Úvod > Lamelový rošt
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Lamelový rošt pre zdravý a pohodlný spánok

V posteli trávime približne tretinu svojho života, a preto je nesmierne dôležité, aby bol náš spánok zdravý a výdatný. To dosiahnete vhodnou posteľou, kvalitným roštom a zdravotným matracom. Totižto na všetkom sa dá pri zariaďovaní interiéru ušetriť, no nikdy nie na najdôležitejšom kúsku nábytku - vašej posteli. Ani nočný stolík, komody či dokonca šatníková skriňa nie je taká dôležitá ako je posteľ. Na to, aby bola aj vaša posteľ maximálne pohodlná a nepôsobila vám zdravotné ťažkosti, musíte jej výberu venovať veľkú pozornosť a v neposlednom rade na ňu vyčleniť aj potrebné financie. Predovšetkým treba vedieť, že hlavnú úlohu pri komforte nehrá ani tak posteľový rám ako samotný lamelový rošt. 

 

Kvalitný lamelový rošt pre zdravý spánokLamelové rošty - zázrak dnešnej doby

Dnešné postele sa nedajú ani len porovnávať s posteľami našich predkov, a to nielen pokiaľ ide o pohodlnosť a vzhľad, ale aj zdravotné benefity. Obrovskú zásluhu na tom majú práve posteľné rošty. Momentálne je jednotkou na trhu tzv. lamelový rošt, ktorý tvorí akúsi symbiózu medzi posteľou a matracom. Pre lamelové rošty je typická dobrá pružnosť, vzdušnosť a výborná nosnosť. Skladajú sa z lamiel vyrábaných buď z umelého materiálu alebo aj brezového či bukového dreva. V zásade platí, že čím viac lamiel rošt má, tým je kvalitnejší a jeho účinky na vaše zdravie sú vyššie. Medzi lamelami by nemali byť medzery väčšie než 4-5cm, pretože matrac do nich zapadá a rýchlo sa tak zničí. Lamelový rošt vďaka svojmu odpruženiu výrazne predlžuje životnosť matraca.  

 

Nešetrite tam, kde netreba!

Kúpa novej postele je pre mnohých častokrát veľmi náročná, a to najmä preto, že dnešný trh je nimi priam preplnený a každý predajca vás láka na svoj sortiment. Ľudia sú potom zmätení a nechajú sa nahovoriť doslova na čokoľvek. Napríklad také rošty. Nesnažte sa na nich za každú cenu ušetriť a uvedomte si, že pri roštoch sa za kvalitu naozaj platí. Lamelový rošt je spolu s matracom to najdôležitejšie na to, aby ste si mohli užiť zdravý spánok a ráno ste sa budili oddýchnutí a s dobrou náladou po dlhé roky. Kúpa kvalitných lamelových roštov je investíciou do vášho zdravia a na to netreba zabúdať. Okrem toho, dobrý lamelový rošt vám vydrží celý život, tak nech to stojí za to!

 

Lamelové rošty vs pevné rošty

Pri voľbe posteľných roštov máte dve možnosti - pevné latkové rošty a pružné lamelové rošty. Pevné rošty sú vyrábané z drevených dosiek (najčastejšie smrekových), sú cenovo dostupnejšie a nosné, no nie sú vhodné pre všetky druhy matracov. Určite ich nekombinujte s tenkými matracmi alebo napríklad s penovými či latexovými matracmi, pretože na pevnom podklade sa rapídne znižuje ich životnosť. Lamelový rošt je naopak vhodný pre akúkoľvek posteľ i matrac. Čím viac lamiel na rošte je, tým je pružnejší a dokáže umocniť vlastnosti matraca. Navyše medzery medzi lamelami zaistia správne odvetranie matraca a vy sa tak nemusíte báť plesní a vlhkosti.

 

Polohovateľný lamelový rošt

Aby tej pohodlnosti nebolo dosť, lamelové rošty si môžete vyberať nielen rovné, ale aj polohovateľné. Treba však rátať s tým, že si za ne máličko priplatíte a tiež nie sú vhodné pre všetky typy matracov (napr. pružinové). Na druhej strane však ponúkajú väčšie pohodlie, ako aj prevenciu pred cievnymi ochoreniami či problémami s chrbticou. Ocenia ich predovšetkým starší ľudia a dlhodobo choré osoby, ktorí v posteli trávia ďaleko viac času než bežní ľudia - no obľúbia si ho aj tí, ktorí v posteli radi čítajú či pozerajú TV. Polohovateľný lamelový rošt sa dá polohovať ručne alebo elektricky pomocou motorčekov a ideálne je skombinovať ho s polohovateľný matracom, ktorý je možné ohýbať.

 

Kvalitné rošty od DREVONY

Nie je nič lepšie, ako sa ráno prebudiť oddýchnutý a plný energie. Nepodceňujte výber vhodného posteľného roštu a matraca, pretože zdravý spánok je pre každého z nás nesmierne dôležitý. Lamelový rošt od DREVONY vám poskytne nadštandardné pohodlie či už siahnete po rovnom alebo polohovateľnom rošte. Vyrábané sú z kvalitného materiálu priamo u nás na Slovensku a sú pevné, pružné a ich nosnosť sa pohybuje okolo 120kg.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk