Úvod > Písacie stoly
 
Kancelarsky_stol_buk_ASSISTANT.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter parametrov:
Nábytkový systém
Farba nábytku
Cena
 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 


Písacie stoly

Zobraziť na stránku: 

 
Do 24h u vás

Kancelársky stôl buk AS-021-PI

Kancelársky stôl buk AS-021-PI
€ 68,00
Do 24h u vás

Rohový stôl dub bard. RP-SRK-1600

Rohový stôl dub bard. RP-SRK-1600
€ 336,00
Do 24h u vás

Pracovný stôl wenge RP-SPK-1200

Pracovný stôl wenge RP-SPK-1200
€ 169,00
Do 24h u vás

Stôl pracovný bukový GATE GS 1600

Stôl pracovný bukový GATE GS 1600
€ 139,00
Do 24h u vás

Stôl pracovný kalvados GATE GS 1600

Stôl pracovný kalvados GATE GS 1600
€ 139,00

 
 

Písacie stoly 

Písací stôl - DREVONAPísacie stoly sa používajú už celé storočia.  Skôr než sme spoznali elektronickú poštu, písacie stoly slúžili na ručné písanie listov. Dnes ich využívajú deti a študenti na písanie domácich úloh a štúdium. Využitie majú aj v kanceláriách alebo domácich pracovniach.

Historické písacie stoly  

Prvé písacie stoly boli inšpirované kostolnými pultmi, boli masívne, a počas vývoja sa ich dizajn zmenšoval a zjemňoval. Boli menšie, ľahko prenášateľné a s doskou na písanie, ktorá po odklopení ponúkala úložný priestor pre knihy, papier a písacie potreby. Tradične bol písací stôl určený len pre ručné písanie dopisov a listín. Niektoré písacie stoly mali hornú časť, ktorá sa dala uzatvárať a tam sa mohli odložiť rozpísané dopisy, obálky, atrament a iné pomôcky, a preto vyzeral písací stôl stále uprataný a uchovával schované súkromné dopisy. Uzatvárateľná časť mala niekoľko poličiek a malých zásuviek, kde sa všetko jednoducho uskladňovalo. Písaciu časť bolo možné vyklopiť, aby poskytovala ešte väčší priestor. Takto sa zachovala kompaktná veľkosť v zavretom stave.

Unikátnosť

Bolo množstvo štýlov písacích stolov, ktoré boli populárne v priebehu storočí od kedy sa tento kus nábytku objavil na trhu. V začiatkoch 17. storočia si len málokto mohol dovoliť vlastniť písací stôl. Mnohé písacie stoly boli unikátne a okrem účelovosti spĺňali aj dekoratívnu funkciu. Boli ručne vyrezávané a zdobené, a väčšinou boli na zaoblených nožičkách (známe ako „cabriole nohy“). Tento stupeň zručnosti a umenia v stavebníctve vysvetľuje, prečo tieto písacie stoly neboli vyrábané masovo a boli k dispozícii len pre vyššiu vrstvu spoločnosti.

Dnešný písací stôl

Písacie stoly - DREVONADnes už existuje veľa rôznych písacích stolov na trhu a to najmä pre ich rôzne využívanie - písací stôl rovný, s vyšším rámom, lavice, či šikmý určený na podporu písania a čítania, stôl so zásuvkami, priehradkami a pod. Písacie stoly alebo stoly do kancelárie slúžia ako akýsi druh kompaktnej malej a osobnej kancelárie.

Moderné písacie stoly sú určené najmä pre prenosné počítače, teda notebooky, a/alebo tlačiarne. Sú to jednoduché stoly do domácnosti alebo kancelárie. Sériovo vyrábané písacie stoly, najmä od 20. storočia, pomohli urýchliť dostupnosť stolov pre viacerých ľudí. Počnúc týmito inováciami sa písacie stoly začali vyrábať aj z iných materiálov ako drevo, vrátane drevotriesky, plastu, laminátu, kovu, a skla. Moderná doba priniesla ďalšie zmeny a nové návrhy v dizajne písacích stolov. Povrch moderných stolov má tendenciu byť väčší pre uloženie počítača, monitoru, notebooku, tlačiarne a rôzne priehradky  pre dokumenty a ostatné príslušenstvo. Horná uzamykateľná časť sa z písacích stolov úplne vytratila a dizajn stolov je veľmi jednoduchý, bez akéhokoľvek zdobenia. Dnešné písacie stoly sú tiež jednoduchšie na zloženie a ľahšie na váhe.

Písací stôl – druhy a materiál

Písací stôl rohovýPredtým, než sa rozhodnete zaobstarať si písací stôl, rozmyslite si, na aký účel sa bude využívať. Na výber máte rôzne druhy a štýly stolov. Materiál, z ktorého sú vyrobené tak isto variuje. Väčšinou sa však vyrábajú z dreva. Obľúbeným druhom dreva je dub, čerešňa, buk. Okrem klasických písacích stolov sa vyrábajú aj rohové písacie stoly, alebo písacie stoly v tvare L.

Pre pohodlné písanie, písací stôl musí mať hladký povrch a je veľmi praktické ak ma zásuvky alebo kontajner so zásuvkami. Tie slúžia na odkladanie písacích potrieb a dokumentov. U študentov aj na odkladanie zošitov alebo učebníc. Písacie stoly sa väčšinou umiestňujú k stene. Mali by byť dosť veľké na to, aby sa na ne zmestilo všetko, čo ich užívateľ potrebuje k práci. Uprataný písací stôl výrazne uľahčuje organizáciu a lepšie sa na ňom pracuje. 

Kvalitný písací stôl slovenskej výroby

Písacie stoly DREVONA

My vám ponúkame písacie stoly z kvalitného dreva vyrobené priamo tu na Slovensku. Ak vás naša ponuka zaujala, navštívte jednu z našich kamenných predajní, alebo si jednoducho zakúpte písací stôl, ktorý sa vám zapáči cez náš eshop. Využite služby spoločnosti DREVONA. Akýkoľvek nový tovar pri nákupe online do 300€ môžete mať doručený len za 9€, a pri nákupe v hodnote nad 300€ je donáška úplne ZDARMA. V rámci SR ponúkame vynášku tovaru len za 19€.

 

 

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk