Kategórie
 
 
 
 

Dovoz zadarmo pri objednávke
cez e-shop nad € 300

Doprava nábytku len za € 9
pri objednávke do €300 cez eshop

S vynáškou nábytku vám môže
pomôcť náš kuriér za € 19

 
 
- Ratanové lehátka
Vyberte si z ponuky
 
 
Lehatko_ratanove_GAUDI.jpg
 
 
Filter parametrov
Cena
 
 

- Ratanové lehátka

Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Ratanové lehátko do záhrady

Nielen doma, ale aj na záhrade by sme mali odpočívať plnohodnotne. Výber záhradného nábytku by sme nemali podceňovať, pretože by nám mal slúžiť niekoľko rokov. To najhlavnejšie pri kúpe nábytku je všímať si použitý materiál a pohodlnosť. Základnou výbavou každej záhrady je stôl so stoličkami, nejaká lavička či hojdačka a, samozrejme, lehátko - najlepšie ratanové. Ratanové lehátko je vlastne akýmsi zvláštnym typom postele a jeho využitie nájdete pri odpočinku, relaxe pri dobrej knihe, či opaľovaní. S ratanovým lehátkom zažijete ničím nerušené chvíle priamo vo vašej záhrade a budete sa cítiť ako na dobrej dovolenke.

 

Ratanové lehátka, ktoré vydržia

Mnoho ľudí má pri výbere materiálu dilemu, pretože nevedia, ktorý je ten najvhodnejší. Záhradné lehátko je väčšinou umiestnené v exteriéri - či už na terase, v záhrade alebo priamo pri bazéne - a tak je vystavované rôznym vplyvom. Musí odolávať dažďu, vetru, prudkému slnku a častokrát aj silným mrazom, najmä ak lehátko nemáte na zimu kam odložiť a musí ostať vonku. Na to, aby všetkým týmto vplyvom záhradné lehátko odolalo, musí byť vyrobené z kvalitného a odolného materiálu, ktorý dlho vydrží. Tieto podmienky najlepšie spĺňa práve ratanové lehátko, ktoré ani v dnešnej dobe nemá konkurenta.

 

Ratanové lehátko - prečo je umelý ratan najlepší?

Umelý ratan je na rozdiel od prírodného ratanu úplne dokonalým materiálom pre nábytok umiestnený priamo v exteriéri. Ratanové lehátko je takmer bezúdržbové, čiže pri jeho čistení si vystačíte s vlhkou handričkou. Obrovskou výhodou umelého ratanu je jeho stálofarebnosť, čo v praxi znamená, že ani po rokoch na priamom slnku nevybledne a udrží si svoje farby. Vďaka tomu bude aj po dlhom čase vyzerať stále ako nové. Nehrozí ani popraskanie vlákien, pretože ratanové lehátka sú až neuveriteľne pružné, pevné a ich nosnosť je okolo 120kg. Naviac sú lehátka z umelého ratanu veľmi ľahké, čo oceníte hlavne pri ich prenášaní.

 

Ratanové lehátka - pohodlie nadovšetko

Aby ste sa na vašom lehátku cítili naozaj pohodlne aj po dlhšom ležaní, musí byť ergonomicky tvarované, aby dokonale kopírovalo krivky vašej chrbtice - vyhnete sa tým bolestiam krku, hlavy aj chrbta. Oceníte aj polohovanie chrbtovej časti, no výnimkou nie sú ani lehátka s polohovaním nôh. Pre maximálnu pohodlnosť a komfort skúste investovať do polstrovaných vankúšikov, vďaka ktorým sa pri oddychovaní budete cítiť ako v bavlnke. Nezabudnite ani na vhodné rozmery - ratanové lehátko by malo mať optimálnu dĺžku najmenej 170cm a široké by malo byť cca 90cm. Tak budete mať na lehátku dostatok miesta a nemusíte sa báť, že vám z neho budú trčať nohy alebo padať ruky. 

 

Ratanové lehátko - nezabudnite na doplnkyratanové lehátko

Sladké ničnerobenie bude o niečo sladšie, ak si k ratanovému lehátku kúpite aj zopár užitočných pomocníkov. Čo asi oceníte najviac, je veľký slnečník, ktorý vám vytvorí príjemný chládok a vy si tak môžete čítať vašu obľúbenú knihu bez toho, aby na vás svietilo slnko. Výbornou voľbou sú najmä slnečníky s ohybným kĺbom - tie sa dajú podľa potreby nastaviť do rôznych polôh podľa polohy slnka. Nezabúdajte ani na materiál striešky, ideálny je s ochranou proti UV žiareniu. Rovnako dobrým spoločníkom pre ratanové lehátko je aj malý príručný stolík, na ktorý si počas oddychovania môžete položiť chladený nápoj, časopis či malé občerstvenie. 

 

Kvalitné ratanové lehátko od DREVONY

Záhradné ratanové lehátko je už neodmysliteľnou súčasťou každej modernej záhrady. Doprajte sebe aj vašim najbližším dokonalý odpočinok na kvalitnom a hlavne pohodlnom lehátku, kde aspoň na chvíľu zabudnete na každodenné povinnosti či problémy. U nás v DREVONE vám ponúkame vysoko odolné ratanové lehátka vyrábané priamo na Slovensku a ručíme, že na ich výrobu boli použité len tie najkvalitnejšie materiály. Sú ergomonicky tvarované pre maximálne pohodlie a kúpiť si ich môžete v našom eshope DREVONA za naozaj výhodné ceny.

 

Záhradné lehátka | Záhradné lehátko – ideálny relaxačný doplnok pre záhradu aj interiér

Mnohé záhrady v dnešnej dobe už nadobúdajú skôr relaxačný a reprezentatívny charakter ako ten tradičný pestovateľský či chovateľský, ktorý kedysi patril k najdôležitejšiemu a najčastejšiemu  spôsobu využitia záhrady. Bolo zaužívaným pravidlom, že záhrada slúžila prevažne k zadováženiu obživy, či už vo forme dopestovania rôznych plodín napr. zeleniny a ovocia alebo tiež drobnochovom domácich zvierat. Dnešné záhrady však už majú úplne inú podobu a sú doslova oázou, kde nechýba dokonale upravený zelený trávnik, prevažne okrasné stromy aj rastliny či dokonca bazén, a samozrejmosťou je aj pohodlný záhradný nábytok, napr. záhradné lehátka, ale tiež sedacie súpravy a kreslá určené pre exteriér či hojdačky. Viete si predstaviť  pohodlnejšie miesto pre svoj relax ako práve záhradné lehátko a k tomu dobrú knihu?

 

Záhradné lehátka využijete nielen na záhradách

Práve záhradné lehátko patrí k veľmi obľúbenému relaxačnému nábytku, ktoré nájde svoje využitie nielen v exteriéri vašej záhrady či na väčších terasách, pre ktoré je určené, ale počas celého roka aj mimo letnej sezóny je možné záhradné lehátka využívať aj v interiéri (napr. zimné záhrady či vnútorný bazén a wellness. Niektoré súčasné veľmi moderné dizajnové kúsky napr. z umelého ratanu môžete pokojne umiestniť aj priamo do obývacej izby a vychutnávať si tak v teple vášho domova naozaj dokonalú pohodu a oddych.

 

Aké záhradné lehátko si zvoliť?

Súčasná moderná doba prináša skutočne veľký výber najrôznejších variantov a materiálových i dizajnových prevedení záhradného nábytku a tak si môžete vybrať záhradné lehátko drevené, plastové, kovové, textilné, bambusové aj ratanové. Voľba toho správneho záhradného nábytku vrátane lehátok záleží predovšetkým na vašom vkuse, ale aj finančných možnostiach. Dajte si však záležať na kvalite, ktorá úzko súvisí aj s dĺžkou životnosti a využívania vášho nábytku napr. plastové či textilné záhradné lehátka sú síce cenovo dostupnejšie, ale vydržia zvyčajne oveľa menej záťaže ako napr. záhradné lehátka z umelého ratanu či dreva.

 

Umelý ratan – obľúbený materiál pre záhradný nábytok

Elegantný, štýlový, stabilný, ľahko udržiavateľný a veľmi obľúbený je záhradný nábytok z umelého ratanu, ktorý sa dokonale hodí do každej záhrady. Záhradný nábytok z umelého ratanu je dostupný v rôznych variantoch, či už v podobe zostáv pozostávajúcich z dvojkresla, stolíka a kresiel alebo ako veľmi elegantná rohová sedacia súprava, závesné kreslo, záhradné lehátko, ale aj ako veľká relaxačná okrúhla posteľ, prípadne luxusná hojdačka. Umelý ratanový nábytok má množstvo výhod a okrem elegantného moderného vzhľadu je aj vysoko odolný voči poveternostným vplyvom a tak mu neuškodí slnko, dážď ani mráz, neláme sa a na jeho údržbu vám postačí vlhká utierka alebo prúd vody zo záhradnej hadice.

 

Tvarované ratanové lehátka pre dokonalý relax

Veľmi kvalitné záhradné lehátka z umelého ratanu vhodné do exteriéru aj  interiéru nájdete aj v ponuke na stránkach e-shopu DREVONA. Čierne záhradné lehátko GAUDI z ponuky DREVONY pozostáva z kvalitnej konštrukcie a stabilného špeciálne vystuženého ratanového výpletu odolnému proti preležaniu bez potreby akejkoľvek špeciálnej údržby napr. olejovaním či natieraním. Ratanové elagantne tvarované záhradné lehátko GAUDI je v tomto mimosezónnom období dostupné aj za výhodnejšiu akciovú cenu, tak neváhajte a myslite na vašu záhradu už teraz a určite ušetríte!

 

Ratanové lehátko ako dobre kombinovateľný záhradný nábytok

Umelý ratan ako materiál sa veľmi dobre kombinuje a tak si môžete do vašej záhrady zakúpiť záhradné lehátka, ku ktorým len neskôr jednoducho dokúpite a dokombinujete napríklad príručný stolík  z umelého ratanového výpletu s bezpečnostným sklom na povrchu, kde si môžete položiť osviežujúci letný drink či pohodlné závesné hojdacie kreslo z rovnakého materiálu. Nech už si svoj záhradní nábytok zvolíte v akejkoľvek kombinácii, ratanové záhradné lehátka vám určite pre príjemné chvíle pohody a relaxu na záhrade nesmú chýbať.

 

Plážové lehátko pre zaslúžený oddych

Plážové lehátka boli kedysi doménou milovníkov opaľovania pri mori, no dnes ich už nájdete na terase či v záhrade asi každého domu na tejto planéte. Plážové lehátko je dnes  nenahraditeľným pomocníkom pri oddychovaní v záhrade. Kto by už nemiloval ten pocit ničnerobenia a leňošenia na slniečku s dobrou knihou v ruke? Len si to predstavte! Prídete z práce domov po veľmi náročnom dni, urobíte si kávu alebo si otvoríte chladené pivo a len tak si na chvíľu ľahnete na lehátko, zavriete oči a jednoducho relaxujete. Dokonalá predstava! A pritom je tak ľahko uskutočniteľná. Stačí si máličko naštudovať o tom, aké kritériá by malo plážové lehátko spĺňať, vybrať to správne a už v ten deň môžete využívať všetky jeho výhody.

 

Plážové lehátko a pohodlie

Pri výbere nejde iba o vzhľad plážového lehátka, ale veľkú úlohu hrá najmä komfort. Dnes je už väčšina lehátok ergonomicky tvarovaná pre čo možno najväčšie pohodlie. Prirodzené tvarovanie lehátka ocení hlavne vaša chrbtica a na zahodenie nie je ani funkcia polohovania. Úplným základom by mala byť výškovo nastaviteľná oblasť, ktorá podopiera váš chrbát a hlavu. Tie lepšie modely majú aj polohovanie nôh či rúk pre vaše maximálne pohodlie. Okrem ergonómie a polohovania je tiež dôležité, aby bolo plážové lehátko dostatočne dlhé a široké - optimálna dĺžka je cca 180-200cm a šírka 90cm. Pokiaľ ste zvolili lehátko, ktoré je pocitovo tvrdé, vyriešite to mäkkou čalúnenou poduškou, na ktorej sa vám bude výborne sedieť aj ležať.

 

Materiál pre plážové lehátko

Výber materiálu je v podstate na vašich osobných preferenciách. Stále platí, že najčastejšou voľbou sú plážové lehátka z dreva - príjemná vôňa a farba dreva pristane každej záhrade. Drevo je prírodný materiál, ktorý dokonale splynie s prostredím akejkoľvek záhrady, no na druhej strane je to materiál, ktorý vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Pokiaľ sa oň nestaráte, rýchlo podlieha poveternostným vplyvom a znehodnotí sa. Dobrou voľbou je plážové lehátko z pevného exotického dreva, ako napríklad teak či bambus. Plastové lehátka sú ľahké a nevadí im vlhko, no sú nestabilné. Výborným materiálom je umelý ratan, ktorý je takmer bezúdržbový. Okrem toho je veľmi pevný, odolný, stálofarebný a dobre odoláva poveternostným vplyvom.

 

Údržba plážového lehátka

Okrem pohodlia by pre vás mala byť prioritou aj nenáročná údržba, keďže lehátko bude celý čas v záhrade a bude vystavené dažďu, vetru, slnku a iným vplyvom, ktoré podstatne skracujú jeho životnosť. Údržba a výber materiálu idú v podstate ruka v ruke. Plastové plážové lehátko nevyžaduje vlastne takmer žiadnu údržbu, stačí ho v prípade potreby utrieť vlhkou handričkou. Veľmi podobné je to s lehátkami z umelého ratanu - vystačíte si s handričkou alebo ho iba raz za čas očistíte metličkou. Obrovskou výhodou je aj fakt, že ani po rokoch na slnku farba na nich nevybledne. Najnáročnejšie na údržbu sú už spomínané drevené plážové lehátka, ktoré vyžadujú pravidelné natieranie olejom pre záhradný nábytok alebo tenkovrstvou lazúrou.

 

Plážové lehátko a ľahká manipulácia

Záhrady sú dnes bohužiaľ aj častým terčom zlodejov a preto je dobré, ak máte možnosť plážové lehátko na noc niekde odložiť. Stačí ho skryť napríklad do záhradného domčeka, aby nebolo tak na očiach. Premiestňovať tak veľkú a ťažkú vec ale nie je jednoduché, najmä ak to máte robiť denne. V takejto situácii oceníte, ak sa dá plážové lehátko poskladať alebo má kolieska, ktoré vám podstatne uľahčia prácu. Jednoducho ho pomocou koliesok presuniete na požadované miesto - a to zvládnu aj samé ženy bez pomoci mužskej ruky. Pokiaľ sa dá, plážové lehátko je dobré uschovať počas zimy niekde pod prístreškom, najlepšie niekde v záhradnom domčeku či v zimnej záhrade. Výrazne tak predĺžite jeho životnosť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia