Kategórie
 
 
 

Nočné stolíky

REA OTTAWA NS 2, dub lancelot

Nočné stolíky - slide 1

Nočný stolík REA WAVE 1

dub lancelot + grafit

Nočné stolíky - slide 2
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Nočné stolíky - 182,5 cm

 
 
 
 
Cena
Farba
Dub Lancelot
Biela
Šedá
Navarra
Dub bardolino svetlý
Dub canyon
Buk
Orech rockpile
Wenge
Umiestnenie
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Nočné stolíky

Nočný stolík je veľmi praktický izbový nábytok, bez ktorého sa dnes pri posteli v detskej izbe takmer nedá zaobísť. Nočné stolíky sú ako nemí sluhovia. Väčšina z nás ich používa každý deň na odloženie knihy, ktorú číta pred spaním v posteli. Na stolík si odkladáme budík na zobudenie, pohár s vodou alebo telefón. Ráno poslúži ako vítaná odkladacia plocha pre šálku detského kakaa. Pre iných je miestom pre rádio alebo lampu. Nočný stolík je ideálny doplnok k posteli.

 

Aký nočný stolík vybrať k detskej posteli?

Nočný stolík by mal v prvom rade vyhovovať potrebám a predstavám dieťaťa, ktorému bude slúžiť. Napriek tomu, že by nemal mať primárne dekoratívnu funkciu, stolík k posteli by sme si mali vybrať aj na základe štýlu a vkusu. Pri kombinácii nočného stolíka so šatníkovými skriňami, CD policou alebo detskou posteľou nemajte obavy. Výrobcovia počítajú pri izbových zostavách aj s potrebou nočného stolíka a tie sú už väčšinou súčasťou stien do detskej izby. Zostavy do detskej izby zachovávajú jednotný dizajn a stolík sa výborne hodí. Existujú však prípady, keď k posteli nie je od výrobcu žiadny nočný stolík. V tomto prípade by mal byť stolík z rovnakého materiálu a dizajnu ako posteľ. Nočné stolíky sú vyrábané prevažne z laminovanej DTD dosky, masívu alebo ich rôznymi modernými kombináciami kovu a skla.

 

Pri výbere dbajte na výšku stolíka

Správna výška nočného stolíka zabezpečí pohodlie pri odkladaní predmetov. Preto by mala zodpovedať výške postele. Ak bude stolík slúžiť výhradne na odkladanie, tak môže byť aj o niečo nižší než posteľ. Ak ho chcete používať pravidelne napr. na servírovanie raňajok mal by byť naopak aspoň o 20 centimetrov vyšší než posteľ. Vyšší stolík zabezpečí pohodlie pre nohy. Nočné stolíky servírovacie typy sú obvykle vybavené otočou doskou.

 

Nočný stolík - praktické využitieNočný stolík

Horná doska nočného stolíka má veľmi široké a praktické využitie. Popri tejto funkcii však môže stolík slúžiť ako úložný priestor pre mnohé osobné veci napr. hračky alebo komiksy. Pri výbere by sme mali preto zobrať do úvahy aj fakt, či má stolík šuflíky, police, poličky, na ktoré sa dajú umiestniť osobné veci.

 

Nočné stolíky s kolieskami

Niektoré nočné stolíky sú aj na kolieskach, ktoré umožňujú jednoduchú manipuláciu a premiestňovanie. Na druhej strane môže stolík na kolieskach poskytovať nižšiu stabilitu. Nemal by mať ostré hrany. Zabráni sa tak poraneniu dieťaťa  a zároveň nemôže dôjsť k poškodeniu postele.

 

Nezabudnite na nočný stolík k vašej posteli

K posteli odporúčame nezabudnúť dokúpiť aj nočný stolík. Dôležité veci ako pohár vody, lieky alebo budík budete mať vždy nablízku. Postele, ktoré majú vhodne zvolený typ nočného stolíka vám ušetria veľa priestoru. Postele bez nočného stolíka sú ako hlava bez uší.

 

Biely nočný stolík

Zariaďovanie spálne dá častokrát zabrať a aj keď sa zdá, že v nej prakticky žiadny nábytok nie je, opak je pravdou. Manželská posteľ patrí medzi najdôležitejší kus nábytku v spálni, no to ale neznamená, že kúpou postele máte všetko vyriešené. Viete si predstaviť, že by ste v spálni nemali nočné stolíky? Biely nočný stolík jednoducho patrí k posteli a je nenahraditeľný, hlavne keď si chcete niečo odložiť. Čítate knihu a nechce sa vám vstať z postele a odložiť ju späť do knižnice? Položte ju na nočný stolík, veď zajtra budete v čítaní pokračovať a takto ju budete mať hneď po ruke. Okuliare, mobil, budík, pohár vody, nočná lampa a množstvo ďalších vecí si svoje miesto nájde na bielom nočnom stolíku.  

 

Biela je nadčasová

O tom, že v dnešných interiéroch prevládajú jemné a neutrálne farby snáď ani nemusíme hovoriť. Asi najobľúbenejšou farbou, ktorá snáď nikdy nevyjde z módy je biela a možno o tom neviete, ale biela farba má viacero odtieňov. Teplá biela, studená biela, čistá biela, stará biela - môžete si vybrať akú len chcete a vždy bude pôsobiť nadčasovo. Do bielej farby sa dnes "obliekajú" aj všetky druhy nábytku a nočné stolíky biele nie sú žiadnou výnimkou. Biely nábytok je vzdušný, štýlový a pôsobí čistým dojmom. Biely nočný stolík dokonale zapadne do akejkoľvek spálne a to bez ohľadu na to akej farby je vaša manželská posteľ. Biela sa proste hodí ku všetkému!  

 

Zamerajte sa na dizajn!

Vybrať vhodný nočný stolík nie je až také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hlavne keď je dnešná ponuka taká široká a pri toľkých nočných stolíkoch je niekedy doslova nemožné vybrať len jeden. Vzhľad alebo teda dizajn stolíka je to, čo nás zaujme hneď na prvý pohľad a je jedným z najdôležitejších parametrov pri jeho kúpe. Nikto predsa nekúpi nočný stolík len preto, že je kvalitný, hoci sa mu na pohľad vôbec nepáči. Všetci totiž chceme mať pekný a štýlový nábytok, na ktorý sa bude radosť pozerať. Nočné stolíky by mali byť niečím zaujímavé a jedinečné, buď farbou, dizajnom alebo nejakým originálnym detailom, ktorý vás upúta hneď na prvý pohľad.

 

Aká je správna veľkosť?

Ľudia dnes používajú ako nočné stolíky skutočne čokoľvek - od prútených škatúľ, starých stoličiek až po cestovné kufre alebo klasické nočné stolíky. Nech už váš stolík vyzerá akokoľvek, nikdy ho nekupujte len tak od oka. Biely nočný stolík by mal mať primeranú veľkosť a skôr ako ho kúpite, mali by ste si zmerať vašu posteľ. Áno, posteľ. Pretože nočný stolík by mal byť buď v úrovni matraca alebo o pár centimetrov vyššie, pretože pokiaľ by bol váš biely nočný stolík oveľa vyšší, môže vám to značne skomplikovať vchádzanie a vychádzanie z postele. Okrem toho je oveľa pohodlnejšie mať stolík zároveň s matracom, keďže je to aj v úrovni vašich rúk.

  

Biely nočný stolík ako bytový doplnok

Biely nočný stolík je dokonalým doplnkom, ktorý prinesie do spálne štipku vkusu a štýlu. Nočný stolík by mal samozrejme ladiť s ostatným zariadením a doplnkami v miestnosti, či už farebne, materiálovo alebo štýlovo. Nikde však nie je napísané, že váš nočný stolík musí byť nudný. Dnes už si ľudia nekupujú nábytok ako set, no vyberajú si každý jeden kus osobitne a vzájomne ich kombinujú. Častokrát je v miestnosti jeden kus nábytku, ktorý je štýlom úplne iný, neladí a vyčnieva, no práve vďaka tomu je originálny a jedinečný. Nočné stolíky biele môžu byť práve takýmto originálnym prvkom v spálni, ktorý nikto neprehliadne. V obchodoch ich nájdete v rôznych štýloch ako napríklad provence, retro, shabby chic, minimalistický či škandinávsky štýl a tak si vyberie naozaj každý.

 

Biele nočné stolíky od Drevony

Vyberte si aj vy svoj biely nočný stolík, pretože žiadna spálňa nie je kompletná, kým v nej nejaký nočný stolík nie je. U nás v DREVONE vám ponúkame kvalitné a štýlové biele nočné stolíky, ktoré dokonale zapadnú do akéhokoľvek interiéru a zútulnia ho. Zakúpiť si ich môžete na našej stránke za skvelé ceny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia