Úvod > Písacie stoly pre deti
 
Kancelarsky_stol_buk_ASSISTANT.jpg
 
 

Písacie stoly pre deti vyberajte dôsledne

Čas, keď budeme musieť detskú izbu plnú hračiek zmeniť a doplniť už aj pracovným kútikom budúceho školáka, čaká každého rodiča, pretože bezstarostné obdobie prvých šiestich rokov dieťaťa, kedy ešte nemusíme riešiť žiadne školské povinnosti a domáce úlohy, zväčša ubehne až neuveriteľne rýchlo a my zrazu stojíme pred novou výzvou a novou etapou života našich ratolestí. Celé sa to začína zápisom do školy a prípravou na prvý školský deň, kedy okrem novej aktovky, peračníka a ostatných školských pomôcok musíme dieťaťu zabezpečiť predovšetkým kvalitný písací stôl a stoličku do detskej izby. Písacie stoly pre deti je dnes naozaj z čoho vyberať a tak aj vy určite nájdete ten pravý pre vašu detskú izbu.

 

Do veľkých zmien zapojte aj budúceho školáka

Skôr, ako sa definitívne rozhodnete vybrať ideálny písací stôl pre deti, určite do veľkých zmien, ktoré sa budú diať v detskej izbe ako aj do samotného výberu písacieho stolíka a stoličky zapojte aj budúceho školáka či školáčku. Prvým dôležitým krokom je nájsť v rámci detskej izby vhodné miesto pre vytvorenie pracovného kútika, ideálne v blízkosti okna tak, aby denné svetlo pre praváka dopadalo z ľavej strany a naopak. Možno si to vyžiada aj menšiu reorganizáciu detskej izby a premiestňovanie nábytku, prísun denného svetla je však v prípade písacieho stola pre deti veľmi dôležitý a nakoniec aj takéto premeny detskej izby spojené napr. s vymaľovaním stien obľúbenou farbou alebo nalepením peknej tapety môžu byť pre deti nielen zábavou, ale aj veľkou motiváciou tešiť sa na zmeny, ktoré so sebou prinášajú školské časy. Ak už teda máte vyhradené miesto pre nový písací stôl pre deti, viete aj prvý základný údaj pre váš výber a to sú presné rozmery. Takže hor sa vyberať písacie stoly pre deti!

 

Ako správne vyberať písacie stoly pre deti?

Správne rozmery písacieho stola pre deti určuje nielen priestor, ktorý máme k dispozícii, ale dodržiavať treba aj isté stanovené normy tak, aby užívanie písacieho stolíka bolo pre dieťa naozaj pohodlné a bezpečné aj zo zdravotného hľadiska. Písacie stoly pre deti by mali mať pracovnú plochu dostatočne priestrannú pre pohodlné písanie úloh a umiestenie stolovej lampy. Pre menšie deti postačí plocha 60x110 až 120 cm, ale neskôr vo vyšších ročníkoch cca od 12 rokov je potrebný štandard 70x140 cm alebo rohový písací stôl pre deti a študentov v tvare písmena L, ktorý poskytne priestor aj pre počítač. Pevný, stabilný a odolný materiál, ale aj kvalitné spracovanie sú pre písací stôl pre deti tiež mimoriadne dôležité.

 

A čo úložné priestory?

Každý písací stôl pre deti by mal mať k dispozícii aj dostatok úložného priestoru na odkladanie všetkých školských potrieb a pomôcok. Ideálne je, ak písacie stoly pre deti majú priamo zabudované zásuvky alebo rôzne odkladacie plochy, ako napr. poličky, skrinku. Ak náhodou chýbajú alebo je ich kapacita neskôr nepostačujúca, tak sú výborným riešením mobilné zásuvkové kontajnery. Ak dieťa bude využívať aj klasický počítač, nezabúdajte napr. na výsuvnú dosku pre klávesnicu či výrezy na umiestnenie káblov.

 

Písací stôl pre deti REA PLAY POLO

Jednoduché, ale kvalitné detské písacie stoly od DREVONY

Jednoduché, ale kvalitné písacie stoly pre deti vhodné do každej aj rozlohou menšej detskej izby nájdete aj pestrú ponuku najrôznejšieho nábytku nájdete v kamenných obchodoch alebo v e-shope DREVONA.sk. Praktické písacie stoly pre deti REA PLAY POLO 2 vyrobené z kvalitnej laminovanej drevotrieskovej dosky majú k dispozícii úložný priestor vo forme štyroch zásuviek a vybrať si môžete ľavé aj pravé prevedenie, napr. v bielej farbe.

 

Písací stôl pre deti si žiada aj kvalitné sedenie a osvetlenie

Kvalitný písací stôl pre deti si žiada aj kvalitné sedenie, kde by mala byť samozrejmosťou nastaviteľná výška aj opierka a nemenej dôležité je aj dobré osvetlenie pracovnej plochy. Takto dôsledne a kvalitne vybavený pracovný priestor bude pre dieťa predstavovať komfortnú zónu, kde sa mu bude príjemne pracovať na plnení školských úloh.

 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter