Úvod > Plážové lehátko
 
Lehatko_ratanove_GAUDI.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Plážové lehátko pre zaslúžený oddych

Plážové lehátka boli kedysi doménou milovníkov opaľovania pri mori, no dnes ich už nájdete na terase či v záhrade asi každého domu na tejto planéte. Plážové lehátko je dnes  nenahraditeľným pomocníkom pri oddychovaní v záhrade. Kto by už nemiloval ten pocit ničnerobenia a leňošenia na slniečku s dobrou knihou v ruke? Len si to predstavte! Prídete z práce domov po veľmi náročnom dni, urobíte si kávu alebo si otvoríte chladené pivo a len tak si na chvíľu ľahnete na lehátko, zavriete oči a jednoducho relaxujete. Dokonalá predstava! A pritom je tak ľahko uskutočniteľná. Stačí si máličko naštudovať o tom, aké kritériá by malo plážové lehátko spĺňať, vybrať to správne a už v ten deň môžete využívať všetky jeho výhody.

 

Plážové lehátko a pohodlie

Pri výbere nejde iba o vzhľad plážového lehátka, ale veľkú úlohu hrá najmä komfort. Dnes je už väčšina lehátok ergonomicky tvarovaná pre čo možno najväčšie pohodlie. Prirodzené tvarovanie lehátka ocení hlavne vaša chrbtica a na zahodenie nie je ani funkcia polohovania. Úplným základom by mala byť výškovo nastaviteľná oblasť, ktorá podopiera váš chrbát a hlavu. Tie lepšie modely majú aj polohovanie nôh či rúk pre vaše maximálne pohodlie. Okrem ergonómie a polohovania je tiež dôležité, aby bolo plážové lehátko dostatočne dlhé a široké - optimálna dĺžka je cca 180-200cm a šírka 90cm. Pokiaľ ste zvolili lehátko, ktoré je pocitovo tvrdé, vyriešite to mäkkou čalúnenou poduškou, na ktorej sa vám bude výborne sedieť aj ležať.

 

Materiál pre plážové lehátko

Výber materiálu je v podstate na vašich osobných preferenciách. Stále platí, že najčastejšou voľbou sú plážové lehátka z dreva - príjemná vôňa a farba dreva pristane každej záhrade. Drevo je prírodný materiál, ktorý dokonale splynie s prostredím akejkoľvek záhrady, no na druhej strane je to materiál, ktorý vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Pokiaľ sa oň nestaráte, rýchlo podlieha poveternostným vplyvom a znehodnotí sa. Dobrou voľbou je plážové lehátko z pevného exotického dreva, ako napríklad teak či bambus. Plastové lehátka sú ľahké a nevadí im vlhko, no sú nestabilné. Výborným materiálom je umelý ratan, ktorý je takmer bezúdržbový. Okrem toho je veľmi pevný, odolný, stálofarebný a dobre odoláva poveternostným vplyvom.

 

Údržba plážového lehátka

Okrem pohodlia by pre vás mala byť prioritou aj nenáročná údržba, keďže lehátko bude celý čas v záhrade a bude vystavené dažďu, vetru, slnku a iným vplyvom, ktoré podstatne skracujú jeho životnosť. Údržba a výber materiálu idú v podstate ruka v ruke. Plastové plážové lehátko nevyžaduje vlastne takmer žiadnu údržbu, stačí ho v prípade potreby utrieť vlhkou handričkou. Veľmi podobné je to s lehátkami z umelého ratanu - vystačíte si s handričkou alebo ho iba raz za čas očistíte metličkou. Obrovskou výhodou je aj fakt, že ani po rokoch na slnku farba na nich nevybledne. Najnáročnejšie na údržbu sú už spomínané drevené plážové lehátka, ktoré vyžadujú pravidelné natieranie olejom pre záhradný nábytok alebo tenkovrstvou lazúrou.

 

Plážové lehátko a ľahká manipulácia

Záhrady sú dnes bohužiaľ aj častým terčom zlodejov a preto je dobré, ak máte možnosť plážové lehátko na noc niekde odložiť. Stačí ho skryť napríklad do záhradného domčeka, aby nebolo tak na očiach. Premiestňovať tak veľkú a ťažkú vec ale nie je jednoduché, najmä ak to máte robiť denne. V takejto situácii oceníte, ak sa dá plážové lehátko poskladať alebo má kolieska, ktoré vám podstatne uľahčia prácu. Jednoducho ho pomocou koliesok presuniete na požadované miesto - a to zvládnu aj samé ženy bez pomoci mužskej ruky. Pokiaľ sa dá, plážové lehátko je dobré uschovať počas zimy niekde pod prístreškom, najlepšie niekde v záhradnom domčeku či v zimnej záhrade. Výrazne tak predĺžite jeho životnosť.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk