Úvod > Kuchynské batérie
 
Drez_a_pracovna_doska.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 

Kuchynské batérie – neodmysliteľná súčasť každej kuchyne

Kuchyňa je veľmi dôležitým centrom každej domácnosti, kde sa vykonáva množstvo domácich prác a povinností, od dopĺňania potravinových zásob, cez prípravu jedla, varenie, pečenie, až po umývanie riadu či ostatné upratovacie práce. Kuchyňa je teda rozhodne miestom, kde sa nenudíte a aby všetky práce v kuchyni prebiehali čo najlepšie, takpovediac „od ruky“, je potrebné kuchyňu naozaj dôsledne ergonomicky a zároveň účelne i funkčne zariadiť. Výber praktického a pritom štýlového kuchynského nábytku je len jedným z dôležitých krokov a rozhodnutí, ktoré bude potrebné pri zariaďovaní kuchynského priestoru urobiť, pretože okrem nábytku nás ešte čaká aj výber vhodných spotrebičov, obkladu či výber tých naozaj základných komponentov, ako je drez, kuchynská batéria či pracovná doska. Aj keď dnes už väčšinou drezy a kuchynské batérie s tečúcou studenou aj teplou vodou vnímame ako úplnú samozrejmosť a výhody tohto skvelého pomocníka si už pravdupovediac ani príliš neuvedomujeme, stále je drez a kuchynská batéria veľmi dôležitou súčasťou každej domácnosti, bez ohľadu na to, či vlastníme modernú umývačku riadu alebo nie.

Drezy a kuchynské batérie stále plnia dôležitú funkciu v domácnosti

Bez ohľadu na to, aké nové technológie dnešná doba do modernej kuchyne prináša či koľko úžasných funkcií má vaša nová kvalitná umývačka riadu, stále je úloha drezu a kuchynskej batérie v kuchyni nenahraditeľná. Už len také jednoduché každodenné úkony, ako je napustenie si vody do pohára či rýchlovarnej kanvice, opláchnutie rúk, umytie zeleniny aj ovocia, napustenie vody do hrnca pri varení alebo udržiavanie čistoty, sa v žiadnej kuchyni bez funkčného kuchynského drezu a vodovodnej batérie určite nezaobíde. Ak teda vyberáte pre svoje kuchyne nové drezy či kuchynské batérie, venujte im pozornosť, ktorá im právom patrí.

Ako si vybrať správne kuchynskú batériu?

Čím sa teda riadiť pri výbere a ako správne vybrať kuchyňskú batériu do domácnosti tak, aby bola naozaj funkčná, kvalitná či dokonca úsporná? Batérie sa všeobecne delia na kohútikové, pákové či senzorové (automatické) a podľa typu umiestnenia aj na nástenné, stojankové či skryté podomietkové. Medzi batérie, ktoré sú v súčasnosti najviac preferované, patrí najmä páková stojanková kuchynská batéria, ale svojich záujemcov si stále nájdu aj štýlové kohútikové kuchynské batérie, prevažne však už len z dizajnových dôvodov. Najdôležitejším ukazovateľom kvality každej batérie je však jej tzv. srdiečko, teda kartuša, ktorá môže byť vyrobená z viac či menej kvalitných materiálov (napr. z keramiky či plastu) a práve od nej záleží funkčnosť aj životnosť batérie.

Čo je ešte dôležité pri ich výbere?

K ďalším dôležitým kritériám pri výbere batérie patrí jej rozteč, teda správna veľkosť batérie, pohodlné ovládanie, ako aj samotné telo batérie a materiál, z ktorého je zhotovená, napr. nerez – leštená, matovaná, kartáčovaná alebo vo farebnej metalíze, titán, mosadz a iné.  Je toho naozaj dosť, na čo treba pri kúpe vodovodnej batérie upriamiť svoju pozornosť, aby vaša kuchynská batéria naozaj dobre, dlho a úsporne fungovala.

Kompletné vybavenie pre kuchyne nájdete na stránkach DREVONA.sk

Všetko potrebné pre kompletné vybavenie vašej kuchyne vrátene nábytku, drezov, kuchynskej batérie, pracovných dosiek a ostatných doplnkov nájdete aj na stránkach spoločnosti DREVONA.sk. V ponuke nechýbajú kvalitné pákové kuchynské batérie ARUM (dokonca aj s veľmi praktickou sprškou) či kuchynská batéria DARAS, ktorá je súčasťou veľmi elegantného kuchynského setu