Kategórie
 
 
 

Rošt do postele

exkluzívny slovenský rošt na diaľkové ovládanie

rošt na mieru >>>

Rošty do postele - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Rošty do postele

 
 
 
 
Vyberte si z ponuky
Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Ušetríte: 5 %%
Slovenský produkt
Výklopný rošt polohovací 90 x 200 DOUBLE PRAKTIK N
výklopný lamelový rošt s polohovaním hlavy a nôh s plynovo-kvapalinovými vzperami
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 8 kusov
Ušetríte: 7 %%
Slovenský produkt
Latkový rošt 80x200 v ráme
Latkový rošt v pevnom ráme na posteľ s rozmermi lôžka 80x200 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 23 kusov

Latkový rošt 80x200 v ráme

€ 42 € 39 € 39
Ušetríte: 7 %%
Slovenský produkt
Latkový rošt 90x200 masívny v ráme
Latkový rošt v pevnom ráme na posteľ s rozmermi lôžka 90x200 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 23 kusov
%
Slovenský produkt
Výklopný rošt piestový 80x200 REA
výklopný lamelový rošt s piestami pre postele so šírkou 80/160 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Pružný rošt 80x200 DOUBLE ŠTANDARD
Lamelový rošt v pevnom ráme pre postele so šírkou lôžka 80/160 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 4 kusy
%
Slovenský produkt
Lamelový rošt do postele 90 x 200 DOUBLE KLASIC
Lamelový rošt so šírkou 90x200 s nosnosťou do 130 kg
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 6 kusov
Ušetríte: 5 %%
Slovenský produkt
Výklopný rošt piestový 80 x 200 DOUBLE PRAKTIK N
výklopný lamelový rošt s polohovaním hlavy a nôh s plynovo-kvapalinovými vzperami
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 5 kusov
%
Slovenský produkt
Rošt do postele lamelový 80 x 200 DOUBLE KLASIC
Lamelový rošt s nastaviteľnou tvrdosťou so šírkou 80x200 do 130 kg
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 8 kusov
%
Slovenský produkt
Polohovací rošt do postele 80x200 cm DOUBLE EXPERT
Lamelový rošt s polohovaním hlavy a nôh v rozmere 80x200 cm, nosnosť do 130 kg
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 2 kusy
%
Slovenský produkt
Polohovací rošt do postele 90x200 cm DOUBLE EXPERT
Lamelový rošt s polohovaním hlavy a nôh v rozmere 90x200 cm, nosnosť do 130 kg
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 10 kusov
%
Slovenský produkt
Výklopný rošt pružinový 80x200 REA
výklopný lamelový rošt s pružinami pre postele REA so šírkou 160 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop do 10 prac. dní: 29 kusov
%
Slovenský produkt
Výklopný rošt pružinový 90x200 REA
výklopný lamelový rošt s pružinami pre postele REA so šírkou 180 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop do 10 prac. dní: 25 kusov
 
 

Viete čo sú rošty do postele?

Nič sa nevyrovná kvalitnému a výdatnému spánku. Naše telo sa potrebuje pravidelne regenerovať a túto funkciu plní v noci počas spánku. Na to, aby bol váš spánok zdravý a vy ste sa ráno cítili oddýchnutí však potrebujete kvalitnú posteľ s matracom. To ale nie je všetko. Len málokto si uvedomuje akú veľkú úlohu majú rošty do postele. Mnohí dokonca ani nevedia, čo vlastne tie rošty sú a na čo sa používajú. Rošty do postele sú rovnako dôležité ako samotná posteľ či matrac. Okrem iného zabezpečujú vášmu telu počas spánku správnu polohu, ale aj stabilné vetranie matraca, odparovanie vlhkosti a dlhú životnosť matraca. Kvalitný rošt do postele by mal zabezpečiť aj ergonomickú polohu tela - medzi tie najlepšie rošty patria lamelové, ktoré sú naozaj flexibilné a dajú sa vložiť do akejkoľvek postele.

 

Rošty na posteľ na celý život

Ani ten najlepší a najdrahší matrac vám neposkytne kvalitný spánok, pokiaľ pod ním nebudete mať vhodný podklad - rošty do postele. Ich výhodou je, že hoci by sa mal matrac vymieňať každých 7-10 rokov, kvalitný rošt na posteľ vám vydrží aj celý život. Jeho výberu však treba venovať dostatočnú pozornosť a vopred si zistiť všetky potrebné kritériá, ktoré by mal rošt do postele spĺňať. Predovšetkým na ňom netreba šetriť, mali by ste to brať ako investíciu do vášho zdravia. Rošty predlžujú funkčnosť a výdrž matraca, odľahčia ho v zaťažení a zároveň rovnomerne rozložia záťaž. Rošty sú nevyhnutné najmä pre matrace nižšie ako 7cm.

Rošt na posteľ a jeho úloha

Správny rošt do postele by vám mal poskytovať pohodlie, flexibilitu a samozrejme ergonomickú polohu počas spánku. Jednou z najdôležitejších úloh roštu je zabezpečiť ventiláciu a odparovanie vlhkosti, čím podstatne predĺži životnosť vášho matraca. Rošty do postele prispievajú k tomu, aby telo ležiaceho bolo v správnej polohe a chrbtica bola v rovine. Roštom musí prúdiť vzduch a na to treba pri kúpe myslieť! Pokiaľ sa cez rošty matrac neodvetráva, hromadí sa v ňom vlhkosť, a tak vzniká ideálne prostredie pre množenie baktérií, roztočov a plesní. Tomu sa chceme, samozrejme, všetci vyhnúť. Ideálne rošty do postele sú pevné latkové alebo už spomínané lamelové, ktoré sú veľmi pružné.

 

Aké druhy roštov poznáme?

Rošty do postele delíme podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené nosné lamely (pevné/pružné) a podľa prídavných funkcíí, ktoré rošt poskytuje (výklop, polohovanie). Výklop môže mať aj prídavný, t.j. pružinový alebo piestový mechanizmus. Polohovanie môže byť manuálne alebo elektrické.

 

 

Kvalitné rošty od DREVONY

Výber kvalitnej postele, zdravotného matraca a pohodlných roštov je síce časovo aj finančne náročný, no odmenou vám bude zdravý spánok, odpočinuté telo a skvelá nálada. Nič sa nevyrovná pocitu, keď sa ráno prebudíte oddýchnutí, spokojní a plný energie. V posteli trávime približne tretinu života, a preto by ste výberu vhodných roštov do postele mali venovať dostatočnú pozornosť a nepodceňovať ich dôležitosť. U nás v DREVONE vám vieme poskytnúť len tie najkvalitnejšie rošty do postele. Ponúkame vám široký výber pevných aj pružných roštov, ako aj rošty s funkciou polohovania. DREVONA používa na ich výrobu len tie najkvalitnejšie materiály, vďaka ktorým sú maximálne pohodlné a vydržia vám desiatky rokov.

 

Rady pre správny výber roštu vašej postele

Na posteľ je možné umiestniť obvykle všetky typy roštov – pevný (laťkový), lamelový, ale aj polohovateľný rošt postele. Na postele s pevným roštom sa väčšinou umiestňuje pružinový matrac, na lamelový rošt postele sa zvyčajne umiestni penový matrac alebo sendvičový matrac s kokosovou doskou v strede. Výhody polohovacieho roštu postele ocenia určite starší ľudia s obmedzenou pohyblivosťou.

 

Kvalitné rošty od DREVONY

Nie je nič lepšie, ako sa ráno prebudiť oddýchnutý a plný energie. Nepodceňujte výber vhodného posteľného roštu a matraca, pretože zdravý spánok je pre každého z nás nesmierne dôležitý. Lamelový rošt od DREVONY vám poskytne nadštandardné pohodlie či už siahnete po rovnom alebo polohovateľnom rošte. Vyrábané sú z kvalitného materiálu priamo u nás na Slovensku a sú pevné, pružné a ich nosnosť sa pohybuje okolo 120kg.

 

Nakombinujte si vlastnú posteľ podľa potreby

Často sa v predajniach a e-shopoch nábytkového tovaru stretnete s ponukou postelí, kde je uvedené či rošt a matrac sú alebo nie sú v cene, teda či je súčasťou postele alebo si ho môžete zvoliť a nakombinovať vy sami. Vybrať si posteľ, ktorá pozostáva iba z konštrukcie – rámu, je veľkou výhodou, keďže voľba matraca aj roštu je už potom iba vo vašej kompetencii a vy si tak môžete vyskladať naozaj kvalitné lôžko, kde si napríklad zvolíte nie pevný, ale polohovateľný rošt či luxusný matrac s tými najlepšími možnými vlastnosťami a nie iba priemerný štandard.

 

Prečo je potrebné, aby si každý osobitne vyberal svoj rošt?

Možnosť výberu roštu je vždy výhodou, pretože práve rošty sú najviac zaťažovanou zónou postele a musia byť oporou pre celé naše telo a preto žiadne univerzálne riešenie v tomto prípade nie je na mieste. Každý z nás je predsa iný, máme rozdielnu hmotnosť a tak rošt, ktorý postačuje pre váhovú kategóriu do 80 - 90 kg, nebude vyhovujúci pre niekoho, kto váži okolo 100 kg. Pri výbere roštu je tiež veľmi dôležité zohľadniť vek a zdravotný stav jedinca. Rozhodujúcim kritériom je aj kvalita. Neuspokojte sa s menej kvalitným a lacnejšími variantami roštov len z dôvodu šetrenia, pretože naozaj kvalitné polohovateľné rošty sú (na rozdiel od matracov) niekedy investíciou aj na celý život a v neposlednom rade výrazne predlžujú aj životnosť a funkčnosť samotného matraca.

 

Rošty z ponuky DREVONA.sk

Všetko potrebné pre váš pohodlný spánok a relax nájdete aj v bohatej ponuke spálňového sortimentu v kamenných predajniach alebo na stránkach e-shopu DREVONA.sk, kde si môžete vybrať veľmi kvalitné rošty do postelí, ale aj rôzne typy matracov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia