Úvod > Rozkladací jedálenský stôl
 
Jedalensky_stol_140_x_90_cm_dub_tmavy_MALIBU_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Rozkladací jedálenský stôl - riešenie pre vaše rodinné stolovanie

Záleží vám na súdržnosti rodiny, spoločne strávenom čase, rodinnom stolovaní a príjemnej rodinnej atmosfére v duchu hesla „všetci spoločne za jedným stolom“?  Zakladáte si na rodinných tradíciách, oslavách, sviatočne prestretom stole a vždy sa usilujete byť tou najlepšou hostiteľkou? Potom viete veľmi dobre oceniť, akú dôležitú úlohu má v domácnosti kvalitný a priestranný stôl  na rozkladanie s pohodlným sedením. Jedálenskému stolu už v minulosti patrilo v domácnosti čestné miesto, zvyčajne uprostred miestnosti, často bolo aj dominantou priestoru, miestom, kde sa odohrávala väčšina rodinných udalostí a života, spoločné raňajky, obed či aspoň večera, rozhovory, dôležité rozhodnutia, ale aj stretnutia, oslavy a výnimočné chvíle počas sviatkov ako sú Vianoce či Veľká noc. A ani dnes sa na dôležitosti jedálenského stola príliš veľa nezmenilo, snáď iba možnosti jeho výberu, ktoré sú oproti minulosti neporovnateľne pestrejšie a to najmä vďaka širokej škále najrôznejších prevedení, dizajnov a technológií.

 

Favoritom je praktický a flexibilný stôl

K tým najobľúbenejším stolom už niekoľko rokov patria veľmi praktické rozťahovacie a rozkladacie kuchynské stoly, ktoré nám zbytočne nezavadzajú a nezaberajú príliš veľký priestor, pretože ich rozkladáme len v prípade potreby, napr. pri spoločnom obede či večeri, rodinných oslavách a iných slávnostných príležitostiach, kedy očakávame väčší počet hostí. Aj v tomto prípade však máte na výber niekoľko možností, napr. rozkladanie po bokoch stola, prípadne rozkladanie vložením  prídavnej stolovej dosky do stredu stola. Aj rozmer rozloženia je rôzny, menšie rozťahovacie stoly umožňujú rozloženie o jednu stolovú dosku o rozmere približne 40 až 50 cm (čo znamená dve miesta navyše), ale nie je problém zaobstarať si aj jedálenský stôl na rozkladanie, ktorého rozložením získate až 200 cm stolovacej plochy naviac. Všetko však záleží na priestore, ktorý máte k dispozícii a početnosti vášho príbuzenstva.

 

Aký tvar si zvoliť pre nový jedálenský stôl?

Aj výber tvaru, v akom bude váš rozkladací jedálenský stôl zhotovený, zohráva dôležitú úlohu pri jeho voľbe, ktorá je často otázkou individuálneho vkusu, pretože kým niekomu sa páčia oválne typy jedálenských stolov, iným môže viac vyhovovať obdĺžnik či štvorec. Opäť tu však zohráva úlohu aj veľkosť a dispozícia miestnosti, kde bude mať stôl svoje miesto, napr. hranaté stoly v tvare obdĺžnika môžete umiestniť aj ku stene či do rohu miestnosti, kým kruhový stôl so stoličkami si žiada umiestnenie voľne v priestore, čo znamená aj podstatne vyššie nároky na veľkosť priestoru.

 

Rozkladacie jedálenské stoly do kuchyne

Rozkladacie stoly však nemusia byť vždy len dominantou veľkej priestrannej jedálne či otvoreného priestoru, niekedy je potrebné takýmto spôsobom riešiť aj vytvorenie jedálenského kúta v rámci nie príliš priestrannej kuchyne. V takom prípade si môžeme vybrať napr. závesný sklápací stolík na dvoch nohách upevnený k stene alebo rozťahovací stôl menších rozmerov s možnosťou rozkladania len na jednej strane, pri ktorom sa pohodlne usadia aj 4 osoby. Možností je niekoľko, treba len nájsť to správne riešenie pre vašu kuchyňu.Rozkladací jedálenský stôl

 

Ponuka rozkladacích jedálenských stolov v DREVONE

Náš e-shop DREVONA.sk ponúka tiež niekoľko variant jedálenských stolov pre vašu kuchyňu či jedáleň. Stoly by mali byť vždy kvalitné, pevné a stabilné a presne taký je napr. aj rozkladací jedálenský stôl RAVENA – orech s rozmermi d120 x š85 x v75 cm vyrobený z prírodného bukového masívu v morení orech, ktorý po rozložení s dĺžkou 170 cm umožní stolovanie až pre 8 osôb. Materiály ako drevo či laminovaná drevotrieska patria k najčastejšie používaným pri výrobe stolov na rozkladanie.

 

Kvalitný jedálenský stôl potrebuje aj kvalitné stoličky a osvetlenie!

Aby každé vaše spoločné stolovanie bolo skutočne príjemným zážitkom, je dôležité zaobstarať si naozaj kvalitný a štýlový jedálenský stôl na rozkladanie, ktorý dokonale zapadne do vášho interiéru a nezabúdajte ani na jeho vhodné umiestnenie, pohodlné stoličky, kvalitné osvetlenie a dôležité detaily, ktoré dotvoria celkovú atmosféru, ako napr. kytica kvetov vo váze, svietnik či pekné prestieranie.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk