Úvod > Rohové kuchyne
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Rohové kuchyne sú výzvou

Kuchyňa je inak nazývaná aj centrom domova. Hlavným dôvodom je to, že v nej oproti ostatným miestnostiam trávime oveľa viac času. Každodenné varenie, stolovanie, ale aj posedenia pri vínku s kamarátmi - to všetko absolvujeme v príjemnom prostredí kuchyne, a tak by mala na vás aj vašich hostí pôsobiť reprezentatívne, no zároveň pohodlne. Obývačka a kuchyňa sú miestnosti, na ktorých si pri zariaďovaní a dekorovaní dávame najviac záležať. Snažíme sa všetko dotiahnuť do dokonala a ladíme každý jeden detail, aby bol výsledný efekt perfektný. Kuchyne sú zväčša tou najväčšou výzvou a pre rohové kuchyne to platí dvojnásobne. Vybrať tie správne skrinky do rohovej kuchyne môže na prvý pohľad vyzerať ako neľahká úloha, no všetko sa dá zvládnuť.

 

Pri rohových kuchyniach plánujte!

V dnešnej dobe už len ťažko nájdete kuchyne, pri ktorých nemusíte riešiť rohové časti. Väčšina kuchýň je riešená do tvaru L, U alebo G a keďže chcete mať využitý všetok priestor, neostáva vám nič iné, len dobre premyslieť, aký rohový systém využijete. Vybrať rohové skrinky vám dá zabrať a preto by nebolo na škodu, spraviť si najprv malý prieskum. Rohové kuchyne treba dokonale naplánovať, aby ste vopred vedeli o každom jednom centimetri - umiestnenie linky a doplnkov, rozmery, vhodný materiál a mnoho ďalšieho. Bez dostatočného plánovania to často končí s rohovou kuchyňou krásnou na pohľad, no nepraktickou. Najčastejším problémom bývajú napríklad rohové skrinky, ktoré sú perfektne priestranné, ale veľmi ťažko dostupné.

 

Myslite ergonomicky

Jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní rohovej kuchyne je rozumné využitie pracovného priestoru. Rozmyslite si, kde bude umývadlo, varná doska, chladnička či rúra a vyhnite sa tomu, aby to bolo všetko na kope. V zásade platí, že umývadlo musí byť od varnej dosky vzdialené aspoň 80cm a chladnička by mala byť umiestnená tak, aby nezabraňovala prirodzenému toku svetla do miestnosti a, samozrejme, nemala by vám zavadzať. Rohové kuchyne by medzi vrchným a spodným radom skriniek mali mať medzeru aspoň 60cm a na každej strane varnej dosky je dobré mať voľný priestor o šírke aspoň 40cm. Nezabúdajte ani na výšku linky - kuchynské linky rohové majú väčšinou 80 - 90cm, no výšku si môžete prispôsobiť podľa vlastného želania.

 

Kam s drezom v rohovej kuchyni?

Veľkou dilemou pri riešení kuchyne je drez a jeho umiestnenie. Rohové kuchyne sú veľmi praktické najmä v tom, že sa v nich človek tak nenabehá a všetko má po ruke. Odbehnete do chladničky po mrkvu, cestou ju umyjete v dreze, vedľa na pracovnej doske nakrájate a šup s ňou do hrnca. Umiestnenie drezu by malo spĺňať tento ergonomický postup pri príprave jedál. Dôležitá je aj jeho veľkosť - pokiaľ máte obmedzený priestor, voľte jednodrez. Pokiaľ ale máte miesta dosť a nechystáte sa kupovať umývačku riadu, určite investujte do veľkého drezu, kde bude dostatok miesta pre všetky umyté riady. Pre kuchynské linky rohové je typické umiestnenie drezu priamo v rohovej časti, no nie každému to môže vyhovovať. Nech už ho položíte kamkoľvek, dbajte, aby to nebolo príliš ďaleko od varnej dosky, čo by vám podstatne skomplikovalo varenie. 

 

Rohové kuchyne a skrinkySkrinka do rohovej kuchyne

Rohové kuchyne sú krásne, no výber vhodných rohových skriniek dá naozaj zabrať. Pre skrinky s 90° uhlom máte dve možnosti - zalamovacie dvierka alebo dve oddelené dvierka. Zalamovacie dvierka sú vhodné do rozmerov skrinky najviac 100x100cm, zatiaľ čo druhá možnosť s dvomi dvierkami je vhodná pre rohovú skrinku až do rozmerov 130x130cm. Kuchynské linky rohové s uhlom 45° sú o niečo komplikovanejšie, s menším odhodlaním sa to však dá ľahko zvládnuť. Otváranie takýchto rohových skriniek rieši 45° pánt, vďaka ktorému skrinku otvoríte jedným ťahom. Rohové miesto v kuchyni sa dá vyriešiť aj tzv. zaslepenou skrinkou, ktorú je možné vybaviť buď klasickou policou, systémom 1/2 karusel či viacstupňovým košovým systémom.    

 

Rohová kuchyňa od DREVONY 

Kuchynské linky rohové sú dnes veľmi populárne a vyberať si ich môžete z nekonečného množstva prevedení. Vyberte si aj vy tú svoju u nás v DREVONE. Naše rohové kuchyne sú vyrobené z kvalitných materiálov a pre svoj atraktívny vzhľad sú vhodné do moderných, ale aj klasických interiérov. DREVONA vám ponúka praktické rohové kuchyne na mieru, ktoré sú vyrábané na Slovensku a tak vyhovujú aj tým najnáročnejším zákazníkom. Staňte sa aj vy jedným z nich a vyskladajte si s nami kuchyňu vašich snov.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk