Úvod > Penové matrace
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Penové matrace - keď je matrac dôležitejší než posteľ

Zariaďovanie interiéru je veľkou výzvou a zároveň potešením pre každého človeka. Za nábytok, doplnky a dekorácie sme ochotní minúť nemalé peniaze, no bohužiaľ, častokrát robíme chyby, na ktoré prídeme až keď je už príliš neskoro. Najčastejšou chybou býva predovšetkým to, že síce minieme veľké peniaze za perfektne vyzerajúci nábytok, no jeho kvalita pre nás nie je na prvom mieste a to je chyba. Napríklad taká posteľ. Dáte si záležať najmä na jej vzhľade, ale na to najpodstatnejšie zabúdate - na matrac! Samozrejme, aj samotná posteľ by mala byť stabilná a odolná, no bez kvalitného matraca je vám k ničomu. Medzi tie najlepšie matrace patria hlavne latexové, pružinové a penové matrace.  

 

Penový matrac - čo musí spĺňať kvalitný matrac?

Penové matrace dnes patria k tým najlepším a zaraďujú sa tak do skupiny zdravotných matracov. Musia však spĺňať viacero požiadaviek, vďaka ktorým budú pre vaše zdravie prospešné a spánok na nich bude maximálne komfortný. Penový matrac musí byť dostatočne prispôsobivý, elastický a jeho výška by mala zodpovedať proporciám tela. Pri ležaní by mala byť vaša chrbtica v správnej polohe, vďaka čomu bude váš spánok výdatný a pohodlný a vy sa ráno prebudíte oddýchnutí a plní energie. Okrem toho by mal byť matrac priedušný a dobre odvádzať vlhkosť, čím jeho povrch aj jadro ostane suché a nedá žiadnu šancu plesniam ani roztočom. Veľkú úlohu má aj poťahová látka, ktorá dokáže výskyt nežiaducich mikroorganizmov výrazne eliminovať.     

 

Penové matrace - ľahké a cenovo dostupné

Popularita penových matracov stúpa aj preto, že si ich môžete zadovážiť za vcelku nízke ceny. Okrem ušetrených peňazí však majú aj iné výhody. Penové matrace majú nízku hmotnosť, čo výrazne uľahčí ich prepravu a manipulovanie s nimi a na výber máte rôzne peny v rôznej tuhosti alebo ich kombinácie - napríklad PUR pena, studená HR pena, lenivá VISCO pena, pamäťová pena... Penový matrac je vzdušný a veľmi dobre odvádza vlhkosť, čím zabraňuje výskytu či rozmnožovaniu roztočov a plesní. Medzi najlepšie, no zároveň aj cenovo náročnejšie penové matrace sa radia hlavne matrace zo studenej, ale aj lenivej peny a kombinujeme ich zásadne s lamelovým posteľným roštom, ktorý predĺži ich životnosť až o tretinu.

 

Penový matrac - aj latex je pena

Hoci latexové a penové matrace tvoria dve samostatné skupiny, netreba zabúdať na to, že aj latex je pena. Latexové matrace sa vyrábajú zo zmesi prírodného a syntetického latexu a ich najväčšou výhodou je prirodzená pružnosť a veľmi dlhá životnosť. Okrem toho oceníte aj perfektné hygienické podmienky ako aj fakt, že latex má vysoký bod elasticity, vďaka čomu sa perfektne prispôsobuje tlaku tela, rýchlo sa vracia do pôvodnej polohy a nepreleží sa. Latexový matrac sa vyrába s rôznymi zónami, ktoré vám umožnia pohodlnejší spánok. Jedinou nevýhodou týchto matracov je ich hmotnosť a vyššia cena - za ten luxus to však stojí!

 

Penové matrace a poťahová látka

Rovnako dôležitá ako samotný matrac je aj poťahová látka, ktorá obopína a zároveň aj chráni penový matrac. Penové matrace môžu mať dva typy poťahov a to snímateľný a nesnímateľný poťah. Nesnímateľné sa pri znečistení dajú čistiť na sucho a iba povrchovo, zatiaľ čo snímateľné sú hygienickejšie a môžete ich prať podľa inštrukcií na štítku. Poťahová látka by mala okrem bavlny obsahovať aj syntetické vlákna ako napríklad bambus, polyester, strieborné vlákna či uhlíkovú mriežku. Je to hlavne preto, aby bol poťah dostatočne odolný voči mechanickému poškodeniu a spoľahlivo odvádzal vlhkosť, ktorú počas spánku vyprodukuje naše telo. Poťah na penovom matraci musí perfektne sedieť a nesmú sa na ňom vytvárať sklady, tak tomu pri kúpe matraca venujte dostatočnú pozornosť.

 

Kvalitné a komfortné penové matrace od DREVONY

Doprajte si dokonalé pohodlie a zdravý spánok, počas ktorého sa budete cítiť akoby ste spali na mäkkom obláčiku - doprajte si luxus vlastniť penový matrac. U nás v DREVONE vám ponúkame na výber odolné penové matrace, ktoré sú navyše ortopedické aj antialergické a vyrobené priamo na Slovensku. Na ich výrobu sú použité tie najkvalitnejšie materiály a aj vďaka nim sa naše matrace vyznačujú priedušnosťou a pevnosťou.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk