Kategórie
 
 
 
 
 
 
Navštívili ste
 
 
Servírovací stolík

K čomu slúži servírovací stolík?

Rodinné oslavy, sviatky či posedenia s priateľmi znamenajú zvýšený počet návštev a hostí. Určite poznáte ten pocit, keď musíte ku každému jedlu nosiť všetko na stôl na niekoľkokrát. Pri veľkom množstve hostí je servírovanie jedla dosť komplikovaný proces. Nehovoriac o tom, že sa vám po ceste môže do cesty niečo pripliesť a pohroma je na svete. Pri obsluhovaní návštevy sa zvyčajne podávajú aj dva-tri chody, neskôr možno nejaký ten dezert a samozrejme aj nápoj či kávička - keď si to porátate, do kuchyne sa počas jedného večera otočíte neskutočne veľa krát a zo samotného posedenia nebudete mať dokopy nič, len stres a ubolené nohy. Práve na takéto situácie je priam stvorený servírovací stolík, ktorý vám podstatne uľahčí život.

 

Servírovací stolík je praktický, ale aj pekný

Veľkou výhodou servírovacieho stolíka je práve fakt, že dokáže zobrať naraz ďaleko viac vecí než vy a bez rizika, že niekde zakopne. Oceníte ho aj za sychravého počasia, keď vám donesie raňajky do postele alebo ako šikovný minibar. Servírovací stolík býva väčšinou na kolieskach, vďaka ktorým sa jednoducho presúva z miesta na miesto. Okrem uľahčeniu servírovania plní aj estetickú funkciu a do vášho domova prinesie kúsok originality a krásy. Častokrát je používaný aj ako odkladací priestor alebo dokonca miesto pre kvetiny. Stačí na ňom vhodne naaranžovať napríklad ozdobné utierky, olivový olej, bylinky v kvetináči a romantické sviečky a máte dokonalý módny doplnok, ktorý upúta každú návštevu hneď na prvý pohľad.   

 

Aký materiál pre servírovací stolík?

Servírovací stolík nájdete v neskutočne veľkom množstve prevedení - od rôznych tvarov, veľkostí, farieb či materiálov. Výber je v podstate na vašich osobných preferenciách, no zároveň treba prihliadať aj na už existujúci nábytok vo vašom dome, aby vám servírovací stolík ladil s ostatným zariadením v interiéri a nepôsobil ako päsť na oko. Väčšinou sa  servírovací stolík vyrába z dreva, kovu, skla, ratanu či lamina a každý vyžaduje inú starostlivosť. Kovový servírovací stolík sa hodí skôr do modernejších interiérov a často sa kombinuje so sklom - kovová konštrukcia a sklenená polica. Vyzerá to nadčasovo, no nevýhodou je fakt, že na ňom vidieť každú šmuhu. Servírovacie stolíky z masívneho dreva či ratanu vyzerajú veľmi elegantne a dokonale splynú s prostredím. Nevýhodou je asi len vyššia cena, ktorá ale odzrkadľuje kvalitu.

 

Servírovací stolík v záhrade

Servírovací stolík nie je len výborným pomocníkom v dome, je nenahraditeľný aj v záhrade. Grilovačka s priateľmi na terase alebo v záhrade si totiž takisto vyžaduje pobehovanie z terasy do kuchyne a častokrát je tá vzdialenosť ešte väčšia než pri stolovaní vo vnútri. Servírovací stolík napríklad z dreveného masívu je elegantným riešením záhradného stolovania, ktorým si výrazne spríjemnite tak grilovanie, ako aj obyčajné posedenie pri pohári vína s priateľmi. Ohúrte svojich známych servírovaním na úrovni. Neverili by ste koľko jedla a pitia sa dá naukladať na tie dve police - niektoré servírovacie stolíky majú dokonca zabudovaný stojan na fľašu. Dobrým tipom je aj zvoliť stolík s podnosom v jednom.

 

Servírovací stolík pre každú domácnosť

Servírovací stolíkTaký kus nábytku akým je servírovací stolík našťastie nevyjde asi nikdy z módy a vždy si nájde svoje miesto v každej domácnosti. Či už máte veľa miesta alebo je váš priestor obmedzený, miesto pre servírovací stolík sa vždy nájde. Najdôležitejšie je prispôsobiť si ho svojim potrebám a nájsť primeranú veľkosť. Pre menšie domácnosti sa určite oplatí investovať do skladacieho modelu. Vďaka ľahkej manipulácii sa dá zložiť a rozložiť v priebehu pár sekúnd a zaberie vám minimum miesta. V priestranných miestnostiach sa naopak nemusíte obmedzovať a siahnuť môžete aj po masívnejších stolíkoch, ktoré dodajú miestnosti punc originality.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia