Úvod > Kancelárske kreslá a stoličky
 
Kancelarske_stolicky_na_kolieskach_JELA_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 

Kancelárske kreslá a stoličky

Zobraziť na stránku: 

 

 
 


 

Všetko pre vašu kanceláriu

> Kancelársky nábytok

> Kancelárske stoly

> PC stolíky

> Kancelárske skrine

> Kancelárske skrinky

> Kontajnery

> Regále

 

Komfortné kancelárske stoličky 

Človek pracujúci za počítačom v kancelárii strávi na kancelárskej stoličke v priemere 40 hodín týždenne. Keďže za jeden rok je to dokopy okolo 1900 hodín, koľko to musí byť za celé roky práce? Z tejto štatistiky je zrejmé, že pracovníci kancelárie strávia viac hodín sedením než ležaním počas spánku. Preto si myslíme, že aby tieto hodiny strávené sedením boli pohodlnejšie, každý by mal venovať pozornosť výberu kancelárskej stoličky. Správna kancelárska stolička by mala byť pohodlná a telu by mala poskytovať dobrú oporu. Takáto stolička potom pomáha zvyšovať pracovný výkon a efektivitu pri práci. Zlá kancelárska stolička naopak môže spôsobovať bolesti chrbta, s tým súvisiacu zlú náladu a slabší pracovný výkon. Nebojte sa teda investovať do kvalitnej kancelárskej stoličky a teda aj do svojho zdravia. 

 

 
 

 

kancelárska stoličkaZákladom pohodlia je správna poloha pri sedení

Ak patríte medzi ľudí, ktorí počas pracovnej doby trávia dlhé hodiny sedením, je dôležité, aby ste sedeli v správnej polohe. Ak nemáte vhodnú kancelársku stoličku a ešte nemáte badateľné zdravotné problémy, je takmer isté, že za nejaký čas sa u vás prejavia. Ak začnete pociťovať bolesť chrbta alebo nôh, malo by to byť pre vás signálom, že vaša kancelárska stolička pre vás asi nie je vhodná alebo že sedávate v nesprávnej polohe. No aj sedenie v nesprávnej polohe je dôsledkom nevhodnej kancelárskej stoličky.

 

Ako by mala vyzerať správna kancelárska stolička

Trh ponúka rôzne kancelárske stoličky a kancelárske kreslá. Ako si ale z takého množstva vybrať tú najlepšiu? Pri výbere by ste mali hľadieť na niekoľko dôležitých faktorov. Tým najpodstatnejším, kľúčovým faktorom sú uhly. Kancelárska stolička či kancelárske kreslo by vám mali umožňovať sedieť tak, aby vaše kolená, lakte a boky pri sedení zvierali 90° uhol. Menší než 90° uhol spomaľuje krvný obeh, čo sa pri dlhodobom sedení prejavuje zvýšenou únavou a celkovým nepohodlím.

 

kancelárske stoličkyU stoličiek je veľmi podstatné aj operadlo. Keďže zakrivenie chrbtice je u ľudí rôzne, aj kancelárske stoličky majú rôzne zakrivené operadlá. Ako teda zistiť, komu ktoré zakrivenie vyhovuje? Aby ste si boli naozaj istí, môžete si urobiť malý test. Postavte sa chrbtom k stene tak, aby ste sa pätami a lopatkami dotýkali steny. Potom si skúste za chrbát v krížovej oblasti zasunúť dlaň. Pokiaľ sa vám tam dlaň nezmestí, znamená to, že máte rovný chrbát a potrebujete kancelársku stoličku, ktorej opierka nie je veľmi zakrivená. Ak sa vám dlaň zmestí, budete potrebovať stoličku s väčšou podporou krížovej oblasti. Pokiaľ však za chrbát zasuniete aj zovretú päsť, hľadajte kancelárske stoličky s operadlom so zakrivením do tvaru „S“. Opierku by malo byť možné aj polohovať, aby sa prispôsobila výške každého človeka.

 

Nemej podstatnou časťou stoličky je aj sedadlo. Konkrétne jeho výška a hĺbka. Keď na stoličke sedíte, vzdialenosť medzi zadnou časťou lýtok a prednou časťou sedadla by mala byť cca 5-7 cm. Sedadlo by malo byť dosť veľké na to, aby ste na ňom mohli pohodlne sedieť. Nedostatočne veľké sedadlo totiž obmedzuje cirkuláciu krvi, čo môže spôsobovať znecitlivenie, tŕpnutie končatín a celkovú nepohodu. Sedadlo by však nemalo byť príliš dlhé, pretože potom sa nemôžete pohodlne oprieť o opierku a sedíte v nesprávnej polohe. Samozrejme by ste si mali vedieť nastaviť výšku tak, aby ste si vedeli nastaviť vám vyhovujúcu výšku stoličky a zároveň ste sa pohodlne zmestili za váš kancelársky stôl.

 

Ak chcete získať pri práci čo najväčší komfort, hľadajte kancelárske stoličky, ktoré taktiež zahŕňajú opierky na ruky a sú polohovateľné. Teda stoličky, do ktorých sa počas prestávky môžete pohodlne oprieť, prípadne sa aj trochu zakloniť. Možno by ste neverili, ale aj takýto malý pohyb napomáha k lepšej cirkulácii krvi. Toto všetko zvyšuje vaše pohodlie, pracovný výkon a celkovú pohodu pri práci.

 

kancelárske kresláKancelárske stoličky a kreslá od DREVONY

V našej ponuke nájdete len tie najkvalitnejšie kancelárske stoličky a kancelárske kreslá. V DREVONE sa staráme o to, aby sme splnili všetky požiadavky našich zákazníkov. Okrem širokého výberu kancelárskych stoličiek si môžete vybrať aj naše kancelárske kreslá, kde pohodlne usadíte nie len seba, ale aj vašich klientov. Kancelárske kreslá zahŕňajú aj taburetky, na ktoré si počas namáhavého dňa môže vyložiť nohy a trochu si oddýchnuť. Navštívte našu kamennú predajňu, kde si naše kancelárske stoličky  a kreslá môže aj osobne vyskúšať, prípadne nakupujte cez náš eshop. V rámci SR ponúkame vynášku tovaru len za 19€. Nový tovar pri nákupe online do 300€ vám doručíme len za 9€, a pri nákupe v hodnote nad 300€ vám tovar doručíme úplne ZDARMA.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk