Úvod > Spáľňa > Rošty do postele > Pevný rošt lamelový 80 x 200 DOUBLE KLASIK
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
Do 24h u vás

Pevný rošt lamelový 80 x 200 DOUBLE KLASIK

masívny a moderný pevný lamelový rošt so šírkou 80x200
Dodanie
Dodanie: Expedujeme ihneď
Vaša cena: € 69,00
Doručenie objednávky do €300: €9
Doručenie obj. nad €300: zadarmo

Pevný rošt 80 x 200 lamelový DOUBLE KLASIK

Masívny a moderný pevný lamelový rošt so šírkou 80 cm

Moderný a masívny lamelový rošt DOUBLE KLASIK je určený do modernej a praktickej domácnosti pre postele s rozmermi lôžka 80x200 cm. Anatomické usporiadanie lamiel má priaznivý vplyv na polohu tela počas spánku. Rošt má 28 lamiel šírky 38 mm vo výkyvných gumových puzdrách. V oblasti hrudníka sa nachádza 5 lamiel s nastaviteľnou tuhosťou podľa hmotnosti užívateľa. Stredový popruh je zdvojený, čo zabezpečuje vyššiu elasticitu a životnosť. Rošt je vhodný na všetky typy matracov. Odporúčaná nosnosť roštu je do 130 kg.

Rozmery pevného lamelového roštu DOUBLE KLASIK do postele sú – 80x200 cm. Výška roštu je 5 cm. Lamelový rošt je dodávaný ako celok v pevnom ráme. Lamelový rošt je kvalitný nábytok distribuovaný spoločnosťou DREVONA.

Ďalšie pevné lamelové rošty

 
 
 
Kategórie e-shopu
 
 

Viete čo sú rošty do postele?

Nič sa nevyrovná kvalitnému a výdatnému spánku. Naše telo sa potrebuje pravidelne regenerovať a túto funkciu plní v noci počas spánku. Na to, aby bol váš spánok zdravý a vy ste sa ráno cítili oddýchnutí však potrebujete kvalitnú posteľ s matracom. To ale nie je všetko. Len málokto si uvedomuje akú veľkú úlohu majú rošty do postele. Mnohí dokonca ani nevedia, čo vlastne tie rošty sú a na čo sa používajú. Rošty so postele sú rovnako dôležité ako samotná posteľ či matrac. Okrem iného zabezpečujú vášmu telu počas spánku správnu polohu, ale aj stabilné vetranie matraca, odparovanie vlhkosti a dlhú životnosť matraca. Kvalitný rošt do postele by mal zabezpečiť aj ergonomickú polohu tela - medzi tie najlepšie rošty patria lamelové, ktoré sú naozaj flexibilné a dajú sa vložiť do akejkoľvek postele.

 

Rošty do postele na celý život

Ani ten najlepší a najdrahší matrac vám neposkytne kvalitný spánok, pokiaľ pod ním nebudete mať vhodný podklad - rošty do postele. Ich výhodou je, že hoci by sa mal matrac vymieňať každých 7-10 rokov, kvalitný rošt do postele vám vydrží aj celý život. Jeho výberu však treba venovať dostatočnú pozornosť a vopred si zistiť všetky potrebné kritériá, ktoré by mal rošt do postele spĺňať. Predovšetkým na ňom netreba šetriť, mali by ste to brať ako investíciu do vášho zdravia. Rošty predlžujú funkčnosť a výdrž matraca, odľahčia ho v zaťažení a zároveň rovnomerne rozložia záťaž. Rošty sú nevyhnutné najmä pre matrace nižšie ako 7cm.

 

Rošt do postele a jeho úloha

Správny rošt do postele by vám mal poskytovať pohodlie, flexibilitu a samozrejme ergonomickú polohu počas spánku. Jednou z najdôležitejších úloh roštu je zabezpečiť ventiláciu a odparovanie vlhkosti, čím podstatne predĺži životnosť vášho matraca. Rošty do postele prispievajú k tomu, aby telo ležiaceho bolo v správnej polohe a chrbtica bola v rovine. Roštom musí prúdiť vzduch a na to treba pri kúpe myslieť! Pokiaľ sa cez rošty matrac neodvetráva, hromadí sa v ňom vlhkosť, a tak vzniká ideálne prostredie pre množenie baktérií, roztočov a plesní. Tomu sa chceme, samozrejme, všetci vyhnúť. Ideálne rošty do postele sú pevné latkové alebo už spomínané lamelové, ktoré sú veľmi pružné.

 

Aké rošty poznáme?

Rošty do postele delíme na latkové (pevné) a lamelové (pružné). Úplnou klasikou sú latkové rošty, ktoré by však nemali byť od seba vzdialené viac ako 4cm - pri väčšej vzdialenosti sa môže váš matrac po čase deformovať. Latkové rošty do postele sa najčastejšie vyrábajú zo smrekového dreva a najlepšie sa kombinujú s pružinovým matracom. Vychytávkou posledných rokov sú lamelové rošty do postele, ktoré uspokoja aj toho najnáročnejšieho užívateľa. Lamely sa vyrábajú z umelých materiálov, ale aj z  brezového a bukového dreva. Ideálny počet lamiel je okolo 30 - čím viac ich je, tým lepšie. Vhodný matrac pre lamelový rošt do postele je latexový alebo zo studenej peny, či kokosového vlákna - všetky sú mäkké a ohybné.

 

Polohovateľné posteľové rošty       

Pre ľudí, ktorí v posteli nielen spia, ale aj čítajú knihy či sledujú TV, sú výbornou voľbou tzv. polohovateľné rošty do postele. Ocenia ich aj starší ľudia či osoby so zdravotnými ťažkosťami chrbtice. Pre polohovateľné rošty je nutné mať aj ohybnejší matrac, ktorý bude dobre kopírovať jeho polohu - úplne nevhodný je pružinový matrac. Jednoduchší rošt do postele má polohovanie len pre hlavu či nohy, zatiaľ čo zložitejší rošt poskytuje viac polôh. Aj ženy vo vysokom štádiu tehotenstva ocenia polohovateľné rošty - najmä funkciu polohovania nôh. Pokiaľ si však chcete dopriať maximálny luxus, voľte rovno elektricky polohovateľné rošty, ktoré budete ovládať pomocou diaľkového ovládača. Cena za ne je pochopiteľne vyššia, no rovnako aj komfort.

 

Kvalitné rošty od DREVONY

Výber kvalitnej postele, zdravotného matraca a pohodlných roštov je síce časovo aj finančne náročný, no odmenou vám bude zdravý spánok, odpočinuté telo a skvelá nálada. Nič sa nevyrovná pocitu, keď sa ráno prebudíte oddýchnutí, spokojní a plný energie. V posteli trávime približne tretinu života, a preto by ste výberu vhodných roštov do postele mali venovať dostatočnú pozornosť a nepodceňovať ich dôležitosť. U nás v DREVONE vám vieme poskytnúť len tie najkvalitnejšie rošty do postele. Ponúkame vám široký výber pevných aj pružných roštov, ako aj rošty s funkciou polohovania. DREVONA používa na ich výrobu len tie najkvalitnejšie materiály, vďaka ktorým sú maximálne pohodlné a vydržia vám desiatky rokov.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk