Úvod > Nočné stolíky
 
spalnova_zostava_REA_slivka.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter parametrov:
Farba nočného stolíka
Typ nočného stolíka
Cena
 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 

Nočné stolíky

Zobraziť na stránku: 

 
Do 24h u vás

Nočný stolík dub svetlý BE02-018-00

Nočný stolík dub svetlý BE02-018-00
€ 39,00
Do 24h u vás

Nočný stolík dub canyon HANY-002-00

Nočný stolík dub canyon HANY-002-00
€ 39,00
Do 24h u vás

Nočný stolík masív buk ELIS

Nočný stolík masív buk ELIS
€ 119,00

 
 

Nočné stolíky 

Nočný stolík je veľmi praktický izbový nábytok, bez ktorého sa dnes pri posteli v detskej izbe takmer nedá zaobísť. Nočné stolíky sú ako nemí sluhovia.

 

Väčšina z nás ich používa každý deň na odloženie knihy, ktorú číta pred spaním v posteli. Na stolík si odkladáme budík na zobudenie, pohár s vodou alebo telefón. Ráno poslúži ako vítaná odkladacia plocha pre šálku detského kakaa. Pre iných je miestom pre rádio alebo lampu. Nočný stolík je ideálny doplnok k posteli.

 
 

Aký nočný stolík vybrať k detskej posteli?

Nočný stolík by mal v prvom rade vyhovovať potrebám a predstavám dieťaťa, ktorému bude slúžiť. Napriek tomu, že by nemal mať primárne dekoratívnu funkciu, stolík k posteli by sme si mali vybrať aj na základe štýlu a vkusu. Pri kombinácii nočného stolíka so šatníkovými skriňami, CD policou alebo detskou posteľou nemajte obavy. Výrobcovia počítajú pri izbových zostavách aj s potrebou nočného stolíka a tie sú už väčšinou súčasťou stien do detskej izby. Zostavy do detskej izby zachovávajú jednotný dizajn a stolík sa výborne hodí. Existujú však prípady, keď k posteli nie je od výrobcu žiadny nočný stolík. V tomto prípade by mal byť stolík z rovnakého materiálu a dizajnu ako posteľ. Nočné stolíky sú vyrábané prevažne z laminovanej DTD dosky, masívu alebo ich rôznymi modernými kombináciami kovu a skla.

 

Pri výbere dbajte na výšku stolíka

Správna výška nočného stolíka zabezpečí pohodlie pri odkladaní predmetov. Preto by mala zodpovedať výške postele. Ak bude stolík slúžiť výhradne na odkladanie, tak môže byť aj o niečo nižší než posteľ. Ak ho chcete používať pravidelne napr. na servírovanie raňajok mal by byť naopak aspoň o 20 centimetrov vyšší než posteľ. Vyšší stolík zabezpečí pohodlie pre nohy. Nočné stolíky servírovacie typy sú obvykle vybavené otočou doskou.

 

Nočný stolík - praktické využitieNočný stolík

Horná doska nočného stolíka má veľmi široké a praktické využitie. Popri tejto funkcii však môže stolík slúžiť ako úložný priestor pre mnohé osobné veci napr. hračky alebo komiksy. Pri výbere by sme mali preto zobrať do úvahy aj fakt, či má stolík šuflíky, police, poličky, na ktoré sa dajú umiestniť osobné veci.

 

Nočné stolíky s kolieskami

Niektoré nočné stolíky sú aj na kolieskach, ktoré umožňujú jednoduchú manipuláciu a premiestňovanie. Na druhej strane môže stolík na kolieskach poskytovať nižšiu stabilitu. Nemal by mať ostré hrany. Zabráni sa tak poraneniu dieťaťa  a zároveň nemôže dôjsť k poškodeniu postele.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk