Kategórie
 
 
 

Obývacie steny

REA™ DENISA UP, obývacia zostava č.2, €239

Pozri detail >>>

Obývacie steny - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Obývacie steny - 100,8 cm

 
 
Cena
Farba
Dub Lancelot
Dub Artisan
Biela
Šedá
Navarra
Dub bardolino svetlý
Dub canyon
Buk
Orech rockpile
Wenge
Hĺbka
Umiestnenie
Dostupnosť
 
 
Vyberte si z ponuky
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

obývacie steny

Obývacie steny DREVONA

Obývacie steny a zostavy z DREVONY sú vyrobené na Slovensku a vyznačujú sa vysokou kvalitou. Materiál, ktorý používame, je kvalitná drevotrieska, ktorú v niektorých prípadoch kombinujeme so sklom a hliníkom. Všetok nábytok si môžete osobne prezrieť, vyskúšať a kúpiť priamo v našej kamennej predajni.

Moderné obývacie steny 

Všetko sa časom nejakým spôsobom mení a to isté platí aj pre obývacie steny. Ich vzhľad a dizajn sa totiž za posledné roky výrazne zmenil. Kedysi moderné masívne obývacie steny, ktoré zaberali celú jednu stenu obývacej izby, dnes nahrádzajú obývacie steny alebo zostavy menších rozmerov, ktoré navyše možno rozmiestniť podľa vlastnej potreby a uváženia. Výsledným efektom je viac priestoru v miestnosti. Ten sa môže vyplniť nejakým dizajnovým doplnkom, prípadne nechať prázdny. Obývačky preplnené nábytkom dnes už totiž nie sú veľmi v móde. Trendom sa stali otvorené priestory a nábytok jednoduchých, no pritom dizajnovo zaujímavých tvarov.

obývacie steny a sedačkySedacia súprava a konferenčný stolík

Obývačku však netvorí iba obývacia stena. Nemôže v nej chýbať ani sedacia súprava spolu konferenčným stolíkom. Všetko ale treba skombinovať tak, aby sa vytvoril jeden harmonický celok. Keďže trendom sú otvorené priestory, sedacia súprava nemusí byť bezpodmienečne opretá o stenu, ale môže byť umiestnená v priestore. V takom prípade je ale nutné, aby sedacia súprava bola celočalúnená. Aj sedacie súpravy rôzneho druhu a konferenčné stolíky nájdete v ponuke nášho obchodu.

Moderné a štýlové obývačkové steny či zostavy pre vaše obývacie izby

Obývačkové steny a zostavy patria spolu so sedacími súpravami k základným a dominantným prvkom takmer každej obývacej izby, a aj keď sa už dnešné trendy obývacích stien a zostáv ani zďaleka nepodobajú tým obrovským obývacím stenám siahajúcim od podlahy až po strop, ktoré skrášľovali naše obývačky v minulosti, stále sú práve moderné obývačkové steny obľúbeným kúskom nábytku. Mať moderný interiér a predovšetkým modernú obývačku, ktorá býva reprezentatívnou miestnosťou a centrom diania každého domu aj bytu, je snom väčšiny z nás i keď stále sa nájdu aj ľudia, ktorí zostali verný klasickým a rozmerovo väčším obývacím zostavám.

Aká by mala byť moderná obývačková stena?

Aké teda vlastne sú moderné obývačkové steny? Moderné obývačkové steny a zostavy kladú dôraz predovšetkým na praktickosť a efektný dizajn v minimalistickom prevedení, ktorý často pozostáva napríklad len zo skrinky pod TV a niekoľkých závesných skriniek či poličiek. Aj napriek minimalistickému prevedeniu sa však moderné zostavy snažia poskytnúť čo najviac praktického úložného priestoru. Dôležitú úlohu v moderných prevedeniach zohráva aj pestrý výber farebných variácii a drevo dezénov, ktoré sú doplnené o kontrastné a dekoratívne prvky ako je napr. sklo, hliník či kov. Veľmi trendové sú v súčasnosti aj moderné obývačkové steny s efektným LED podsvietením.

Ako a podľa čoho si ich vyberať?

Každý z nás má určitú predstavu o tom, ako by tá jeho ideálna obývacia stena mala vyzerať, pretože je to práve dizajn a estetický vzhľad, podľa ktorého si najčastejšie obývačkové steny aj nábytok všeobecne či zariadenie do domácnosti vyberáme. Netreba však pri výbere zabúdať ani na ostatné dôležité kritériá, akým je napríklad kvalita prevedenia a materiálu, z ktorého je zostava vyrobená. S výberom materiálu úzko súvisí aj samotná údržba a starostlivosť o obývačkové steny, ktorá by mala byť čo najmenej náročná.

Kompletné či sektorové zostavy?

Zväčša máme pri rozhodovaní na výber dve možnosti a to buď hotové obývačkové steny, ktoré už tvoria kompletnú zostavu presných rozmerov, kde je dané a nemenné presné rozloženie i rozmiestnenie jednotlivých skriniek aj komponentov, a vy tak máte možnosť priamo vidieť výsledný vzhľad vašej obývacej steny, alebo si môžete zvoliť sektorové obývačkové steny, kde si sami ľubovoľne jednotlivé časti zostavy vyberiete, rozmiestnite a nakombinujete presne podľa svojich požiadaviek a predstáv. Výhodou takýchto obývacích zostáv je, že ak vás vzhľad vašej obývačkovej steny časom omrzí, môžete si rozloženie zostavy obmieňať a  jednotlivé skrinky premiestniť podľa svojho uváženia.  

Ponuka obývačkových stien z e-shopu DREVONA

Veľmi trendové a moderné obývačkové steny a zostavy si môžete vybrať aj z ponuky kvalitnej slovenskej značky DREVONA, ktorá ponúka steny do obývačky vyrobené z kvalitnej laminovanej drevotriesky v rôznych prevedeniach, napríklad vo veľmi atraktívnom dezéne orech rockpile, wenge či dub sonoma a tiež v populárnej a dobre kombinovateľnej bielej farbe (Lacobel biely). Veľmi moderne a štýlovo pôsobí napríklad obývacia zostava REA REBECCA 2 v kombinácii spodných skriniek v tmavom dezéne wenge s dvierkami  vrchných skriniek bielej farby, kde je na otváranie použitý bezúchytový  dotykový PUSH UP systém alebo minimalistická zostava RP ACTIVITY 4 v bielom prevedení vo vysokom lesku či v menej tradičnej vákuovanej zelenej, prípadne ružovej farbe vo vysokom lesku.

Vhodné aj do pracovní či študentských a hosťovských izieb

Obývačkové steny a zostavy nemusia nájsť svoje uplatnenie iba v obývačkách našich domácností ako to zo samotného názvu vyplýva, ale mnohé moderné sektorové zostavy sa dajú veľmi dobre nakombinovať  aj do študentských a hosťovských izieb či do domácich pracovní. Tento univerzálny nábytok, ktorý si vyskladáte podľa potreby z vysokých, nízkych, nástenných, závesných, otvorených aj uzavretých skriniek, regálov či poličiek bude nielen praktickou súčasťou interiéru, ale aj veľmi elegantným a štýlovým doplnkom miestnosti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia