v detskej izbe to najvhodnejšie miesto pre jeho umiestnenie. Najdôležitejšie je nájsť také miesto, kde bude mať dieťa pri písaní a plnení si domácich úloh dostatok priestoru a prirodzeného denného svetla, čo znamená, že detský písací stôl by mal byť umiestnený v blízkosti okna. Rozhodujúcim faktorom pre umiestnenie písacieho stola je aj to, či je vaše dieťa pravák alebo ľavák, pretože pri ľavákoch by mal byť detský písací stôl nasmerovaný tak, aby denné svetlo dopadalo na pracovnú plochu z pravej strany a naopak u pravákov musí svetlo dopadať z ľavej strany, aby si dieťa netienilo a zbytočne nenamáhalo zrak. Taktiež nie je príliš ideálne sedieť chrbtom k dverám, môže to na dieťa pôsobiť rušivo a zvyšovať jeho nesústredenosť.

 

Ako vybrať vhodný písací stôl pre vaše dieťa?

Detský písací stôl by mal byť naozaj kvalitný a dostatočne priestranný, preto by jeho rozmery mali byť aspoň 70x120 cm, v ideálnom prípade aj 70x140 cm. Menším deťom, napr. prváčikom úplne postačí aj detský písací stôl vo veľkosti 60x110 cm, ale je lepším a úspornejším riešením kúpiť už hneď na začiatku väčší a priestrannejší stôl, ktorý bude dieťaťu dobre slúžiť aj keď podrastie, než po dvoch až troch rokoch stôl meniť a znova investovať. Kvalita je tiež jedným zo základných kritérií pri výbere písacieho stola pre deti, preto na ňom rozhodne nešetrite a zamerajte sa aj na také bezpečnostné prvky, ako sú napr. zaoblené rohy a hrany stola.

 

Voľba písacieho stola podľa materiálu, z ktorého je zhotovený

Pri výbere detského písacieho stola rozhoduje aj materiál, z ktorého je stolík vyrobený a na výber máte v tom prípade hneď niekoľko možností, napr. masívne drevo, laminovaná alebo dyhovaná drevotrieska, plast aj kov, prípadne kombinácia niektorých týchto materiálov. Za najvyššiu kvalitu je vždy považované masívne drevo, ale do detskej izby a obzvlášť na detský písací stolík by som ho veľmi neodporúčala, pretože takýto stolík je neustále vystavovaný veľkej záťaži a opotrebovaniu, pri detskej tvorivosti sa nevyhnete ani používaniu fixiek, lepidiel, vodových aj temperových farieb. Najčastejšie používaným materiálom a akýmsi štandardom do detských izieb je kvalitná laminovaná drevotrieska, ktorá je zároveň aj cenovo dostupnejšia.

 

Nevyhnutné doplnky pre detský písací stôl

detský písací stôlK tým najdôležitejším doplnkom písacích stolíkov patria úložné priestory v podobe zásuviek, poličiek či skriniek nevyhnutné k odkladaniu školských a pracovných pomôcok. Takéto úložné priestory môžu byť už priamo súčasťou písacieho stola alebo ich môžeme dokúpiť aj ako samostatný produkt napr. mobilné zásuvkové kontajnery pod detské písacie stoly. Pracovná plocha ako je detský písací stôl si tiež vyžaduje veľmi kvalitné umelé osvetlenie s nastaviteľnou výškou a otáčavým ramenom.

 

Zariadenie do detských izieb od DREVONY

Ak práve plánujete kúpiť detský písací stôl alebo iné zariadenie do detskej izby, prezrite si ponuku našich kamenných predajní aj e-shopu DREVONA, kde nájdete všetko potrebné pre kvalitné zariadenie detských izieb. Z veľkej časti tu nájdete práve ponuku produktov slovenskej výroby.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk