Úvod > Nerezové kuchynské drezy
 
Drez_a_pracovna_doska.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 

Nerezové kuchynské drezy nielen na umývanie riadu

Kuchynský drez je bezpochyby základným a najpoužívanejším prvkom v každej kuchyni, pretože väčšina činností v kuchyni sa točí práve okolo drezu. Napriek tomu, že jeho hlavnú funkciu dnes preberajú umývačky riadu aj naďalej zostáva srdcom kuchyne a jeho výber by ste určite nemali zanedbať. Nerezové kuchynské drezy už dávno neslúži iba na umývanie špinavého riadu, ale aj na umývanie a krájanie zeleniny či ovocia, zlievanie horúcej vody z hrncov alebo na umývanie našich rúk, preto na ňom nešetrite a kúpte si taký, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Drez sa totižto nevyberá len na základe jeho dizajnu, ale najmä podľa jeho funkčnosti - iné nároky má človek, ktorý býva sám a jedáva v reštauráciách a iné zase viacčlenná rodina stravujúca sa doma.

Funkčnosť aj estetika nerezového drezu

Trendy kuchynských liniek sa počas rokov stále menia a pri ich výbere rozmýšľame nielen o ich farbe a vzhľade, ale zvažujeme aj to, aký drez by sme mali zvoliť. Nerezové kuchynské drezy plní nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu a hoci bolo našim babičkám jedno ako ich drez vyzerá, dnešná generácia si už na jeho vzhľade potrpí. Na trhu nájdete drezy v množstve prevedení, ktoré ale treba vkusne skombinovať so štýlom kuchynskej linky, pretože iný drez sa hodí do modernej kuchyne a iný do kuchyne s rustikálnymi prvkami.Pekné nerezové kuchynské drezy dokážu povýšiť celkový dojem z celého kuchynského interiéru, naopak zlý výber drezu vie dojem ľahko pokaziť, preto vyberajte s rozvahou!

Ako si správne vybrať?

Kuchynské drezy nerezové patria k historicky najosadzovanejším typom drezov, no nie je všetko nerez čo sa blyští. Treba vedieť rozoznať kvalitnú nerezovú oceľ od tých nekvalitných, pretože nie všetky výrobky s týmto označením môžu garantovať vysoký stupeň kvality. Najistejšie je ak investujete do osvedčenej kvality značkových výrobkov a snažte sa vyhnúť nakupovaniu drezu v pochybných predajniach, kde vám nevedia zaručiť jeho kvalitu. Keď kupujete nerezové drezy, uistite sa, že sú vyrobené z chromniklovej nerezovej oceli 18/10 - to je nehrdzavejúca potravinárska oceľ so zložením 18% chrómu a 10% niklu. Chróm dodá drezu tvrdosť, odolnosť a lesk a nikel zase ovplyvňuje jeho odolnosť proti prípadnému nárazu.

Stará dobrá nerez

Nerezová oceľ je kvalitný materiál odolný proti korózii, drobnému povrchovému poškodeniu, ale aj vysokým teplotám - na nerezový drez si môžete bez problémov položiť aj horúce hrnce. Na rozdiel od keramiky je chromniklová oceľ aj dosť pružná, takže sa nemusíte báť prípadného prasknutia drezu a ďalšou veľkou výhodou nerezu je jeho ľahká údržba, kde si vystačíte s bežnými čistiacimi prostriedkami. Kuchynské drezy nerezové sú plne recyklovateľné a spĺňajú aj náročné hygienické požiadavky, keďže vďaka hladkému neporóznemu povrchu sa na dreze neusádzajú žiadne baktérie. Nerezové kuchynské drezy jednoducho prežijú každodenné používanie a aj po rokoch vyzerajú stále ako nové.

Malé aj veľké nerezové drezy

Nerezové kuchynské drezy si môžete vyberať v rôznych tvaroch ako napríklad jednoduchý drez, dvojdrez či drez s prídavnou vaničkou, pričom všetky varianty by mali byť doplnené o odkvapkávaciu plochu. Na výber máte dokonca lesklé aj matné prevedenie. Nerezové drezy by mali byť okrem iného aj dostatočne hrubé, pretože práve tento faktor rozhodne o tom, ako dlho vám vydržia. Podstatná je aj samotná veľkosť alebo teda hĺbka drezu a preto ak sa chystáte v ňom umývať aj veľké hrnce, voľte dostatočne hlboký drez, v ktorom bude ich umývanie omnoho jednoduchšie. 

Nerezový drez od Drevony

So súčasnou bohatou ponukou by mal byť výber drezu jednoduchou záležitosťou, no nie je to vždy tak. Ľudia sa, bohužiaľ, častokrát nechajú zlákať na nízke ceny a pritom si neuvedomia, že ceny vlastne len odzrkadľuje kvalitu drezu, ktorý toho veľa nevydrží. U nás v Drevone vám ponúkame kvalitné kuchynské drezy vyrobené z odolnej nerezovej oceli, vďaka čomu vám bude drez slúžiť mnoho rokov k vašej spokojnosti a to všetko za výhodné ceny. Kúpte si aj vy nerezový drez s ktorým budete maximálne spokojní, kúpte si drez od Drevony!