Úvod > Kuchyne s ostrovčekom
 
Kuchyna_REA_ALFA_UP_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Kuchyne s ostrovčekom – veľkorysé, praktické a štýlové

Rozhodujete sa, akú kuchyňu si vybrať, pre ktorý typ prevedenia, dezénu a tvarového riešenia kuchyne sa rozhodnúť? Možno sa vám páčia komfortné kuchyne v tvare písmena L alebo U, prípadne obdivujete kuchyne s ostrovčekom, ktorý v posledných rokoch patrí k veľmi obľúbeným prvkom moderných kuchýň. Zariadenie a výber správnej kuchyne je dôležitým rozhodnutím, ktoré netreba uponáhľať a malo by mu vždy predchádzať dôkladné premeranie celého priestoru alebo návšteva kuchynského štúdia, kde vám odborne poradia a pomôžu s naplánovaním dokonale funkčnej kuchyne. Okrem pekného dizajnu totiž musíte zohľadniť aj niekoľko veľmi dôležitých kritérií, ako sú rozmery a dispozícia miestnosti, prípojky vody, plynu a elektriky a tiež ergonómia.

 

Kuchynský ostrovček – obľúbený prvok otvorených a veľkorysých priestorov

Kuchyne s ostrovčekom vyzerajú na stránkach katalógov vždy úžasne a neodolateľne a nejedna dáma po takejto kuchyni okamžite zatúži. Aby takéto riešenie bolo naozaj efektné a splnilo svoj účel je potrebné vlastniť rozmerovo veľkorysejší priestor, kde kuchyňa s ostrovčekom skutočne vynikne. Dobrým predpokladom pre umiestnenie kuchyne s ostrovčekom je napríklad otvorený priestor kuchyne prepojenej s obývacou izbou (často je to práve kuchynský ostrov, ktorý tvorí pomyselnú hranicu medzi kuchyňou a obývacou časťou). Otvorený vzdušný interiér stále patrí k veľmi obľúbeným trendom v bývaní, ale kuchyne s ostrovčekom  môžete pokojne aplikovať aj v samostatnej kuchyni s dostatočne veľkými rozmermi.

 

Zvoľte účel a hlavnú funkciu ostrovčeka!

Ak ste sa rozhodli pre kuchyňu s ostrovčekom, tak ďalším dôležitým krokom bude určiť hlavnú  funkciu ostrovčeka a účel, na ktorý ho plánujete využívať. Na výber máte zvyčajne štyri možnosti, napr. ostrovček slúžiaci ako tzv. rýchle sedenie (ideálne napr. na rýchle raňajky, drink, kávu či občerstvenie). Ďalšou možnosťou je vytvoriť z ostrovčeka varné, prípadne umývacie centrum alebo nám môže poslúžiť ako pracovná, prípravná zóna. V každom prípade by mali kuchyne s ostrovčekom poskytovať dobrý prístup z každej strany a maximálny komfort pri práci.

 

Aké výhody ponúka kuchyňa s ostrovčekom?

Nech si už vyberiete akýkoľvek účel a funkciu pre váš kuchynský ostrovček, faktom vždy zostáva, že kuchyne s ostrovčekom majú hneď niekoľko nezanedbateľných výhod, napr. umožňujú byť pri príprave jedla v priamom kontakte s rodinou či hosťami, prípadne ich môžete využiť ako jedálenský stôl alebo aplikáciou dvoch výšok (klasickej s vyvýšeným pultom) aj ako kombináciu pracovnej plochy s barovým sedením. Okrem pracovnej plochy naviac (napr. varnej, umývacej či prípravnej) poskytuje každý ostrovček aj ďalší úložný priestor, ktorý je pre každú kuchyňu nevyhnutný, pretože len dostatok úložných priestorov pomáha udržiavať kuchynský priestor  uprataný, vzdušný a dobre organizovaný. Úložný priestor ostrovčeka môže byť v prevedení zásuviek,  skriniek, uzavretých aj otvorených políc či dizajnových regálov na vínové fľaše.

 

Vhodné pre každý štýl bývania

Kuchyne s ostrovčekom môžete aplikovať do ktoréhokoľvek štýlu bývania, dôležité je, aby boli v súlade s ostatným zariadením a dvojnásobne to platí v prípade otvoreného priestoru, kde je kuchyňa prepojená s obývacou izbou a jedálňou. Kuchyne s ostrovčekom sa dokonale hodia k rustikálnemu štýlu, kde masívny centrálny ostrovček ešte viac podčiarkne eleganciu a honosnosť celého priestoru. Ostrovčeky v modernom dizajne sú vhodným prvkom aj pre moderný štýl bývania s jednoduchými, čistými líniami a povrchovou úpravou vo vysokom lesku, ale krásne vyniknú aj v štýle vintage, provence a tradičnom vidieckom štýle, kedy môžete využiť aj priestor nad ostrovčekom či  pultom na zavesenie napr. medeného a cínového riadu.

 

Vyberte si kvalitné a funkčné kuchyne s ostrovčekom!

Praktické, veľkorysé a štýlové - presne také sú kuchyne s ostrovčekom, ktoré si do svojej domácnosti môžete vybrať z množstva rôznych variant, prevedení a dezénov. Vždy však majte pri výbere na pamäti, že okrem dizajnu a vzhľadu je pre kuchyne najdôležitejšia kvalita a 100% funkčnosť. Bohatou ponukou nábytku, kde nechýbajú ani kuchynské zostavy, disponuje aj náš e-shop DREVONA.sk.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk