Úvod > Rohový písací stôl
 
Kancelarsky_stol_buk_ASSISTANT.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Písací stôl ako súčasť domácnosti

 

Kvalitný písací stôl je povinnou výbavou každej jednej kancelárie, ale aj bežnej domácnosti. Písací stôl kupujeme zvyčajne do detskej izby, obývačky alebo ak nám to priestor dovolí, do našej pracovni v dome. Nie je nič ojedinelé, ak sa v jednej domácnosti nachádzajú aj dva či tri písacie stoly, keďže každý člen rodiny potrebuje svoje miesto pre prácu či domáce úlohy. Jednoducho povedané, asi ťažko by ste našli domácnosť, ktorá písací stôl nemá. Či už je miesta v dome málo alebo veľa, pre písací stôl sa miesto vždy nájde. Samozrejme, že je oveľa ľahšie zakomponovať ho do priestranného interiéru, no aj v malej izbičke sa to dá. Stačí mu nájsť miesto niekde v rohu, kde dokonale zapadne napríklad rohový písací stôl.

 

Rohový písací stôl - miesto pre váš osobný priestor

 

Písací stôl je akýmsi súkromným miestom pre každého jedného z nás. Je to miesto, kde si odkladáte dôležité dokumenty, ale aj veci, ktoré majú veľkú hodnotu len pre vás. Miesto, kde môžete mať dokonalý poriadok, ale aj totálny chaos v ktorom sa vyznáte len a len vy. Pokiaľ je písací stôl zvolený dobre a starostlivo, nemusíte sa báť, že by vás v budúcnosti trápili nepríjemnosti v podobe bolesti hlavy či chrbta. To všetko by vám hrozilo v prípade,  keby ste si kúpili nevhodný písací stôl. Rovnako dôležité je zvoliť k stolu správnu stoličku, najlepšie ergonomickú. Okrem toho treba písaciemu stolu nájsť vhodné miesto - ideálne by to malo byť pod oknom, kde dopadá najviac prirodzeného svetla. Ak máte rohový písací stôl, na ktorý v rohu dopadá málo svetla, vybavte ho kvalitnou stolovou lampou - svetlo by ale nemalo byť príliš ostré, aby ste neskôr netrpeli častými bolesťami očí a hlavy.

 

Aký veľký ma byť písací stôl?    

 

Pre rohový písací stôl, ale aj písacie stoly všeobecne je dôležitým parametrom najmä výška, ktorá by mala zodpovedať výške osoby pre ktorú sa stôl kupuje. Vyberte taký, pri ktorom ruky položené na pracovnej doske budú vytvárať 90-stupňový uhol. Majte ale na pamäti, že po celú dobu musíte sedieť vystretí a nehrbiť sa. Štandardný písací stôl má výšku 75cm, no táto výška nie každému vyhovuje. Okrem výšky je dôležitá aj veľkosť resp. dĺžka stola - tá závisí od veľkosti priestoru, kde bude umiestnený. Dĺžka pracovnej dosky sa obvykle pohybuje od 120cm do 200cm a šírka od 60cm do 80cm. Šikovnou voľbou je rohový písací stôl, vďaka ktorému môžete využiť roh miestnosti, ktorý dovtedy zíval prázdnotou. Častokrát je oveľa jednoduchšie nájsť miesto pre rohový písací stôl, než ten klasický.   

 

rohový písací stôl

Rôzne tvary písaceho stola

 

Na trhu dnes nájdete množstvo písacích stolov v rôznych veľkostiach, farbách aj tvaroch. Najčastejším tvarom je klasický obdĺžnikový písací stôl v rozličných dĺžkach - niekomu stačí krátky 120cm stolík na bežné veci a niekto potrebuje miesto aj na počítač a volí radšej priestranný 200cm písací stôl. Veľmi obľúbeným je už spomínaný rohový písací stolík, ktorý stále naberá na popularite. Písací stôl rohový vyzerá originálne a zaujme hneď na prvý pohľad. Môže mať aj nastaviteľnú dosku (pre rôzne odstupňovaný sklon) alebo je možné ho zvyšovať alebo znižovať podľa toho, kto pri ňom práve sedí. Taký písací stôl je skvelou investíciou najmä do detskej izby, kedže deti neustále rastú a v opačnom prípade by ste boli nútení kupovať stôl každé dva roky.

 

Materiál a cena rohového písacieho stola

 

Za vhodné materiály pre rohový písací stôl sú považované tie prírodné - v tomto prípade drevo. Akýkoľvek nábytok z masívu je výbornou voľbou - je kvalitný, dlho vydrží, ale cena je pomerne vysoká. Komponenty pracovných stolov však môžu byť aj z dýhy, kovu, plastu, lamina či iných materiálov. Sú cenovo dostupnejšie a teda závisí najmä na vás, koľko ste ochotní za písací stôl minúť. Nezabúdajte ale, že na písacom stole sa neoplatí šetriť, predovšetkým ak ho kupujete do detskej izby.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk