Kategórie
 
 
 

Kancelária

Pracovňa

Kancelária - slide 1
 
 
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 
Kancelária
 
 

Kancelária

 
 

 

Kancelária je dôležitým pracovným prostredím, kde ľudia strávia množstvo hodín a podstatnú časť dňa aj celého pracovného týždňa, preto je veľmi dôležite vytvoriť im dobré podmienky, ktoré budú pozitívne vplývať na ich pracovný výkon. Základom je vytvoriť kanceláriu, ktorá bude praktická, dokonale funkčná a ergonomická, ale zároveň bude celý priestor pôsobiť príjemným a vkusným dojmom. Mala by tiež korešpondovať so zameraním firmy, pre ktorú ju vytvárame a zariaďujeme, pretože iné požiadavky na zariadenie aj celkový charakter kancelárskeho priestoru má napr. seriózna právnická firma ako reklamná agentúra či kreatívne dizajnérske štúdio. Vzhľad kancelárie veľa vypovedá o samotnej firme alebo spoločnosti a často je aj miestom prvého kontaktu so zákazníkom, klientom či obchodným partnerom, takže vytvára mimoriadne dôležitý prvý dojem.

 

Čomu je potrebné prispôsobiť zariadenie kancelárie a aká by kancelária mala vlastne byť?

Zariadenie kancelárie je potrebné okrem konkrétneho zamerania spoločnosti prispôsobiť aj ďalším dôležitým kritériám, ako je napr. dispozícia, veľkosť a tvar miestnosti, počet ľudí, ktorí v nej budú pracovať a tiež správne rozmiestnenie pracovných zón vzhľadom na zdroj prirodzeného svetla. Každá kancelária by mala byť navrhnutá tak, aby zachovávala dobré komunikačné, pracovné, ale aj osobné zóny, teda každé pracovné miesto či zóna by mala pracovníkovi poskytovať dostatok pracovného aj osobného priestoru, pretože aj v práci je dôležitá aspoň štipka súkromia, ktorá vplýva na sústredenie aj samotný výkon každého z nás.

 

Štandardné vybavenie kancelárií

Či už plánujete zariadenie firemnej alebo vašej domácej pracovne, základné vybavenie je vždy takmer rovnaké, pretože k štandardnému vybaveniu každej kancelárie patrí predovšetkým pracovný stôl a kancelárska stolička alebo kreslo a chýbať by nemali ani potrebné úložné priestory a samozrejme technické vybavenie. Kancelária a kancelársky nábytok sú neoddeliteľní spoločníci, preto je výber vhodného pracovného stola a kresla veľmi dôležitý. Pri ich výbere sa zamerajte najmä na kvalitu, ergonómiu a funkčnosť nábytku, ale zohľadniť treba aj estetický vzhľad a dizajn.

 

Vyberáme správny pracovný stôl

Aby sa vám v kancelárii dobre pracovalo, je potrebné vybrať vhodný pracovný stôl, ktorý bude dostatočne priestranný a v práci vás nebude nijakým spôsobom obmedzovať. Alfou a omegou je veľkosť pracovnej dosky, kde je potrebné zohľadniť, čo všetko k svojej práci budeme potrebovať. Ak je náplňou vašej práce napríklad práca s počítačom, bude potrebný dostatok miesta aj pre monitor či klávesnicu. Dobrým riešením môže byť napr. priestranný rohový pracovný stôl alebo v prípade menšieho kancelárskeho stola aj rôzne prídavné pracovné plochy. Každá kancelária si vyžaduje aj úložný priestor na uschovanie rôznych dokumentov, ale aj pracovných pomôcok a spisov, ktoré potrebujete mať po ruke a k tomu vám najlepšie poslúžia tzv. zásuvkové kontajnery. Mobilné zásuvkové kontajnery sú veľmi praktické a môžete ich umiestniť priamo pod svoj pracovný stôl, prípadne v jeho tesnej blízkosti.

 

Kancelária - stoličkaKaždá správna pracovňa si žiada aj pohodlnú stoličku či kreslo

V kancelárii ide prevažne o sedavé zamestnanie a teda dlhé hodiny strávené najmä sedením na kancelárskej stoličke, ktorá by mala byť naozaj maximálne pohodlná a kvalitná. Dlhodobé sedenie už samo o sebe nie je príliš prospešné pre naše zdravie, preto sa snažme aspoň výberom kvalitnej stoličky či kresla minimalizovať zdravotné riziká, ktoré so sebou sedavé zamestnanie prináša napríklad pre našu chrbticu. Kancelárska stolička by mala byť vždy na kolieskach, aby sa predchádzalo nezdravému vytáčaniu trupu a samozrejmosťou by mali byť aj nadstavenia výšky sedu či sklonu operadla.

 

Kvalitné zariadenie do kancelárie od DREVONY

Veľmi kvalitné vybavenie pre každú kanceláriu nájdete aj v ponuke na našich internetových stránkach DREVONA.sk. Kancelária od DREVONY nesklame ani tých najnáročnejších zákazníkov, pestrá ponuka kancelárskeho nábytku od rôznych úložných priestorov, písacích, rokovacích aj PC stolov, až po kancelárske kreslá a stoličky vám umožní zariadiť si naozaj praktickú, funkčnú a veľmi elegantnú domácu pracovňu, ale aj firemnú kanceláriu. Výborným riešením je vybavenie sektorovým kancelárskym nábytkom REA OFFICE alebo ASSISTANT, ktorú si môžete nakombinovať podľa svojich predstáv a vytvoriť tak naozaj elegantný a harmonický pracovný priestor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia