Kategórie
 
 
 
 
Filter parametrov
 
 

Ako zabaviť svoje deti doma?

Ako zabaviť svoje deti doma?14.09.2020

Dni sa krátia a počasie často nedovoľuje vybehnúť s deťmi niekam do prírody. Ako však doma zabaviť svoje deti počas dlhých večerov? Pomôcť vám môže dokonca aj váš nábytok. Neviete ako? Ukážeme vám niekoľko skvelých tipov.

← späť na Zoznam blogov

1.    Bunker

Detský bunker dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie detské hry. Na jeho stavbu môžete využiť takmer všetko, čo máte doma. Či už je to stôl, stoličky, deky či štipce na bielizeň. Nechajte pritom deťom voľnú ruku ako si ho zariadia. Určite nesmie chýbať množstvo vankúšov, hračky a heslo bez ktorého je do bunka vstup prísne zakázaný. Čím pohodlnejší bunker sa im podarí vyrobiť, o to dlhšie sa budú v ňom cítiť príjemnejšie pri svojich hrách. Z pohľadu umiestnenia je detský bunker vhodný postaviť najmä v detskej izbe, jedálni, alebo obývačke. Priestor by mal byť dostatočne veľký a pritom čo najviac uzatvorený pred „neželanými“ návštevníkmi.

2.    Piknik v obývačke

Piknik je po stavaní bunkrov ďalšou z obľúbených aktivít pre deti. Bez ohľadu na to či máte jedno, alebo viacero detí, posedenie na deke s dobrotami je zárukou zábavy. Na piknik môžete využiť veľký jedálenský stôl na ktorý prestriete obrus. Na takéto príležitosti je vhodný károvaný obrus, alebo s obľúbenými detskými hrdinami. Druhou alternatívou je piknik na zemi. Ideálnym miestom je obývačka. Namiesto konferenčného stolíka prestrite na zem deku. Vymeňte klasické poháre, taniere za papierové varianty. Na to aby obývačkový piknik prebehol v dobrej nálade, nezabudnite nachystať niečo na zábavu. Samozrejmosťou sú spoločenské hry, časopisy, knihy a najmä množstvo dobrôt od výmyslu sveta.  

3.    Schovávačka

Zárukou dobrej schovávačky je členitý priestor s nápaditými úkrytmi. A presne takým miestom môže byť aj váš byt. Jeho výhodou je to, že to nie je rozsiahle miesto, kde nájsť niekoho by bol naozaj problém. Súčasne poskytuje veľa možností kam sa ukryť. Ak neveríte, skúste si to predstaviť. Jeden sa môže skryť za dvere, druhý do vstavanej skrine, za komodu, alebo pod stôl. Ak máte naozaj veľkých výmyselníkov, môžete ich hľadať v perináku, pod posteľou, alebo v komore. Zaručene vás dokážu prekvapiť, kam všade sa zmestia. Fantázii sa pri tejto hre medze nekladú. Tak smelo do hry. Aj v tomto prípade váš nábytok bude hrať s vami.

4.    Prekážková dráha

Prekážkovú dráhu majú radi všetky deti. Podporujú totiž súťaživosť, vyžadujú si ich plnú pozornosť a aktivitu. Na vytvorenie prekážkovej dráhy si vystačíte s tým, čo nájdete doma. Výbornou úlohou je zdolávanie matracov. Prekážková dráha z matracov je bezpečná a pritom neraz aj náročná. Použiť môžete aj domáci rebrík, stoličky, alebo vedrá cez ktoré deti budú musieť preskákať. Rovnako môžu niekoľkokrát obehnúť jedálenský stôl, urobiť kotrmelec, absolvovať niekoľko skokov cez švihadlo. A to všetko na čas. Ktoré dieťa bude podľa vás najrýchlejšie?  

5.    Vypátraj a nájdi

Ak nie ste fanúšikom schovávačky pri ktorej vaše deti presnoria celý byt, môžete sa s nimi zahrať hru „Vypátraj a nájdi.“ Princíp hry je obdobný. Ak ju hráte priamo u vás doma, ide o bezpečnejšiu alternatívu. Jej nevýhodou je to, že si vyžaduje dlhšiu prípravu. Základom hry sú po celom byte ukryté malé predmety pre vaše ratolesti. Môže ísť o obľúbené figúrky, alebo sladké odmeny. Môžete ich umiestniť napríklad za gauč, pod posteľ či do šatníkovej skrine. Úlohou detí je dané skrýše nájsť. Ak chcete hru viac zdramatizovať, pri každom ukrytom predmete nechajte tajuplný odkaz, alebo malú úlohu, ktorú treba splniť a ktorá ich súčasne navedie k ostatným skrýšam.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia