Úvod > Matrac do postieľky
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Kvalitný matrac do postieľky je základ dobrého spánku

Termín pôrodu sa vám blíži a vy už začínate chystať výbavu pre vaše dieťa. Ako správna matka nechcete nič zanedbať a tak hľadáte nielen to najkrajšie, ale hlavne to najlepšie. Keď ide o bábätká, len máločo je dôležitejšie, než výber vhodného matraca do postieľky. Áno, dobre ste počuli - matraca! Bábätká totiž prespia väčšinu dňa - najmä prvé týždne - a preto by ste mali výberu matraca do postieľky venovať zvýšenú pozornosť. Ak sa chystáte ušetriť, šetrite radšej na menej podstatných veciach ako sú napríklad hračky či oblečenie, pretože kupovať lacný matrac sa väčšinou nevypláca. Deti rastú a vyvíjajú sa a kvalita ich spánku ovplyvňuje nielen ich zdravie, ale aj náladu. Pre ich zdravý rast a vývoj potrebujú kvalitný matrac do postieľky.

 

Matrac je dôležitejší než samotná postieľka

V obchode vám do oka padla krásna detská postieľka, ktorá by vám dokonale ladila s ostatným nábytkom v dome. Výhodou je aj fakt, že ju predávajú už s matracom. Na to ale pozor! Málokedy je takáto kúpa šťastnou voľbou, pretože matrace v nej bývajú nekvalitné. Častokrát sú vyrábané iba z molitanu a ten sa po krátkom čase preleží a nespĺňa ďalej požadované kritériá. Postieľku a matrac preto radšej kupujte zvlášť, tak si budete môcť sami vybrať materiál, z ktorého je matrac vyrobený. Najlepšie ju vyberať matrac do postieľky v špecializovanom obchode so školeným personálom, kde vám budú vedieť poradiť a odpovedať na všetky potrebné otázky. Kvalitný matrac poskytne vašemu dieťaťu oporu chrbtice a stabilizuje telíčko počas spánku.

 

Aký materiál je vhodný pre matrac do postieľky?

Materiál ktorý sa používa na výrobu matraca do postieľky hrá nemalú úlohu. Práve od neho závisí, či bude matrac dostatočne priedušný, pevný alebo či sa v ňom bude dariť roztočom. Pre najmenšie detičky sa odporúčajú penové matrace s tzv. PUR penou. Vyznačujú sa nielen svojou pevnosťou, ale aj ľahkosťou a vzdušnosťou, čo napomáha cirkulácii vzduchu. Rovnaké vlastnosti majú aj latexové matrace, no pri nich sa treba uistiť, že sa jedná o prírodný latex. Sú vyrábané z kaučuku a výhodou je okrem iného aj ich pružnosť.  Odporúčaná hustota latexu je 65kg/m3. Ideálne je, keď sa latexový matrac do postieľky kombinuje s kokosovým vláknom, ktoré dodá matracu potrebnú pevnosť. Kokosové vlákno je takisto veľmi vzdušný materiál a rovnako ako PUR pena a latex je aj antialergický. To znamená, že ich zloženie nedovoľuje množeniu a prežívaniu roztočov.

 

Detský matrac sa nededí!

Nie je vôbec ojedinelé, keď sa detská postieľka s matracom v rámci pomoci a šetrenia posúva v rodine od bábätka k bábätku. Myšlienka je to síce pekná, no narobí to viac škody než osohu. Matrac do postieľky by sa dokonca nemal dediť ani medzi súrodencami a pre každé dieťa je potrebné kúpiť nový. Pri malých deťoch sa kladú vysoké nároky na hygienu a staršie matrace obsahujú množstvo roztočov, plesní či baktérií, ktoré sú častou príčinou alergií a astmy. Nehovoriac o tom, že matrac má po určitom čase rôzne preležaniny až deformácie a to negatívne ovplyvňuje vývoj detskej chrbtice. Preto kúpte radšej nový, kvalitný matrac z materiálu, ktorý spoľahlivo odvádza vlhkosť, je pevný, vzdušný a vaše dieťa vám bude vďačné.

Penový matrac s PUR penou

 

Matrac do postieľky - mäkký či tvrdý?

Rozhodujúca je aj tvrdosť matraca. Pokiaľ chcete vašemu dieťaťu kúpiť čo najmäkkší matrac, aby sa mu spalo ako v bavlnke, nerobíte dobre. To čo je dobré pre vás, nemusí byť vhodné pre vaše dieťa. Detský matrac do postieľky by mal byť skôr tuhší, pretože príliš mäkké matrace zvyšujú riziko skoliózy. V zásade sa pre deti odporúča stredne tvrdý až tvrdý matrac do postieľky, ktorý detskej chrbtici poskytuje ideálnu oporu. Rovnako nie je vhodné kupovať matrac s anatomickým zónovaním, keďže deti v noci veľmi často menia polohy. Samozrejmosťou by mal byť aj snímateľný a prateľný poťah, ktorý ľahko a rýchlo operiete vždy, keď to bude potrebné. Nemenej užitočný je matracový chránič - zvyčajne je vysoko absorpčný a zabraňuje znečisteniu samotného matraca.  

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk