Úvod > Komody
 
Komoda_REA_AMY_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter parametrov:
Farba komody
Typ komody
Šírka komody
Výška komody
Cena
 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 


Komody

Zobraziť na stránku: 

 

 
 


 

Kde všade vám komody poslúžia?

 

> Obývačka

Kuchyňa

> Spálňa

> Detská izba

> Kúpeľňa

> Predsieň

 

Komody

Komoda, najuniverzálnejší nábytok v každom byte

Chcete mať aj všetko poruke a pri tom mať v byte poriadok? Kto nie? Práve komody  sú ideálnym riešením úložného priestoru v domácnosti i dnes. Elegantné komody sú najuniverzálnejší nábytok vo všetkých domácnostiach a dokonca aj v jedálni, či kuchyni. U nás si vyberiete komody v rôznych prevedeniach a vo vysokej kvalite. Svoju úlohu si splnia ako v spálni, tak v detskej izbe, obývačke, kuchyni, či predsieni. Do komody môžete uložiť oblečenie, ale aj príbory prípadne iné.

 

Trochu histórie

Slovo „komoda“ pochádza z francúzštiny a znamená vhodný alebo vyhovujúci. Komoda bola dominanciou vyššej triedy, najmä bohatej šľachty a buržoázie. Originálnou súčasťou domácnosti je komoda už od 17. storočia. Komody boli obvykle vyrábané na nožičkách s bronzovými úchytmi.

Hlavná črta je väčšia šírka v pomere k výške. Kedysi dlhé nožičky na komodách boli dnešným dizajnom prekonané. Ďalším znakom je horná doska s viditeľnými okrajmi, ktoré sú dnes už zaoblené s telom komody. Komoda mala svoje čestné miesto v každom salóniku a miestnostiach dám.

V salónikoch sa do komôd ukladali prevažne zlaté a strieborné príbory a komody slúžili ako príručné príborníky pri dôležitých návštevách. Hlboké šuflíky na komodách poskytovali a aj poskytujú dostatok úložného priestoru.

 

 
 

Komody do každej izby

Keď sa povie komoda, každý si hneď predstaví nábytok s niekoľkými zásuvkami nad sebou, slúžiaci na uskladnenie oblečenia, osobných vecí a podobne. Komody sú veľmi praktickým nábytkom a sú využiteľné v celom dome. V spálni, sú to po posteli v poradí druhým najdôležitejším nábytkom. No rovnako ako v spálni, sa komody na podobný účel využívajú aj v detskej izbe, obývačke, ale i kuchyni, predsieni, kúpeľni. Vďaka nim, sú vaše veci dobre zorganizované a je k nim jednoduchý prístup.

 

komodaPraktické a viacúčlové 

Komody môžu mať rôzne rozmery. Môžu byť širšie alebo užšie, vyššie alebo nižšie. Najčastejšie však siahajú do výšky hrude dospelého človeka. Konfigurácia i rozmery zásuviek sa tiež môžu rôzniť. Niektoré zásuvky sú na celú šírku komody, iné sú polovičné, a teda môžu byť aj dve vedľa seba. Zásuvky sa taktiež môžu líšiť aj v rozmeroch. Komody môže mať zásuvky hlboké i plytké. Vďaka tomu sa dajú využiť na uloženie rôznych vecí. Do hlbších sa dá pohodlne uložiť oblečenie a bielizeň, do plytších osobné veci, dokumenty a pod.

 

Komody však nemusia mať výlučne iba zásuvky. Taktiež máme komody s dvierkami či poličkami, vďaka čomu sa ich využiteľnosť ešte zvyšuje. V spálni sa teda komoda využíva najmä na uloženie oblečenia, v detskej izbe na uloženie oblečenia, hračiek, prípadne vecí do školy, v kuchyni komoda poslúži na uloženie príboru, utierok, alebo i riadov, v obývačke na fotoalbumy, dokumenty, filmové či hudobné nosiče, knihy atď. Využiť sa dá aj povrch komody, umiestniť si na ňu môžete zrkadlo s kozmetikou, fotky, spomienkové predmety, hračky, izbové kvety. Ako vidíte, ich využitie je naozaj veľké, a teda sú veľmi praktické.  

 

komodaPredtým, než si však komodu u nás kúpite, premyslite si kam ju chcete umiestniť. Priestor si poriadne premerajte, aby ste si boli istí, že sa vám tam komoda vmestí. Nezabudnite si všimnúť, či tam kde ju plánujete umiestniť, bude dobrý prístup a či sa zásuvky alebo dvierka budú dať pohodlne otvoriť. Taktiež si treba uvážiť, čo do komody chcete uložiť. Podľa toho sa rozhodujete, či by sa vám hodila viac komoda so zásuvkami alebo dvierkami. No a v neposlednom rade by ste si mali všímať dizajn a farbu, aby sa vám typovo i farebne hodila k ostatnému nábytku v izbe.

 

Komody z DREVONY

DREVONA vám ponúka kvalitné, drevené komody vyrobené u nás na Slovensku. Navštívte našu kamennú predajňu, alebo si nábytok objednajte priamo cez náš e-shop. V rámci SR ponúkame vynášku tovaru len za 19€. Nový tovar pri nákupe online do 300€ vám doručíme len za 9€, a pri nákupe v hodnote nad 300€ vám tovar doručíme úplne ZDARMA.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk