Kategórie
 
 
 
 

Dovoz zadarmo pri objednávke
cez e-shop nad € 300

Doprava nábytku len za € 9
pri objednávke do €300 cez eshop

S vynáškou nábytku vám môže
pomôcť náš kuriér za € 19

 
 
Hupacia_siet_CARIBENA.jpg
 
 
- Hojdacie siete
Vyberte si z ponuky
 
 
Cena
 
 
Zobraziť na stránku: 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Hojdacia sieť | Hojdacie siete - príjemný relax nielen na záhradke

Kolísanie či  hojdanie patria k veľmi príjemným a obľúbeným činnostiam, ktoré väčšina z nás zbožňuje už od malička a dá sa povedať, že aj po celý život. Veď už v útlom detstve bolo kolísanie na maminých rukách, prípadne pohojdávanie v kolíske a neskôr na hojdacom drevenom koníkovi i záhradnej detskej hojdačke veľmi príjemným pohybom, ktorý dokázal utíšiť aj to najuplakanejšie či nepokojné dieťa. A ani s pribúdajúcimi rokmi sa záľuba v hojdaní nevytráca, veď taký letný relax v hojdacej sieti v tieni stromu na záhradke či podriemkavanie v hojdacom kresle pri praskajúcom dreve v krbe počas zimných sychravých večerov patrí k veľmi príjemným predstavám mnohých dospelých v každom veku.  A tak sú hojdacie siete, hojdačky či hojdacie kreslá veľmi obľúbeným exteriérovým aj interiérovým doplnkom.

 

História hojdacích sietí

Za hojdacie siete sa môžeme poďakovať niekdajším domorodým obyvateľom Strednej a Južnej Ameriky, ktorí zistili, že odpočinok vo výške aj niekoľko desiatok centimetrov nad zemou je omnoho pohodlnejší aj bezpečnejší ako spanie priamo na zemi, kde navyše hrozili aj útoky plazov či rôzneho hmyzu. A tak bola vyrobená prvá hojdacia sieť z kôry stromu Hamack. Tento skvelý vynález do Európy zo svojich objaviteľských ciest priniesol Columbus a postupne sa hojdacie siete stali nielen lôžkom pre námorníkov, ale aj ideálnou relaxačnou ozdobou záhrad.

 

Skvelý doplnok aj pre interiér a najmä pre deti

Hojdacie siete však nepatria výhradne len do záhrad a exteriéru, ale svoje miesto si našli aj v interiéri našich domovov. Sú napríklad ideálnou výbavou pre detské izby, kde ich určite ocenia všetky väčšie aj menšie deti a okrem toho, že skvele poslúžia nielen na odpočinok, ale aj na zábavu a hry, majú ešte mnoho ďalší výhod pre vývin každého dieťaťa. Hojdacie siete sú výbornou pomôckou aj pre deti, ktoré trpia poruchami pozornosti – hyperaktivitou, pretože pôsobia upokojujúco na psychiku a tiež podporujú prirodzený vývin a rozvoj pohybových schopností u všetkých detí, čo je v dnešnej dobe, keď deti trávia väčšinu času sedením za počítačmi, veľmi dôležité (napr. udržanie rovnováhy, motorika, správne držanie tela).

 

Vyberajte si len kvalitné a bezpečné hojdacie siete

Aj pri výbere hojdacej siete a zvlášť, ak ide o deti, je potrebné dbať o prvotriednu kvalitu a bezpečnosť tohto bytového či exteriérového doplnku a tiež je dôležité dodržiavať nosnosť uvedenú na výrobku, pretože práve preťažovanie hojdacích sietí môže byť nebezpečné a viesť k ich uvoľneniu či poškodeniu. Aj kvalitnú hojdaciu sieť je však potrebné bezpečne a dostatočne pevne zavesiť.

 

Kvalitná a moderná hojdacia sieť z ponuky firmy DREVONA

Na stránkach e-shopu firmy DREVONA nájdete pestrú ponuku kvalitných, pohodlných a moderných hojdacích sietí distribuovaných spoločnosťou Drevona, ktoré sú určené na relax v exteriéri vašich záhrad a terás, ale aj na používanie v interiéroch. V ponuke je napr. veľmi štýlová Kolumbijská hojdacia sieť CARIBEŇA v krásnych farebných odtieňoch modrej v kombinácii s bielou farbou určená pre exteriér aj interiér s nosnosťou až do 120 kg či skutočne veľkorysá hojdacia sieť PALOMA  určená aj pre dvoch (v olivových farbách) s vysokou odolnosťou proti rýchlemu opotrebovanie a s maximálnou nosnosťou až do 160 kg.

 

Ideálny darček či prekvapenie pre malých aj veľkých

Hojdacie siete sú doplnkom, ktorý využijete na relaxáciu či zábavu počas letných aj zimných mesiacov a tak môžu byť ideálnym darčekom či prekvapením pre vašich blízkych možno už pod tohtoročným vianočným stromčekom alebo pri inej príležitosti. Je to darček, ktorý poteší deti v predškolskom aj v školskom veku a tiež vašu dospievajúcu mládež. Hojdaciu sieť si môžete vybrať v rôznych farebných prevedeniach vhodných pre dievčatá (napr. dievčenská hojdacia sedačka LORI v ružových farbách), aj pre chlapcov (napr. hojdacia sedačka LORI v zeleno-žltom prevedení).

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia