Kategórie
 
 
 
 

Dovoz zadarmo pri objednávke
cez e-shop nad € 300

Doprava nábytku len za € 9
pri objednávke do €300 cez eshop

S vynáškou nábytku vám môže
pomôcť náš kuriér za € 19

 
 
- Kvetináče
Vyberte si z ponuky
 
 
Kvetinac_ratanovy.jpg
 
 
Filter parametrov
Cena
 
 

- Kvetináče

Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Vyberte si tie správne kvetináče pre váš interiér aj exteriér

Kvetináče a v nich zelené rastliny, stromčeky i rôzne kvety, jednoducho kúsok živej prírody, ktorý je dôležitou súčasťou nielen čo sa exteriérov týka (napr. na balkónoch, lodžiách a terasách), ale svoje nenahraditeľné miesto má živá zeleň aj v interiéroch našich bytov a rodinných domov, či už v obývacích izbách, v kuchyni, v jedálni, v pracovni alebo na schodisku, prakticky kdekoľvek. Zeleň vnáša do interiéru život, príjemnú atmosféru, farby a zároveň aj priaznivú klímu - to všetko pôsobí na človeka veľmi harmonicky až relaxačne a práve preto sú kvetináče so zelenými  izbovými rastlinami v domácnostiach také obľúbené. Vhodne zvolené kvetináče a rastliny pôsobia aj ako dekoratívny doplnok a dokážu veľmi pozitívne zmeniť a oživiť celkový vzhľad miestnosti, taktiež naše balkóny a terasy vyzerajú v záplave kvetov skutočne nádherne.

 

Hľadáte kvetináče pre exteriér alebo interiér?

Ak hľadáte vhodné kvetináče pre umiestnenie izbových rastlín, určite nezabúdajte, že musia mať odtokový otvor, ktorý zabráni premokreniu pôdy, a tým aj odhnívaniu korienkov a následne aj celej rastliny. Každý takýto kvetináč s odtokovým otvorom musí mať podložku v podobe misky, kde prebytočná voda odteká, prípadne si zvolíme pekné dekoratívne nádoby, do ktorých kvetináče s rastlinami umiestnime. Je však potrebné rozlišovať kvetináče a dekoračné nádoby vhodné len do interiéru od tých, ktoré sú určené aj pre exteriér. Exteriérové kvetináče a nádoby musia byť vyrobené z kvalitných materiálov dostatočne odolných voči vplyvom počasia a UV žiareniu (napr. pre celoročné umiestnenie vo vonkajšom prostredí volíme len mrazuvzdorné kvetináče). Na trhu sú však v súčasnosti už dostupné aj kvetináče vhodné pre interiér aj exteriér.

 

Podľa čoho si ešte vyberať správne kvetináče?

Ďalšími kritériami, ktoré rozhodujú o výbere správneho kvetináča je nielen materiál, ale aj veľkosť a tvar. Výber materiálu, z ktorého sú kvetináče vyhotovené, musíme prispôsobiť nielen účelu a miestu, kde budú umiestnené (interiér alebo exteriér), ale aj celkovému štýlu zariadenia a bývania. Dobrou voľbou je určite tradičná hlinená klasika, keramika a glazúra, drevené, prútené alebo kovové nádoby, ale aj modernejšie plastové kamenné či betónové kvetináče. Veľkosť a tvar kvetináča musíme prispôsobiť rastline a jej koreňovému balu (napr. hlboké aj plytšie, vysoké, okrúhle, hranaté či oválne kvetináče). 

 

Ste často zaneprázdnený? – Zvoľte si praktický samozavlažovací kvetináč!

Praktická stránka je pri výbere rastlín a kvetináčov tiež veľmi dôležitá, najmä ak ste často zaneprázdnený alebo na cestách, pretože rastliny, ak majú byť naozaj zdravé  a krásne, potrebujú pravidelné a primerané zalievanie, a to za vás môžu vyriešiť veľmi praktické samozavlažovacie kvetináče, do ktorých stačí raz za týždeň alebo raz za 10 dní (podľa veľkosti nádobky) naliať vodu a rastlina sa potom počas istého obdobia dokáže podľa potreby zavlažovať sama.

 

Moderné kvetináče z umelého ratanu aj v ponuke DREVONY

Umelý ratan je v súčasnosti číslo 1 na trhu v kategórii záhradných produktov a nábytku a okrem pohodlných záhradných sedení, lehátok či hojdačiek si môžete svoje okná, terasu či balkón skrášliť aj kvetináčmi v tomto praktickom a odolnom materiálovom prevedení. DREVONA.sk okrem atraktívnych ratanových záhradných setov a sedacích zostáv ponúka aj štýlové stojany na kvetináče PENTOLA z umelého ratanu, ktoré sú takmer bezúdržbové, vysoko odolné voči UV žiareniu aj voči vplyvom počasia a zároveň svojim moderným dizajnom dokonale skrášlia každý exteriér či interiér (kvetináče sú ideálne aj do zimných záhrad).

 

Správne umiestnenie kvetináčov je dôležité

Nemenej dôležité ako výber správnych kvetináčov a zdravých rastlín na výsadbu je aj ich správne umiestnenie, kde musíme okrem vizuálneho efektu prihliadať najmä na nároky konkrétnej rastliny (napr. potreba svetla, vlahy). Podľa toho potom kvetináče môžeme umiestniť do tieňa, polotieňa alebo na viac či menej slnečné stanovisko. Pri rastlinách a kvetoch, ktoré neznášajú premokrenie či prievan sa vyhnite umiestneniu kvetináčov na okenné parapety alebo do nechráneného vonkajšieho prostredia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia