Kategórie
 
 
 
 

Dovoz zadarmo pri objednávke
cez e-shop nad € 300

Doprava nábytku len za € 9
pri objednávke do €300 cez eshop

S vynáškou nábytku vám môže
pomôcť náš kuriér za € 19

 
 
Drezové batérie
Vyberte si z ponuky
 
 
Cena
 
 
Zobraziť na stránku: 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Drezové batérie – detail, bez ktorého sa v domácnosti nezaobídete

Súčasťou každého zariaďovania a vybavenia domácností sú okrem hlavných častí, ako sú napr. podlahy, obklad, nábytok či spotrebiče, aj malé a na prvý pohľad možno nepodstatné detaily, ktoré však musia byť dokonale funkčné, aby splnili svoju každodennú úlohu v domácnosti a zároveň by mali aj vkusne a esteticky dopĺňať celkový vzhľad interiéru. Týmto nenápadným, ale zato dôležitým detailom v každej domácnosti sú aj kuchynské drezy a drezové batérie, ktoré sú nenahraditeľným vybavením každej modernej kuchyne. Umývanie riadu, zeleniny, ovocia či samotné varenie sú činnosti, ktoré riešime v kuchyni takmer každý deň a bez tečúcej vody, drezu a drezovej batérie by sa aj tieto bežné činnosti, ktorým už neprikladáme žiadny mimoriadny význam, zmenili na oveľa náročnejšie a zdĺhavejšie povinnosti.

 

Vodovodné batérie – úžasné zariadenie nevyhnutné pre každodenné úkony

Vodovodné a drezové batérie sú úžasným technickým zariadením, ktoré nám uľahčuje každodenný život. Nevyhnutné hygienické úkony, ako je umývanie rúk, sprchovanie či dokonca bežné napustenie vody, aby sme si mohli uvariť rannú kávu alebo čaj sa vďaka nim stali oveľa komfortnejšími. Aj keď dnes hlavnú úlohu drezov v kuchyniach postupne preberajú moderné umývačky riadu, ktoré riad umyjú, opláchnu, vysušia aj dokonale vyleštia bez toho, že by ste sa museli namáhať, stále sú drezové batérie nenahraditeľnými pomocníkmi, bez ktorých sa v žiadnej kuchyni nezaobídete. Výber drezu a drezovej batérie pre vašu kuchyňu, preto nepodceňujte a vyberajte si len skutočnú kvalitu.

 

Ako si vyberať kvalitné drezové batérie do domácnosti?

Drezové batérie sú v domácnosti používané denne, a tak je potrebné vyberať si len naozaj kvalitné produkty, ktoré zvládnu odolávať zvýšenému náporu každodennej prevádzky v kuchyni bez sklonu k rýchlemu opotrebeniu sa. Šetriť sa v tomto prípadne určite neoplatí, lebo výmena nekvalitných drezových batérií jeden či dvakrát do roka vás v konečnom dôsledku môže stáť oveľa viac ako kúpa naozaj kvalitnej, značkovej drezovej batérie, ktorá vám vydrží spoľahlivo slúžiť aj niekoľko rokov. Parametre, ktoré by vás pri výbere drezovej batérie mali zaujímať, sú teda predovšetkým materiál, stálosť povrchu, vodotesnosť, pohodlné ovládanie a tiež vnútorná kartuša, ktorej kvalita má veľký vplyv na životnosť drezovej batérie. Kvalitné kartuše slúžiace na prietok a zmiešavanie studenej a teplej vody sú keramické či dokonca vymeniteľné a tie menej kvalitné varianty kartuše, napr. z plastu vydržia omnoho menej.

 

Drezová batériaRozdelenie drezových batérií podľa umiestnenia a spôsobu ovládania

Rozhodujúce kritériá pre výber správnej drezovej alebo inej vodovodnej batérie sú aj rozmer, spôsob ovládania (napr. drezové batérie pákové, kohútikové či dokonca senzorové) a tiež typ umiestnenia (nástenné, stojankové priamo na drez či umývadlo a podomietkové). Najpoužívanejším štandardom našich domácností sú pákové drezové batérie, ale do štýlových rustikálnych, retro či vintage interiérov sa výborne hodia aj kohútikové batérie a pre moderný dizajn sú vhodné aj moderné senzorové prevedenia s farebným LED podsvietením.

 

Kvalitná drezová batéria nechýba ani v ponuke na DREVONA.sk

Potrebné príslušenstvo pre kompletné vybavenie modernej kuchyne, drezy a drezové batérie nevynímajúc, nájdete aj v ponuke nášho e-shopu DREVONA.sk. DREVONA má v ponuke drezov a drezových batérií štandardné nerezové prevedenia, napr. pákové drezové batérie ARUM s praktickou vysúvacou sprškou a tiež kvalitné moderné silgranitové drezové batérie DARAS v kombinácii s drezom FAVOS v rovnakom prevedení. Silgranitový kuchynský set FAVOS DARAS je dostupný v elegantnom prevedení šampaň, káva, piesok i v alu-metalíze.

 

Kráčajte s dobou!

Moderná doba neustále napreduje a ani drezové batérie v tomto smere nezaostávajú. Okrem štandardu sú na trhu dostupné aj veľmi úsporné termostatické batérie, ktoré dokážu ušetriť až 50% vody a automaticky zmiešajú teplú a studenú vodu v optimálnom pomere (podľa vášho nastavenia požadovanej teploty). K high-tech technológiám patrí aj LED osvetlenie, ktoré opticky zafarbí vodu podľa jej teploty. Takéto drezové batérie už však patria skôr k efektným dizajnovým doplnkom ako k nevyhnutnému vybaveniu kuchyne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia