Kategórie
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Kancelárske stoličky - 97,5 cm

 
 
 
 
Cena
Farba
Zelená
Tyrkysová
Modrá
Červená
Ružová
Béžová
Hnedá
Biela
Šedá
Antracit
Čierna
Dostupnosť
Filtrujte podľa dostupnosti produktov
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Kancelárske stoličky 

Človek pracujúci za počítačom v kancelárii strávi na kancelárskej stoličke v priemere 40 hodín týždenne. Keďže za jeden rok je to dokopy okolo 1900 hodín, koľko to musí byť za celé roky práce? Z tejto štatistiky je zrejmé, že pracovníci kancelárie strávia viac hodín sedením než ležaním počas spánku. Preto si myslíme, že aby tieto hodiny strávené sedením boli pohodlnejšie, každý by mal venovať pozornosť výberu kancelárskej stoličky. Správna kancelárska stolička by mala byť pohodlná a telu by mala poskytovať dobrú oporu. Takáto stolička potom pomáha zvyšovať pracovný výkon a efektivitu pri práci. Zlá kancelárska stolička naopak môže spôsobovať bolesti chrbta, s tým súvisiacu zlú náladu a slabší pracovný výkon. Nebojte sa teda investovať do kvalitnej kancelárskej stoličky a teda aj do svojho zdravia.

Aby práca za kancelárskymi stolmi bola ešte pohodlnejšia, je potrebné si zaobstarať aj kvalitné kancelárske stoličky. Keďže kancelárska práca si vyžaduje dlhé hodiny strávené sedením, čo má negatívny vplyv hlavne na chrbticu, je dôležité, aby boli stoličky kvalitné a prispôsobené vašim potrebám. Možnosť nastavenia výšky je podmienkou. Aj preto vám ponúkame široký výber stoličiek a kresiel do kancelárie, ktoré sa postarajú o váš komfort a správne držanie tela.

 

Základom pohodlia je správna poloha pri sedení

Ak patríte medzi ľudí, ktorí počas pracovnej doby trávia dlhé hodiny sedením, je dôležité, aby ste sedeli v správnej polohe. Ak nemáte vhodnú kancelársku stoličku a ešte nemáte badateľné zdravotné problémy, je takmer isté, že za nejaký čas sa u vás prejavia. Ak začnete pociťovať bolesť chrbta alebo nôh, malo by to byť pre vás signálom, že vaša kancelárska stolička pre vás asi nie je vhodná alebo že sedávate v nesprávnej polohe. No aj sedenie v nesprávnej polohe je dôsledkom nevhodnej kancelárskej stoličky.

 

Ako by mala vyzerať správna kancelárska stolička

Trh ponúka rôzne kancelárske stoličky. Ako si ale z takého množstva vybrať tú najlepšiu? Pri výbere by ste mali hľadieť na niekoľko dôležitých faktorov. Tým najpodstatnejším, kľúčovým faktorom sú uhly. Kancelárska stolička či kancelárske kreslo by vám mali umožňovať sedieť tak, aby vaše kolená, lakte a boky pri sedení zvierali 90° uhol. Menší než 90° uhol spomaľuje krvný obeh, čo sa pri dlhodobom sedení prejavuje zvýšenou únavou a celkovým nepohodlím.

 

kancelárske stoličkyU stoličiek je veľmi podstatné aj operadlo. Keďže zakrivenie chrbtice je u ľudí rôzne, aj kancelárske stoličky majú rôzne zakrivené operadlá. Ako teda zistiť, komu ktoré zakrivenie vyhovuje? Aby ste si boli naozaj istí, môžete si urobiť malý test. Postavte sa chrbtom k stene tak, aby ste sa pätami a lopatkami dotýkali steny. Potom si skúste za chrbát v krížovej oblasti zasunúť dlaň. Pokiaľ sa vám tam dlaň nezmestí, znamená to, že máte rovný chrbát a potrebujete kancelársku stoličku, ktorej opierka nie je veľmi zakrivená. Ak sa vám dlaň zmestí, budete potrebovať stoličku s väčšou podporou krížovej oblasti. Pokiaľ však za chrbát zasuniete aj zovretú päsť, hľadajte kancelárske stoličky s operadlom so zakrivením do tvaru „S“. Opierku by malo byť možné aj polohovať, aby sa prispôsobila výške každého človeka.

 

Nemej podstatnou časťou stoličky je aj sedadlo. Konkrétne jeho výška a hĺbka. Keď na stoličke sedíte, vzdialenosť medzi zadnou časťou lýtok a prednou časťou sedadla by mala byť cca 5-7 cm. Sedadlo by malo byť dosť veľké na to, aby ste na ňom mohli pohodlne sedieť. Nedostatočne veľké sedadlo totiž obmedzuje cirkuláciu krvi, čo môže spôsobovať znecitlivenie, tŕpnutie končatín a celkovú nepohodu. Sedadlo by však nemalo byť príliš dlhé, pretože potom sa nemôžete pohodlne oprieť o opierku a sedíte v nesprávnej polohe. Samozrejme by ste si mali vedieť nastaviť výšku tak, aby ste si vedeli nastaviť vám vyhovujúcu výšku stoličky a zároveň ste sa pohodlne zmestili za váš kancelársky stôl.

 

Ak chcete získať pri práci čo najväčší komfort, hľadajte kancelárske stoličky, ktoré taktiež zahŕňajú opierky na ruky a sú polohovateľné. Teda stoličky, do ktorých sa počas prestávky môžete pohodlne oprieť, prípadne sa aj trochu zakloniť. Možno by ste neverili, ale aj takýto malý pohyb napomáha k lepšej cirkulácii krvi. Toto všetko zvyšuje vaše pohodlie, pracovný výkon a celkovú pohodu pri práci.

 

Kancelárske stoličky od DREVONY

V našej ponuke nájdete len tie najkvalitnejšie kancelárske stoličky a kancelárske kreslá. V DREVONE sa staráme o to, aby sme splnili všetky požiadavky našich zákazníkov. Okrem širokého výberu kancelárskych stoličiek si môžete vybrať aj naše kancelárske kreslá, kde pohodlne usadíte nie len seba, ale aj vašich klientov. Kancelárske kreslá zahŕňajú aj taburetky, na ktoré si počas namáhavého dňa môže vyložiť nohy a trochu si oddýchnuť. Navštívte našu kamennú predajňu, kde si naše kancelárske stoličky  a kreslá môže aj osobne vyskúšať, prípadne nakupujte cez náš eshop. V rámci SR ponúkame vynášku tovaru len za 19€. Nový tovar pri nákupe online do 300€ vám doručíme len za 9€, a pri nákupe v hodnote nad 300€ vám tovar doručíme úplne ZDARMA.

 

Aj lacné kancelárske stoličky môžu byť kvalitné a trendy

Dlhé hodiny sedenia za v kancelárii nad papiermi a za počítačom dávajú nášmu telu a najmä chrbtici poriadne zabrať a tak v dnešnej dobe čoraz viac ľudí trápia bolesti chrbtice, k čomu sa môžu pridružiť aj bolesti hlavy či kĺbov. Niekto si povie, že sedavé zamestnanie je určite pohodlnejšie ako stáť celú pracovnú dobu na nohách, pravdou však je, že sedavé zamestnanie prináša viac zdravotných problémov a rizík ako si dokážeme predstaviť, najmä ak uvážime, že v súčasnosti už pracovná doba často vysoko prevyšuje osem hodinový pracovný čas a mnohí z nás strávia na kancelárskych stoličkách 10 aj 12 hodín denne, čo našej chrbtici ani pohybovému aparátu príliš neprospieva. Ak sa k takémuto počtu hodín pridruží ešte nekvalitné kancelárske stoličky, budú vaše zdravotné riziká ešte vyššie. Stavte preto vždy len na skutočnú kvalitu a vyberte si kvalitné a pritom pomerne lacné kancelárske stoličky a kreslá od DREVONY.

 

Kancelárske stoličky nájdu svoje využitie a v domácnostiach

Lacné kancelárske stoličky a kreslá však nájdu svoje využitie nielen v kancelárskych a komerčných priestoroch, ale aj v každej jednej domácnosti. Veľmi potrebné sú v detských a študentských izbách kde spolu s písacím stolom vytvárajú dôležitý pracovný priestor pre deti a tiež v domácich pracovniach. S výberom kvalitnej kancelárskej stoličky či kresla do domácnosti sa tak už určite väčšina z vás stretla. Je však dôležité vedieť vybrať naozaj kvalitnú a pritom cenovo dostupnú kancelársku stoličku nielen pre dospelých, ale obzvlášť práve pre deti.

 

Dnes už nie je žiadny problém zadovážiť si kvalitné a pritom lacnú kancelársku stoličku

Neodkladajte kúpu kancelárskej stoličky do detskej izby alebo pracovne príliš dlho či na neurčito, pretože tým, že ju nahrádzate napr. klasickou jedálenskou stoličkou, nerobíte svojej a ani detskej chrbtici príliš dobrú službu. Jedálenské stoličky nie sú vhodné a ani určené na takýto účel používania a už vôbec nemusíte mať obavy, že kvalitná kancelárska stolička zruinuje váš rodinný rozpočet, pretože môže stáť aj okolo 200 či 300 eur. Dnes už nie je problém vybrať si kvalitné a pritom pomerne lacnú kancelársku stoličku aj u seriózneho a spoľahlivého predajcu, akým je napr. DREVONA.sk.

 

Aké by mali byť kvalitné kancelárske stoličky?

To, čo je pre každé kvalitnú, ale aj lacnú kancelársku stoličku či kreslo dôležité, je stabilita, optimálne rozmery vzhľadom na výšku a šírku sedadla aj operadla a v prípade kresiel aj dokonalá funkčnosť v podobe rôznych nastavení či pohyblivého podvozku na kolieskach. V zásade platí, že čím viac možností nastavenia, tým lepšie, pretože si týmto spôsobom môžete kancelársku stoličku či kreslo dokonale prispôsobovať svojim potrebám a pohodlnému sedeniu, napr. v oblasti krčnej či driekovej chrbtice, ale aj vzhľadom na výšku sedu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia