Kategórie
 
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 
 
 

Záhrada a nábytok

Nábytok do záhrady

34°C v tieni a v dome sa nedá vydržať. Šaty sa lepia na vás. Tak dole s nimi a šup do záhrady alebo na terasu. Nie je asi krajšie obdobie v roku ako leto, ak ho prežijete s chuťou a naplno. Relax, ktorý vám poskytne dovolenka, môžete prežívať celé leto. Ak si na terasu umiestnite záhradný nábytok, dovolenku môžete mať každý deň po práci. Predstavte si vôňu grilovaného mäsa a malý bazén na záhrade. Atmosféru, ktorú ratanový záhradný nábytok vytvorí, je neopísateľná. Už chýba len nejaký ten studený drink. 

Vyberte si z našej ponuky kvalitný záhradný nábytok, ktorý sa hodí do každej záhrady. Predstavte si leto krajšie so záhradným nábytkom od spoločnosti DREVONAZáhradný nábytok Bratislava - dovoz do 300€ len za 9€, nákup nad 300€ dovezieme zdarma. Vynáška v Bratislave a SR len za 19€.

 
 
Vyberte si z ponuky

Záhradný nábytok

 
 

Záhradný nábytok

Už sú preč časy, kedy sa do záhrady chodilo len pracovať! Motyky a rýle sa odložili, úžitková plocha sa výrazne zmenšila a prevláda okrasná časť. Dnes sa už každý snaží, aby jeho záhrada pôsobila reprezentatívne, esteticky a zároveň veľmi útulne. Záhrada je totižto práve na to, aby sa v nej jej obyvatelia cítili pohodlne a aspoň na chvíľu mali pocit, že sa ocitli v prírode. Vytvoriť krásnu záhradu však nie je ani zďaleka také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Veľakrát túto prácu nechávame aspoň čiastočne na profesionálov a venujeme sa až záverečným úpravám ako napríklad zariaďovanie a dekorovanie terasy. To je presne ten magický čas, kedy na rad prichádza záhradný nábytok.

 

Aký by mal byť záhradný nábytok?

Pri kúpe záhradného nábytku si najprv ujasnite, či sa bude nachádzať pod prístreškom, kde naň nebude pršať alebo bude pod holým nebom. Záhradný nábytok umiestnený v exteriéri musí byť predovšetkým odolný voči poveternostným vplyvom, ako napríklad dážď, sneh, vietor, mráz, slnko atď. Preto by ste mali voliť len nábytok vyrobený z kvalitných a odolných materiálov, ktoré takéto podmienky hravo zvládnu. Záhradný nábytok by mal byť aj pohodlný a mal by mať pevnú a stabilnú konštrukciu, ktorá dlho vydrží. V neposlednom rade je dôležitá aj estetická stránka. Snažte sa nekombinovať priveľa materiálov či štýlov, aby výsledný efekt nepôsobil chaoticky. Záhradný nábytok by mal dokonale zapadnúť do prostredia vašej záhrady.

 

Drevený záhradný nábytok

Úplnou klasikou pre záhradný nábytok je ešte stále drevo, akurát sa menia použité druhy. Donedávna bol najlepší dubový masív, no v posledných rokoch ho nahrádzajú exotické dreviny. Dub je však stále jednou z najlepších možností, hlavne pre jeho tvrdosť a vysokú odolnosť. Vhodné je aj borovicové alebo agátové drevo, ktoré vie lepšie odolávať nepriaznivému počasiu - najmä mrazom. Cenovo najdostupnejší je smrekový záhradný nábytok, no ten už znáša vonkajšie podmienky horšie. Ideálnou voľbou je teakový nábytok alebo záhradný nábytok z akácie či meranti - tie vedia výborne odolávať nepriazni počasia a nevyžadujú prílišnú údržbu. Drevený nábytok je totižto vcelku náročný na udržiavanie, najmä ak je umiestnený v exteriéri.

 

Kovový záhradný nábytok

Kovový nábytok možno na niekoho pôsobí chladným dojmom, no je jednou z najlepších možností pre záhradný nábytok. Je pevný, stabilný a odolný. Výborne sa kombinuje s ostatnými materiálmi, no jeho nevýhodou je, že po čase podlieha korózii. Pokiaľ sa chystáte nábytok na zimu odkladať, vyskúšajte radšej záhradný nábytok z hliníka, ktorý je omnoho ľahší než oceľový nábytok. Navyše hliníkový nábytok nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu a nehrdzavie. Cena zaň je však o niečo vyššia. Kovové stoličky pôsobia elegantnejšie a zároveň sú aj pohodlnejšie, ak im doprajete látkové sedáky.

 

Záhradný nábytok z umelého ratanuRatanový nábytok

Úplnou jednotkou, čo sa obľúbenosti týka, je záhradný nábytok z umelého ratanu. Na rozdiel od prírodného ratanu vie dokonale odolávať poveternostným podmienkam, a tak môžete nábytok z neho umiestniť kdekoľvek - do zimnej záhrady, na terasu, ale aj do záhrady pod otvorené nebo. Jeho výhodou je najmä stálofarebnosť, vďaka čomu vám nábytok ani po rokoch nevybledne a bude pôsobiť ako nový. Navyše je takmer bezúdržbový, stačí ho pretrieť vlhkou handričkou. Pri kúpe sa však vyvarujte nábytku s drevenou či oceľovou konštrukciou a investujte radšej do záhradného nábytku s hliníkovou konštrukciou. 

 

Štýlový záhradný nábytok od DREVONY

Mať krásnu záhradu je prioritou pre mnohých z nás, a preto jej venujeme nemalú pozornosť, náš čas, aj peniaze. Záhradný nábytok je neodmysliteľnou súčasťou každej záhrady, či už malej alebo veľkej a jeho kvalita aj pohodlie sú pre nás prioritou. DREVONA vám ponúka krásny a odolný záhradný nábytok, ktorý dokonale zapadne do zákutí vašej záhrady. Je vyrábaný na Slovensku a na jeho výrobu bol použitý ten najkvalitnejší materiál. U nás v DREVONE vám ponúkame naozaj široký výber záhradného nábytku za výhodné ceny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia