Úvod > Komody z masívu
 
Komoda_REA_AMY_drevona.jpg
 
 


 

Kde všade vám komody poslúžia?

 

> Obývačka

Kuchyňa

> Spálňa

> Detská izba

> Kúpeľňa

> Predsieň

 

Komody

Drevené komody z masívu dajú vášmu interiéru eleganciu a šmrnc

 

 

Kvalitné, pevné, elegantné a nadčasové drevené komody z masívu poznali ako veľmi praktický nábytok už aj naše prastaré mamy, ktoré ho využívali či už v podobe bielizníka alebo príborníka, a svoju pevnú pozíciu v domácnostiach si komody zachovali až podnes.

 

Presný význam slova komoda je starší druh nižšieho nábytku zo zásuvkami (tzv. bielizník), aj keď v súčasnosti sú už pod názvom komoda označované nielen klasické nízke zásuvkové skrinky, ale aj rôzne iné kombinácie nižších skriniek, napr. komody s otvorenými poličkami a s úložným priestorom v podobe skrinky na klasické dvierka.

 

Zásuvkové komody z masívu však stále ostávajú veľmi obľúbenou nestarnúcou klasikou mnohých interiérov domácností.

 

 
 

Drevené komody z masívu sú veľmi nadčasovým a univerzálnym nábytkom

Drevené komody z masívu dokážu zútulniť každý priestor a zároveň sú aj maximálne univerzálnym kusom nábytku, ktorý sa svojim vzhľadom a rozmermi výborne hodí nielen do obývacích izieb, ale aj do predsiení, pracovní, jedální, spální či detských a študentských izieb. Drevené komody z masívu si dokonca našli svoju cestičku už aj do interiéru kúpeľne, kde pre vysokú vlhkosť nemohli byť bežne umiestňované, ale vďaka špeciálnej povrchovej úprave či použitiu vysoko odolných exotických drevín si už dnes môžete aj svoju kúpeľňu zariadiť v útulnom štýle s použitím nábytku z dreveného masívu. Svoje opodstatnenie majú komody z masívu aj v atypických priestoroch, napr. v podkrovných miestnostiach, kde šikmý strop neumožňuje umiestnenie skríň a regálov väčších rozmerov.

 

Čím je komoda vyrobená z masívu taká výnimočná?komody z masívu - dub

Nábytok z masívu pôsobí vždy krásne, elegantne, nadčasovo až luxusne a to platí aj pre komody z masívu, ktoré môžu byť práve svojim materiálovým prevedením veľmi originálne a jedinečné (napr. drevorezba či dizajn patiny). Masív je čisté opracované drevo, teda zdravotne nezávadný  prírodný materiál, ktorý sa okrem iného vyznačuje aj veľkou pevnosťou, odolnosťou a dlhou životnosťou, a jeho výnimočnosť spočíva aj v rozmanitosti a krásnej štruktúre. Nábytok a komody z masívu si tak môžete vybrať v rôznych prevedeniach a odtieňoch, napr. buk, dub, borovica, orech, breza, čerešňa...

 

Vhodné pre vidiecky, rustikálny, škandinávsky aj koloniálny štýl interiéru

Masívny drevený nábytok a komody z masívu sa hodia do staršieho aj moderného interiéru a dokážete s nimi zariadiť interiér v mnohých štýloch, záleží len na type a prevedení dreva, z ktorého je nábytok vyrobený. Jednoduchý svetlý drevený nábytok a komody z masívu borovice, javora, brezy alebo smreka bez výrazných zdobení dokonale vystihujú vidiecky štýl, ale skvele zapadnú aj do interiéru zariadeného v škandinávskom štýle. Teplejší odtieň dreva a výraznejšia zdobenosť je typická pre rustikálny či anglický štýl a veľmi vhodné sú v tomto prípade komody z masívu čerešne, duba, gaštanu či orecha, ktoré pôsobia starožitným dojmom. Pre koloniálny štýl, ktorý spája exotiku a tradíciu sú typické teplejšie odtiene dreva a exotické dreviny ako napr. teak alebo maranti.

 

komoda - bukStarostlivosť o komodu z masívu

Starostlivosť o drevené komody z masívu, ako aj ostatný masívny nábytok, záleží prevažne od ich konečnej úpravy, teda či ide o nábytok lakovaný, olejovaný alebo voskovaný. Vo všeobecnosti však platí, že prírodne drevo nemá v obľube veľmi vlhké prostredie (ak samozrejme neprešlo špeciálnou úpravou) ani príliš suchý vzduch (ideálna je vlhkosť vzduchu v rozmedzí 50 až 60%). Vyhýbajte sa tiež priamym slnečným lúčom, pokladaniu mokrých predmetov (napr. kvetináč, z ktorého môže pretekať voda) ako aj agresívnym čistiacim prostriedkom. Suchá alebo minimálne navlhčená jemná handrička vám úplne postačia.

 

Kvalita, do ktorej sa oplatí investovať

Kvalitné drevo bude vždy patriť k mimoriadne obľúbeným materiálom s množstvom výhod a takýto  drevený nábytok či komody z masívu sú značkou prvotriednej kvality, do ktorej sa vždy oplatí investovať. Zaujímavý nadčasový nábytok z masívu, ktorý dodá vášmu interiéru punc elegancie a štýlu ponúka aj náš e-shop DREVONA.

 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter