Kategórie
 
 
 

Jedálenské stoly

Kuchynské stoly

Jedálenské stoly - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Jedálenské stoly - 93,3 cm

 
 
 
 

Jedálenský stôl by nemal chýbať v žiadnej kuchyni alebo jedálni. Jedálenské stoly však nemusia nevyhnutne slúžiť iba na stolovanie. Vďaka svojej veľkej ploche sú taktiež skvelým miestom pre hranie spoločenských hier s rodinou či priateľmi, a rovnako dobre poslúžia aj deťom na písanie domácich úloh pod dozorom rodičov. Jedálenské stoly sú teda jedným z miest v domácnosti, kde má rodina možnosť sa stretnúť a vymeniť si svoje zážitky a dojmy z dňa, ktorý prežili alebo, ktorý ich iba čaká. Viac o jedálenských stoloch ...

 
 
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Naplánujte si svoju jedáleň

Jedálenské stoly sa vyrábajú a predávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Aby ste zistili, ktorý sa do vašej kuchyne, či jedálne hodí najlepšie, potrebujete vedieť, koľko voľného miesta pre stôl máte. Najlepším spôsobom ako dokonale naplánovať zariadenie do miestnosti, je urobiť si malý plán. Zaznačiť rozmery miestnosti, označiť kde sa nachádzajú okná, dvere. V prípade, že plánujete zariadenie kuchyne, je potrebné zaznačiť aj zdroj vody, teda miesto, kde sa bude nachádzať kuchynský drez. Ďalej sa môže zaznačiť ostatný nábytok - kuchynská linka, skrinky, sporák, chladnička a pod. Keď už máte predstavu, koľko miesta vám približne ostane, môžete začať s výberom kuchynského stola. Nezabúdajte ale na to, že pri stole budú aj stoličky, za ktorými by malo ostať voľných približne 60 cm – čo je potrebné k bezproblémovému odsúvaniu stoličiek. Okolo nábytku by teda malo byť dostatok miesta na chodenie a nič by nemalo prekážať odsúvaniu stoličiek či otváraniu dvierok na skrinkách, chladničke a podobne.

Jedálenské stoly - vyberte správne rozmery, tvar i materiál

Keď viete, aké rozmery stola približne potrebujete, môžete prejsť k prezeraniu ponúk. Ponúkame jedálenské stoly okrúhle aj obdĺžnikové. Okrúhle stoly sa najlepšie hodia do rušných kuchýň, kde sa nemusíte vyhýbať vytŕčajúcim rohom. Menšie jedálenské stoly štvorcového tvaru sú praktické do menších kuchýň. Ak pri stole jedia iba dve alebo tri osoby, stôl môže byť prisunutý k stene, ak sa chystáte k stolu niekoho prizvať, stôl jednoducho odsuniete od steny a vytvorí sa ďalšie miesto. Jedálenské stoly, za ktorými jedáva celá rodina, sú zväčša obdĺžnikového alebo oválneho tvaru a sú väčšie. Takéto sa najlepšie hodia do veľkých kuchýň alebo ešte lepšie do jedálne. V prípade, že veľký stôl potrebujete iba zriedka, skúste porozmýšľať o rozťahovacom stole, za ktorý sa po roztiahnutí zmestí niekoľko osôb naviac.

Dôležitou vecou, ktorú by ste si pri rozmeroch jedálenského stola mali všimnúť, je aj jeho výška. Keď totiž sedíte na stoličke, medzi kolenami a vrchnou doskou stola by ste mali mať medzeru minimálne 20 cm. V prípade, že pri jedle si radi prekladáte nohu cez koleno, tento rozdiel by mal byť o niečo väčší, teda približne 30 cm. Ak si kupujete jedálenský stôl spolu zo stoličkami, túto problematiku pravdepodobne nie je potrebné riešiť. Výšku stola si treba preveriť najmä ak kupujete iba stôl bez stoličiek.

 

Ďalšou vecou na zváženie je materiál. V DREVONE ponúkame jedálenské stoly drevené, ale i stoly, ktoré sú kombináciou materiálov, najmä kovu a skla. Vy by ste si mali vybrať taký stôl, ktorého údržba bude pre vás najjednoduchšia. Medzi najobľúbenejšie jedálenské stoly patria pravdepodobne tie z dreva. Drevený povrch je ale potrebné chrániť pred poškriabaním alebo od pohárových odtlačkov. Najlepším spôsobom ako to urobiť, je používať obrus. Stoly so skleneným povrchom sú odolnejšie.

 

Rozkladací jedálenský stôl - riešenie pre vaše rodinné stolovanie

 

Záleží vám na súdržnosti rodiny, spoločne strávenom čase, rodinnom stolovaní a príjemnej rodinnej atmosfére v duchu hesla „všetci spoločne za jedným stolom“?  Zakladáte si na rodinných tradíciách, oslavách, sviatočne prestretom stole a vždy sa usilujete byť tou najlepšou hostiteľkou? Potom viete veľmi dobre oceniť, akú dôležitú úlohu má v domácnosti kvalitný a priestranný stôl  na rozkladanie s pohodlným sedením. Jedálenskému stolu už v minulosti patrilo v domácnosti čestné miesto, zvyčajne uprostred miestnosti, často bolo aj dominantou priestoru, miestom, kde sa odohrávala väčšina rodinných udalostí a života, spoločné raňajky, obed či aspoň večera, rozhovory, dôležité rozhodnutia, ale aj stretnutia, oslavy a výnimočné chvíle počas sviatkov ako sú Vianoce či Veľká noc. A ani dnes sa na dôležitosti jedálenského stola príliš veľa nezmenilo, snáď iba možnosti jeho výberu, ktoré sú oproti minulosti neporovnateľne pestrejšie a to najmä vďaka širokej škále najrôznejších prevedení, dizajnov a technológií.

Favoritom je praktický a flexibilný stôl

K tým najobľúbenejším stolom už niekoľko rokov patria veľmi praktické rozťahovacie a rozkladacie kuchynské stoly, ktoré nám zbytočne nezavadzajú a nezaberajú príliš veľký priestor, pretože ich rozkladáme len v prípade potreby, napr. pri spoločnom obede či večeri, rodinných oslavách a iných slávnostných príležitostiach, kedy očakávame väčší počet hostí. Aj v tomto prípade však máte na výber niekoľko možností, napr. rozkladanie po bokoch stola, prípadne rozkladanie vložením  prídavnej stolovej dosky do stredu stola. Aj rozmer rozloženia je rôzny, menšie rozťahovacie stoly umožňujú rozloženie o jednu stolovú dosku o rozmere približne 40 až 50 cm (čo znamená dve miesta navyše), ale nie je problém zaobstarať si aj jedálenský stôl na rozkladanie, ktorého rozložením získate až 200 cm stolovacej plochy naviac. Všetko však záleží na priestore, ktorý máte k dispozícii a početnosti vášho príbuzenstva.

 

Aký tvar si zvoliť pre nový jedálenský stôl?

Aj výber tvaru, v akom bude váš rozkladací jedálenský stôl zhotovený, zohráva dôležitú úlohu pri jeho voľbe, ktorá je často otázkou individuálneho vkusu, pretože kým niekomu sa páčia oválne typy jedálenských stolov, iným môže viac vyhovovať obdĺžnik či štvorec. Opäť tu však zohráva úlohu aj veľkosť a dispozícia miestnosti, kde bude mať stôl svoje miesto, napr. hranaté stoly v tvare obdĺžnika môžete umiestniť aj ku stene či do rohu miestnosti, kým kruhový stôl so stoličkami si žiada umiestnenie voľne v priestore, čo znamená aj podstatne vyššie nároky na veľkosť priestoru.

 

Rozkladacie jedálenské stoly do kuchyne

Rozkladacie stoly však nemusia byť vždy len dominantou veľkej priestrannej jedálne či otvoreného priestoru, niekedy je potrebné takýmto spôsobom riešiť aj vytvorenie jedálenského kúta v rámci nie príliš priestrannej kuchyne. V takom prípade si môžeme vybrať napr. závesný sklápací stolík na dvoch nohách upevnený k stene alebo rozťahovací stôl menších rozmerov s možnosťou rozkladania len na jednej strane, pri ktorom sa pohodlne usadia aj 4 osoby. Možností je niekoľko, treba len nájsť to správne riešenie pre vašu kuchyňu.

 

Ponuka rozkladacích jedálenských stolov v DREVONE

Náš e-shop DREVONA.sk ponúka tiež niekoľko variant jedálenských stolov pre vašu kuchyňu či jedáleň. Stoly by mali byť vždy kvalitné, pevné a stabilné a presne taký je napr. aj rozkladací jedálenský stôl RAVENA – orech s rozmermi d120 x š85 x v75 cm vyrobený z prírodného bukového masívu v morení orech, ktorý po rozložení s dĺžkou 170 cm umožní stolovanie až pre 8 osôb. Materiály ako drevo či laminovaná drevotrieska patria k najčastejšie používaným pri výrobe stolov na rozkladanie.

 

Kvalitný jedálenský stôl potrebuje aj kvalitné stoličky a osvetlenie!

Aby každé vaše spoločné stolovanie bolo skutočne príjemným zážitkom, je dôležité zaobstarať si naozaj kvalitný a štýlový jedálenský stôl na rozkladanie, ktorý dokonale zapadne do vášho interiéru a nezabúdajte ani na jeho vhodné umiestnenie, pohodlné stoličky, kvalitné osvetlenie a dôležité detaily, ktoré dotvoria celkovú atmosféru, ako napr. kytica kvetov vo váze, svietnik či pekné prestieranie.

 

Moderný jedálenský stôl aj pre vašu domácnosť

Spoločný rodinný obed, večera či nedeľné raňajky, ale aj narodeninová oslava, prípadne iná slávnostná udalosť v kruhu rodiny sa bez jedálenského stola a stoličiek v žiadnej domácnosti nezaobíde. Praktický a moderný jedálenský stôl so sedením je dôležitým prvkom každého bývania a je potrebné vyhradiť mu patričný priestor (samozrejme v rámci individuálnych priestorových možností), ale určite takéto sedenie nedokáže nahradiť sedacia súprava s konferenčným stolíkom v obývacej izbe či barový pult, kde sa stravujeme vždy len veľmi na rýchlo, takmer v behu, prípadne kombinujeme jedenie s pozeraním na televíznu obrazovku. Stolovanie má mať istú úroveň a kultúru a pri krásne prestretom jedálenskom stole, kde nechýba váza s kvetmi, pekný obedový servis, sviečky či servítky sa cítime nielen oveľa príjemnejšie, ale nám takto spoločne v rodinnom kruhu aj oveľa lepšie chutí. Ako si teda čo najlepšie vyberať moderné jedálenské stoly do svojej domácnosti?

 

Rozhoduje celkový vzhľad a materiálové prevedenie

Ak vyberáme do svojej domácnosti nový a moderný jedálenský stôl, zvyčajne pri rozhodovaní zaváži jeho celkový vzhľad, dizajn a materiálové prevedenie. Za moderné jedálenské stoly nemožno považovať len najnovšie dizajnové „vychytávky“, napr. v kombinácii sklo a kov či sklo a plast, ale veľmi pekné a moderné jedálenské stoly nájdete aj v klasickom a osvedčenom drevenom prevedení, pretože drevo ako materiál bude vždy štýlovým doplnkom každého interiéru. V súčasnosti je veľmi populárny aj nábytok vo vysokom lesku, napr. kuchynské linky ,ku ktorým sa výborne hodí aj moderný jedálenský stôl v rovnakom prevedení, napr. v bielej farbe vo vysokom lesku.

 

Moderný jedálenský stôl v štýle vášho bývania

Charakter a štýl nášho bývania má na výbere jedálenského sedenia tiež veľmi veľký podiel, pretože do rustikálne zariadeného interiéru je typovo vhodnejší úplne iný druh jedálenského stola, ako napr. do bytu ladeného moderne, prípadne až minimalisticky. Eklektický, industriálny alebo bohémsky štýl zase znesú aj extravagantnejšie kúsky a kombinácie. Moderné jedálenské stoly môžu byť však zaujímavé aj v kombinácii tradičných a moderných materiálov, napr. jedálenský stôl z masívu alebo drevenej dyhy v svetlej farbe so stredovou výplňou z mliečneho skla či v kombináciách dreva a kovu. Z pestrej ponuky, ktorá je momentálne na trhu si však určite dokáže každý  z vás vybrať moderný jedálenský stôl, ktorý dokonale zapadne práve do vášho interiéru.

 

Kvalita, tvar či veľkosť sú tiež dôležité kritériá pre moderné jedálenské stoly

Moderné jedálenské stoly však okrem atraktívneho dizajnu (na ktorom má výrazný podiel nielen materiál, ale aj tvar stola) musia spĺňať aj určité požiadavky na kvalitu (pevnosť, stabilita, povrchová úprava), pretože len naozaj kvalitný a funkčný moderný jedálenský stôl dokáže plnohodnotne poslúžiť svojim majiteľom. Tvar a veľkosť stola určuje predovšetkým priestor, ktorý máme k dispozícii a tiež počet členov domácnosti. Za bežný štandard sú považované moderné jedálenské stoly v tvare obdĺžnika pre 4, prípadne až 6 osôb, ktoré zaberú menej priestoru ako okrúhly či oválny variant.

 

 

DREVONA ponúka kvalitné a moderné jedálenské stoly pre každú domácnosť

Moderné jedálenské stoly z ponuky nášho e-shopu DREVONA sú veľmi spoľahlivým a kvalitným produktom vhodným pre každú domácnosť a na výber máte hneď niekoľko prevedení. Pre priaznivcov prírodného masívneho dreva sú určené jedálenské stoly ALMOND v dezéne dub, orech alebo wenge. Ak hľadáte niečo menej tradičné, možno vás zaujme moderný jedálenský stôl REA FLAT 2 v dezéne dub canyon, ktorý je veľmi efektne skombinovaný s lesklým hranatým podstavcom na dvoch nohách (možnosť voľby aj iného drevo-dekoru vrchnej stolovej dosky, napr. dub bardolíno, wenge). 

 

Jedálenský stôl, ktorý spája rodinu

Veríme, že vám týchto pár riadkov pomôže správne sa rozhodnúť a vybrať si kvalitný, moderný jedálenský stôl, za ktorým strávite množstvo príjemných chvíľ so svojimi blízkymi, čo ešte viac prispeje k súdržnosti a spolupatričnosti celej vašej rodiny. Atmosféru jedálenského priestoru nezabudnite doplniť pohodlnými stoličkami, vhodným osvetlením a pekným prestieraním.

 

Biely jedálenský stôl – klasika a nadčasovosť, ale aj moderný dizajn

Vkusné zariadenie interiéru v dokonalej súhre až do posledného detailu je pomerne náročná úloha najmä v prípade, že sa rozhodneme pustiť do zariaďovania a dekorovania miestnosti úplne sami bez odborných skúseností bytového dizajnéra. Je to síce dlhý a náročný proces, ale s niekoľkými správnymi radami a inštrukciami, ktoré mimochodom nájdete aj v odborných časopisoch či na internete a so štipkou citu pre detaily sa to dá určite zvládnuť. Ako teda vybrať to správne zariadenie, nábytok či farby napríklad pre štýlovú jedáleň či veľký prepojený, otvorený priestor kuchyne a obývacej izby? Zvoliť drevený, sklený či len jednoduchý biely jedálenský stôl a aké stoličky sa práve k tomuto typu stola najlepšie hodia?

 

Prečo zvoliť práve jedálenský stôl v bielej farbe alebo keď biela vládne v interiéri

Biela farba aj napriek tomu, že je jednoduchá a nenápadná, stále vedie v rebríčku najobľúbenejších farieb v interiérovom dizajne, biela dominuje na stenách, nábytku aj na doplnkoch a dekoráciách a jej pozícia kráľovnej interiéru sa ani rokmi príliš nemení (skôr sa menia farby, ktorými bielu dopĺňame, napr. sivá, čierna a podobne). Vo veľkej miere sú najväčšími benefitmi bielej farby práve vzdušnosť, svetlo, čistota, optické zväčšenie priestoru a dobrá kombinovateľnosť s ostatnými farbami. Napríklad aj veľká popularita a boom bielych kuchýň vo vysokom lesku pretrváva na trhu už niekoľko rokov, tak prečo si nevybrať túto osvedčenú klasiku aj do jedálne, napr. ako vkusný a nadčasový biely jedálenský stôl?

 

Vyberáme vhodný biely jedálenský stôl

Či už vyberáme biely jedálenský stôl alebo aj akýkoľvek iný, vždy je v prvom rade dôležitý správny rozmer, tvar a samozrejme kvalita. Tvar a rozmery jedálenského stola by mali zodpovedať vašim priestorovým možnostiam, ale tiež počtu členov domácnosti tak, aby biely jedálenský stôl zabezpečoval pohodlné stolovanie pre všetkých členov domácnosti súčasne, pretože nič nie je príjemnejšie ako atmosféra spoločného rodinného obeda či slávnostnej večere v kruhu najbližších. Je všeobecne známe, že okrúhly tvar stola je náročnejší na priestor a pre rozlohovo menšie miestnosti je oveľa praktickejším riešením biely jedálenský stôl v tvare obdĺžnika.

 

Rôzne materiálové a dizajnové prevedenia pre moderné aj vintage bývanie

Biely jedálenský stôl môže byť vyrobený z rôznych materiálov, napr. drevo, laminovaná drevotrieska, plast alebo aj v kombinácii s inými materiálmi, ako je sklo či kov. Výber materiálu ako aj celkové dizajnové prevedenie stola by malo dokonale ladiť s ostatným zariadením v miestnosti (napr. s kuchynskou linkou alebo obývacou stenou) a tiež s celkovým charakterom či štýlom interiéru. Biele jedálenské stoly vo vysokom lesku alebo v kombinácii so sklom či kovom vyberáme skôr pre modernejšie zariadený interiér, naopak biely jedálenský stôl s dezénom dreva, matným efektom alebo jemnou patinou sa dokonale hodí pre vintage alebo škandinávsky štýl bývania.

 

Aké stoličky zvoliť k bielemu jedálenskému stolu?

Každý jedálenský stôl potrebuje aj správne a maximálne pohodlné jedálenské stoličky a ani biely jedálenský stôl nie je v tomto smere výnimkou. Ak ste jedálenský stôl nekúpili ako súčasť kompletnej jedálenskej zostavy, budete sa musieť ešte popasovať s výberom vhodných jedálenských stoličiek, ktoré k stolu dokonale sadnú. Biely jedálenský stôl znesie akúkoľvek farbu stoličiek, dôležité je, aby farebne, materiálovo a štýlovo ladili nielen so stolom, ale aj s ostatným zariadením a dekoráciami v miestnosti. Ak zvolíte stoličky s čalúneným sedením a opierkou, mali by farebne ladiť napr. s farbou koberca, závesov, vankúšikov na sedačke či s farbou samotnej sedačky, ak je jedálenské sedenie súčasťou obývacej izby. Ak sa ale celá miestnosť nesie v bielych či svetlých tónoch, môžete naopak zvoliť stoličky vo výraznom kontraste s okolím.

 

Jedálenský stôl a ostatné zariadenie pre kuchyne aj jedálne nájdete v DREVONE

Ponuku nábytku pre kuchyne, jedálne aj obývacie izby vrátane jedálenských stolov a stoličiek nájdete aj na stránkach nášho e-shopu DREVONA.sk alebo priamo v našich kamenných predajniach. Biele jedálenské stoly, samozrejme, nesmú v ponuke chýbať, a tak váš interiér môžete doplniť napr. bielym okrúhlym jedálenským stolom REA FLAT 4 alebo pevným jedálenským stolom REA TABLE v tvare obdĺžnika, ktorý je v ponuke v bielej farbe a tiež v rôznych dezénoch dreva.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia