Kategórie
 
 
 
 

PosteľVedeli ste, že Wiliam Shakespeare odkázal svoju milovanú posteľ svojej dcére? Ako sa povie strach zo spánku? Tieto a iné zaujímavosti sa dozviete v našom článku. Ukážeme vám celkovo 10 vecí, ktoré ste o posteliach určite ešte nepočuli.

 

Ako vybrať správny matrac?Spoločný matrac, či dva oddelené? Spoločná prikrývka? Tieto a iné otázky si musia zodpovedať tí, ktorí uvažujú nad manželskou posteľou. Ukážeme vám, že vybrať si ju nie je vôbec ťažké. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých rád.

 

Ako vybrať správny matrac?Známa rozprávka hovorí, že princezná sa do sýtosti nevyspala, pretože ju tlačil hrášok uložený v posteli. Prezradíme vám tajomstvo. V skutočnosti sa nevyspala dobre nie kvôli guľôčkam hrachu, ale kvôli tomu, že nemala kvalitný matrac. Ukážeme vám, ako si vybrať ten pravý, pri ktorom vás tlačiť nič nebude.

 

Výber roštu do posteleAkú máme posteľ a aký chceme matrac? To je dosť dôležité pri výbere roštu. Výber typu postele a taktiež aj výber matraca  nám pomože zvoliť aj adekvátny rošt.

 

Zariaďujem spálňuPri zariaďovaní vysnívaného domova sa často zameriavame na miestnosti, ktoré sú viditeľné, prípadne sa v nich nachádzame alebo pohybujeme často. Spálňa sa takýmto prístupom rýchlo zošmykne na chvost priorít. Ide predsa o miestnosť, kde sa „iba spí“. Ak zastávate tento názor, zároveň však tvrdíte, že v tejto miestnosti trávite tretinu svojho života.

Dobrý spánok má vplyv nielen na to, či budete na druhý deň ufrflaní, alebo sa budete usmievať, ale vplýva výrazne aj na vaše zdravie. Preto sa vám určite neoplatí podceňovať správne zaradenie spálne, nehovoriac aj o dobrej voľbe postele či matraca.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia