Úvod > Drevené barové stoličky
 
Kreslo_do_kaviarne_zelene_kozenka_CATALINA_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Drevené barové stoličky pre klasický aj moderný štýl bývania

Rýchle barové sedenie, teda barový pult s barovými stoličkami sa stali veľmi moderným, atraktívnym a štýlovým prvkom domácností, ktorý dodá celému priestoru úplne iný šmrnc. Najčastejšie je barový pult súčasťou kuchynskej linky, kde tvorí jej akoby koncovú predĺženú časť pracovnej dosky, prípadne môže byť barový pult súčasťou kuchynského ostrovčeka. Pri otvorenej dispozícii tvoria napr. drevené barové stoličky spolu s barovým pultom optický predel medzi kuchynskou a obývacou časťou priestoru, kým v priestorovo menších domácnostiach je barové sedenie veľmi praktickým variantom ako získať úsporný typ stolovania aj v obmedzenom priestore, kde pre umiestnenie klasického jedálenského stola so stoličkami už nezostáva žiadne miesto. V každom prípade je ale barové sedenie veľmi príjemným miestom, kde si pohodlne vypijete rannú kávu, prečítate dennú tlač alebo si doprajete rýchle občerstvenie či večerný miešaný drink.

 

Aké barové sedenie si zvoliť?

Súčasný moderný bytový dizajn počíta s barovým sedením ako s charakteristickým prvkom väčšiny moderných interiérov, čomu zodpovedá aj veľmi pestrá ponuka barových stoličiek v najrôznejších prevedeniach a kombináciách, ktorá je momentálne dostupná na trhu. Samozrejmosťou je klasika, drevené barové stoličky, ktoré môžu byť kombinované s čalúneným, napr. koženým sedením, ale aj s ratanovým výpletom či s kovovými alebo plastovými prvkami, ale nechýbajú ani veľmi atraktívne varianty z kovu a plastu (napr. barová stolička RUUT II od DREVONY, ktorá je veľmi modernou kombináciou chrómovej podnože a sedacej časti z akrylu fialovej farby).

 

Okrem dizajnu myslite aj na ergonómiu a funkčnosť

Barové sedenie a obzvlášť barové stoličky však nie sú iba estetickým a dizajnovým doplnkom interiéru, nemali by sme teda zabúdať ani na fakt, že ide predovšetkým o sedací nábytok, ktorý musí spĺňať aj určité funkčné a ergonomické kvality, aby bolo sedenie za barovým pultom naozaj príjemné, pohodlné a bezpečné. Dôležitým kritériom je ergonomické tvarovanie a výška sedu, ktorá by mala byť dosahovať približne 75 cm (65 cm) od zeme, najmä ak berieme do úvahy, že optimálna výška barového pultu je 110 cm. Ak kupujeme drevené barové stoličky, je práve výška sedu veľmi zásadná, keďže klasické drevené barové stoličky vo väčšine prípadov disponujú len pevnými drevenými nožičkami a nemajú možnosť výškového nadstavenia podľa potreby.

 

Drevená barová stolička síce patrí ku klasike, ale aj tu máte na výber niekoľko prevedení

Ak hľadáte klasiku a aj váš interiér je skôr tradičný, drevené barové stoličky budú naozaj správnou voľbou. Výhodou je, že drevené barové stoličky sa podľa typu prevedenia hodia do vintage interiéru, ale aj do rustikálnej kuchyne či k jednoduchému a čistému škandinávskemu štýlu bývania, ale rovnako dobre doplnia aj klasický moderný mestský interiér. Stačí si len vybrať ten správny dizajn, pretože existujú nielen jednoduché celodrevené barové stoličky (hranaté aj kruhové prevedenie a rôzne drevo dezény), ale aj barové stoličky s čalúneným celokoženým alebo textilným poťahom sedenia či operadla, prípadne so sedením z prúteného výpletu. Drevo v kombinácii s kovom, napr. chrómová podnož doplnená dreveným sedákom, pôsobí tiež veľmi zaujímavo a moderne.

 

Barové stoličky od DREVONY do moderných interiérov

Ak sa ešte stále rozhodujete, či do svojho moderného bývania zvoliť drevené barové stoličky alebo iné materiálové prevedenia, ako je napr. plast či chróm, možno vám práve ponuka na našich stránkach e-shopu DREVONA udá ten správny smer, ktorým sa pri výbere barového sedenia máte vybrať. Veľmi efektne pôsobí napr. kombinácia lesklého chrómu podnože a čiernej koženej sedacej časti s operadlom (barová stolička NOAH) alebo lesklá chrómová podnož v kombinácii so štýlovým sedením z kvalitného umelého ratanu v hnedo-melírovom prevedení (MAURA II).

 

Dve, tri či štyri drevené barové stoličky?

Barové sedenie potrebuje tiež svoj priestor a je nesprávne, ak je barový pult so stoličkami za každú cenu vyslovene na doraz natlačený na mieste, kde je to akokoľvek obmedzujúce. Drevené barové stoličky si vždy zadovážte v optimálnom počte podľa dĺžky barového pultu, pre každú jednu barovú stoličku je potrebné počítať s priestorom cca 50 až 55 cm, aby bolo sedenie naozaj pohodlné.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk