Kategórie
 
 
 

Komody

Komody - slide 1
 
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 
 
Vyberte si z ponuky

Komody

Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
%
Slovenský produkt
Komoda biela REA OTTAWA UP 7
komoda dvojdvierková v bielom prevedení
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda navarra REA OTTAWA UP 7
komoda dvojdvierková v prevedení navarra
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Nízka komoda dub lancelot REA AMY 6
Komoda šírka 90 cm 2-dvierková v dezéne dub lancelot
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Kombinovaná komoda dub lancelot REA AMY 7
Kombinovaná komoda v prevedení dub lancelot
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda so sklenenými dvierkami dub lancelot REA AMY 9
Komoda so sklenými dvierkami aj policami, dub lancelot
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda dub lancelot REA DENISA UP 015
kombinovaná komoda zo zostavy REA DENISA
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda dub lancelot REA DENISA UP 014
komoda do obývacej izby alebo spálne
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda dub lancelot REA DENISA UP 013
Úzka komoda s piatimi zásuvkami
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda kontajnerová buk REA AMY 11
Komoda s dvoma kontajnerovými zásuvkami
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda kontajnerová dub bardolíno REA AMY 11
Komoda s dvoma kontajnerovými zásuvkami
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda kontajnerová dub lancelot REA AMY 11
Komoda s dvoma kontajnerovými zásuvkami
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
%
Slovenský produkt
Komoda kontajnerová dub canyon REA AMY 11
Komoda s dvoma kontajnerovými zásuvkami
Dodanie
Dodanie: Na objednávku
 
 

Komoda, najuniverzálnejší nábytok v každom byte

Chcete mať aj všetko poruke a pri tom mať v byte poriadok? Kto nie? Práve komody sú ideálnym riešením úložného priestoru v domácnosti i dnes. Elegantné komody sú najuniverzálnejší nábytok vo všetkých domácnostiach a dokonca aj v jedálni, či kuchyni. U nás si vyberiete komody v rôznych prevedeniach a vo vysokej kvalite. Svoju úlohu si splnia ako v spálni, tak v detskej izbe, obývačke, kuchyni, či predsieni. Do komody môžete uložiť oblečenie, ale aj príbor prípadne iné.

 

Trochu histórie

Slovo „komoda“ pochádza z francúzštiny a znamená vhodný alebo vyhovujúci. Komoda bola dominanciou vyššej triedy, najmä bohatej šľachty a buržoázie. Originálnou súčasťou domácnosti je komoda už od 17. storočia. Komody boli obvykle vyrábané na nožičkách s bronzovými úchytmi. Hlavná črta je väčšia šírka v pomere k výške. Kedysi dlhé nožičky na komodách boli dnešným dizajnom prekonané. Ďalším znakom je horná doska s viditeľnými okrajmi, ktoré sú dnes už zaoblené s telom komody. Komoda mala svoje čestné miesto v každom salóniku a miestnostiach dám. V salónikoch sa do komôd ukladali prevažne zlaté a strieborné príbory a komody slúžili ako príručné príborníky pri dôležitých návštevách. Hlboké šuflíky na komodách poskytovali a aj poskytujú dostatok úložného priestoru.

 

komodaPraktické a viacúčlové 

Komody môžu mať rôzne rozmery. Môžu byť širšie alebo užšie, vyššie alebo nižšie. Najčastejšie však siahajú do výšky hrude dospelého človeka. Konfigurácia i rozmery zásuviek sa tiež môžu rôzniť. Niektoré zásuvky sú na celú šírku komody, iné sú polovičné, a teda môžu byť aj dve vedľa seba. Zásuvky sa taktiež môžu líšiť aj v rozmeroch. Komody môže mať zásuvky hlboké i plytké. Vďaka tomu sa dajú využiť na uloženie rôznych vecí. Do hlbších sa dá pohodlne uložiť oblečenie a bielizeň, do plytších osobné veci, dokumenty a pod.

 

Komody však nemusia mať výlučne iba zásuvky. Taktiež máme komody s dvierkami či poličkami, vďaka čomu sa ich využiteľnosť ešte zvyšuje. V spálni sa teda komoda využíva najmä na uloženie oblečenia, v detskej izbe na uloženie oblečenia, hračiek, prípadne vecí do školy, v kuchyni komoda poslúži na uloženie príboru, utierok, alebo i riadov, v obývačke na fotoalbumy, dokumenty, filmové či hudobné nosiče, knihy atď. Využiť sa dá aj povrch komody, umiestniť si na ňu môžete zrkadlo s kozmetikou, fotky, spomienkové predmety, hračky, izbové kvety. Ako vidíte, ich využitie je naozaj veľké, a teda sú veľmi praktické.  

 

komodaPredtým, než si však komodu u nás kúpite, premyslite si kam ju chcete umiestniť. Priestor si poriadne premerajte, aby ste si boli istí, že sa vám tam komoda vmestí. Nezabudnite si všimnúť, či tam kde ju plánujete umiestniť, bude dobrý prístup a či sa zásuvky alebo dvierka budú dať pohodlne otvoriť. Taktiež si treba uvážiť, čo do komody chcete uložiť. Podľa toho sa rozhodujete, či by sa vám hodila viac komoda so zásuvkami alebo dvierkami. No a v neposlednom rade by ste si mali všímať dizajn a farbu, aby sa vám typovo i farebne hodila k ostatnému nábytku v izbe.

 

Je príborník už len prežitok či nadčasová záležitosť?

Krásne drevené, vyrezávané i starožitné príborníky kedysi nesmeli chýbať  takmer v žiadnej domácnosti a dokonca sa dá povedať, že v boli často práve oni ozdobou interiéru a jedným z najkrajších kúskov spomedzi nábytku. Svoje čestné miesto v príbytku mali zväčša v kuchyni alebo v jedálni nielen z praktických dôvodov, ale aj preto, že tieto miestnosti boli v minulosti hlavným centrom diania a obývacie izby ako ich dnes poznáme prišli do módy až podstatne neskôr. Možno ste sa s názvom príborník v nábytkovej terminológii už dávnejšie nestretli, na trhu sú však stále dostupné produkty aj pod týmto pôvodným názvom, prípadne ich poznáme aj ako zásuvkové komody.

 

Vkusný doplnok alebo luxusný solitér pre súčasný interiér

Elegantné príborníky majú svoje miesto aj v mnohých dnešných domácnostiach a najmä luxusné drevené kúsky, napr. z masívu, ale aj modernejšie prevedenia z kvalitnej laminovanej drevotriesky dokážu krásne oživiť aj súčasný interiér obývacích izieb, jedální či priestrannejšej kuchyne. Aj keď dnes je veľmi preferovaný vstavaný nábytok a vzdušnejšie, nie príliš preplnené priestory, sú typy interiérov, ktoré si príborník ako zaujímavý ale funkčný solitér vyslovene žiadajú (napr. interiér v rustikálnom, vidieckom, ale aj klasickom mestskom štýle).

 

Aký príborník pristane vášmu interiéru?

Príborníky sú na súčasnom trhu dostupné v rôznych prevedeniach a štýloch, stačí si len správne vybrať ten, ktorý najviac pristane vášmu interiéru. Príborníky v rôznych štýlových prevedeniach sú určené pre rôzne typy interiérov, ak napr. vášmu domovu kraľuje luxusný rustikálny štýl, je potrebné zvoliť aj zdobenejší a honosnejší rustikálny príborník, najlepšie z masívu, napr. v teplom čerešňovom odtieni. Naopak, jednoduchý biely príborník alebo príborník s patinou dokonale zapadne do vidieckeho-provensálskeho alebo severského štýlu. Pre moderné bývanie však príborníky tiež nemusia byť tabu a vybrať si môžete napr. moderný príborník v dezéne orech rockpile od DREVONY. Dôležité je však držať sa štýlovo nábytku, ktorý už doma máme.

 

Nízke príborníky nájdu svoje využitie nielen ako úložný priestor

Príborníky si môžete vybrať vysoké aj nízke, širšie aj užšie, so zásuvkami, policami či s presklenými časťami. V každom prípade by však mali poskytnúť dostatočný úložný priestor pre riad slúžiaci na stolovanie, príborové servisy či dokonca pre vzácny porcelán, obrusy, vázy a iné praktické aj dekoračné prvky používané pri stolovaní. Nižšie príborníky však výborne poslúžia nielen ako úložný priestor, ale aj ako dekoračný prvok v interiéri a podstavec pre umiestnenie svietnikov, rámikov s rodinnými fotografiami či kvetinových aranžmánov.

 

Naša ponuka na stránke DREVONA.sk

Ak hľadáte štýlový príborník do moderného interiéru a stále ste nenašli ten ideálny, možno vás zaujme práve ponuka našej spoločnosti DREVONA. V ponuke máme okrem iného nábytku aj kvalitné, moderné príborníky z kolekcie REA OTTAWA UP v rôznych rozmeroch a kombináciách 2 až 4 zásuviek aj väčších či menších skriniek s poličkami alebo v elegantnom prevedení REA AMY 3. Pestrá škála dezénov umožňuje nájsť vhodný príborník už aj k jestvujúcemu zariadeniu obývacej izby či jedálne, napr. dub canyon a dub bardolíno kombinovaný s bielou alebo zelenou farbou na jednej zo zásuviek či obľúbený a moderný wenge dezén. Zásuvky s pohodlným a tichým plno-výsuvom môžete doplniť aj praktickým organizérom v podobe dreveného alebo jednoduchšieho plastového príborníka (plastový príborník je vhodnejší do kuchyne).

 

Príborníky nemusia byť len prežitkom z minulosti

Príborníky tak ani v dnešnej modernej dobe nemusia byť žiadnym prežitkom z čias minulých, ale funkčnou a nadčasovou záležitosťou tak moderného, ako aj tradičného interiéru. Príborníky interiér nielen skrášlia, ale zároveň vášmu stolovaniu doprajú istú gráciu, noblesu a maximálnu pohodlnosť, keďže všetko potrebné budete mať vyslovene po ruke. Dajte šancu príborníkom aj vo vašej domácnosti a určite si ich obľúbite.

 

Komody do spálne

Keď sa povie komoda, každý si hneď predstaví nábytok s niekoľkými zásuvkami nad sebou, slúžiaci na uskladnenie oblečenia, osobných vecí a podobne. Komody sú veľmi praktickým nábytkom a sú využiteľné v celom dome. V spálni, sú to po posteli v poradí druhým najdôležitejším nábytkom. No rovnako ako v spálni, sa komody na podobný účel využívajú aj v detskej izbe, obývačke, ale i kuchyni, predsieni, kúpeľni. Vďaka nim, sú vaše veci dobre zorganizované a je k nim jednoduchý prístup.

 

Komody z DREVONY

DREVONA vám ponúka kvalitné, drevené komody vyrobené u nás na Slovensku. Navštívte naše kamenné predajne, alebo si nábytok objednajte priamo cez náš e-shop.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia