Úvod > Sklenený jedálenský stôl
 
Jedalensky_stol_140_x_90_cm_dub_tmavy_MALIBU_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Sklenené jedálenské stoly v jednoduchom aj modernom dizajne

Jedáleň, jedálenský kút, jednoducho miesto, kde sa rodina stretáva pri spoločnom stolovaní, je dôležitou súčasťou každého interiéru. Bez priestoru na stolovanie sa žiadna domácnosť nezaobíde a to, ako bude práve váš jedálenský priestor vo finále vyzerať, určuje váš vkus, ale aj dispozícia a veľkosť miestnosti či štýl bývania, ktorý preferujete. Jedálenské sedenie zväčša tvorí väčší či menší jedálenský stôl a jedálenské stoličky umiestnené v kuchyni, obývacej izbe či v samostatnej jedálni, v niektorých prípadoch, keď je akútny nedostatok priestoru (napr. v menších 1 izbových bytoch) môže byť alternatívou aj tzv. rýchle barové sedenie vytvorené v rámci kuchyne či ako priama súčasť a pokračovanie kuchynskej linky. Ideálne však je, ak máme možnosť dopriať si krásne a priestranné jedálenské sedenie, napr. moderný sklenený jedálenský stôl s pohodlnými stoličkami.

 

Moderné sú stále sklenené aj drevené jedálenské stoly

Vybrať ten správny jedálenský stôl si žiada riadiť sa nielen vlastným vkusom, ale aj potrebami domácnosti. Prvé, čo o voľbe jedálenského stola rozhoduje, je jeho vhodné umiestnenie v interiéri a tiež centimetre, ktoré máme k dispozícii, ale aj dizajnové prevedenie, pretože väčšina z nás má okamžite jasno v tom, či uprednostňuje klasické drevené alebo moderné sklenené jedálenské stoly. Je však potrebné povedať, že drevený jedálenský stôl môžete okrem klasického, masívneho či dokonca vintage dizajnu nájsť aj vo veľmi moderných prevedeniach práve s kombináciou matného, napr. mliečneho skla alebo kovových prvkov, pretože sklo, rovnako ako sklenený jedálenský stôl, možno takmer vždy označiť skôr za moderný prvok.

 

Jedálenské stoly v rôznych kombináciách a variantoch

Ak sa rozhodnete zadovážiť si do vašej domácnosti sklenený jedálenský stôl, váš výber tým ani zďaleka nekončí, pretože sklenené jedálenské stoly ponúkajú množstvo rôznych variant, kombinácií a zaujímavých prevedení, z ktorých si môžete vyberať ten pravý jedálenský stôl pre vašu rodinu. Veľmi elegantne a moderne vyzerá napríklad kombinácia skla a nerezu, alebo tvrdeného akrylu so sklom v rôznych dizajnových prevedeniach so zaujímavo tvarovaným podstavcom v tvare písmena X, prípadne aj s klasickými stolovými nožičkami z pochrómovanej ocele. Výber sklenených jedálenských stolov je v súčasnosti už veľmi pestrý a kreatívny, takže okrem klasického priehľadného či matného, mliečneho skla sa používajú už aj rôzne farebné sklá, napr. v odtieňoch béžovej, sivej, hnedej, čiernej, fialovej či dokonca sklá s jemnými ornamentami a vzormi, napr. s motívom kvetov.

 

Vyberte si len naozaj kvalitný jedálenský stôl

Prvotriedna kvalita je pri výbere skleneného jedálenského stola ešte dôležitejšia ako pri iných pevných materiáloch, keďže všetci dobre vieme, že sklo je v podstate veľmi krehký materiál a sklenené jedálenské stoly musia zvládnuť rovnakú záťaž ako ktorékoľvek iné stoly používané na stolovanie vrátane manipulácie s porcelánovým riadom či nerezovými príbormi. Najlepším riešením sú jedálenské stoly, kde je použité kalené bezpečnostné sklo, ktoré je nielen dostatočne pevné, ale v prípade poškodenia či rozbitia nehrozí ani žiadne poranenie.

Sklenený jedálenský stôl

Pohodlné stolovanie pri sklenenom jedálenskom stole

Aj pre sklenené jedálenské stoly platia rovnako ako pri ostatných typoch stolov určité parametre a rozmery, ktoré sú dôležité a rozhodujúce pre pohodlné stolovanie. Veľkosť aj tvar stola je potrebné prispôsobiť počtu členov v domácnosti tak, aby každá osoba mala svoj osobný priestor aspoň 50 - 60 cm. To znamená, že stôl pre 4 osoby by nemal byť menší ako 120 až 140 cm. Určite však platí, že čím veľkorysejší jedálenský stôl, tým lepšie, pretože netreba zabúdať ani na priestor pre servírovaciu misu a dekorácie v podobe pekného prestierania či vázy s kyticou kvetov.

 

Sklenený jedálenský stôl a iné zariadenie pre jedálne a kuchyne od DREVONY

DREVONA je známa spoločnosť s dlhou históriou zaoberajúca sa predajom kvalitného nábytku do domácností a z jej pestrej ponuky si môžete vyberať nielen sklenené jedálenské stoly, ale aj rôzne iné kvalitné jedálenské zostavy, stoly aj stoličky či ďalšie zariadenie pre jedálne, kuchyne a obývacie izby.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk