Úvod > Jedálenské stoly
 
Jedalensky_stol_140_x_90_cm_dub_tmavy_MALIBU_drevona.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 

Jedálenské stoly

Zobraziť na stránku: 

 
Do 24h u vás

Jedálenský stôl dub bardolíno MALIBU

Jedálenský stôl dub bardolíno MALIBU
€ 109,00
Do 24h u vás

Jedálenský stôl dub tmavý MALIBU

Jedálenský stôl dub tmavý MALIBU
€ 109,00

 
 


 

 

Ďalší kuchynský nábytok

Jedálenské stoličky

> Barové stoličky

> Barové pulty

> Príborníky

> Kuchyňa

Jedálenské stoly

Jedálenský stôl by nemal chýbať v žiadnej kuchyni alebo jedálni, teda miestnosti mimo kuchyne slúžiacej na podávanie jedál. Jedálenské stoly však nemusia nevyhnutne slúžiť iba na stolovanie. Vďaka svojej veľkej ploche sú taktiež skvelým miestom pre hranie spoločenských hier s rodinou či priateľmi, a rovnako dobre poslúžia aj deťom na písanie domácich úloh pod dozorom rodičov. Jedálenské stoly sú teda jedným z miest v domácnosti, kde má rodina možnosť sa stretnúť a vymeniť si svoje zážitky a dojmy z dňa, ktorý prežili alebo, ktorý ich iba čaká.  

 

 
 

 

Naplánujte si svoju kuchyňu

kuchynská linka

Jedálenské stoly sa vyrábajú a predávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Aby ste zistili, ktorý sa do vašej kuchyne, či jedálne hodí najlepšie, potrebujete vedieť, koľko voľného miesta pre stôl máte. Najlepším spôsobom ako dokonale naplánovať zariadenie do miestnosti, je urobiť si malý plán. Zaznačiť rozmery miestnosti, označiť kde sa nachádzajú okná, dvere. V prípade, že plánujete zariadenie kuchyne, je potrebné zaznačiť aj zdroj vody, teda miesto, kde sa bude nachádzať kuchynský drez. Ďalej sa môže zaznačiť ostatný nábytok - kuchynská linka, skrinky, sporák, chladnička a pod. Keď už máte predstavu, koľko miesta vám približne ostane, môžete začať s výberom kuchynského stola. Nezabúdajte ale na to, že pri stole budú aj stoličky, za ktorými by malo ostať voľných približne 60 cm – čo je potrebné k bezproblémovému odsúvaniu stoličiek. Okolo nábytku by teda malo byť dostatok miesta na chodenie a nič by nemalo prekážať odsúvaniu stoličiek či otváraniu dvierok na skrinkách, chladničke a podobne.

 

Jedálenské stoly - vyberte správne rozmery, tvar i materiál

Keď viete, aké rozmery stola približne potrebujete, môžete prejsť k prezeraniu ponúk. Ponúkame jedálenské stoly okrúhle aj obdĺžnikové. Okrúhle stoly sa najlepšie hodia do rušných kuchýň, kde sa nemusíte vyhýbať vytŕčajúcim rohom. Menšie jedálenské stoly štvorcového tvaru sú praktické do menších kuchýň. Ak pri stole jedia iba dve alebo tri osoby, stôl môže byť prisunutý k stene, ak sa chystáte k stolu niekoho prizvať, stôl jednoducho odsuniete od steny a vytvorí sa ďalšie miesto. Jedálenské stoly, za ktorými jedáva celá rodina, sú zväčša obdĺžnikového alebo oválneho tvaru a sú väčšie. Takéto sa najlepšie hodia do veľkých kuchýň alebo ešte lepšie do jedálne. V prípade, že veľký stôl potrebujete iba zriedka, skúste porozmýšľať o rozťahovacom stole, za ktorý sa po roztiahnutí zmestí niekoľko osôb naviac.

jedálenské stolyDôležitou vecou, ktorú by ste si pri rozmeroch jedálenského stola mali všimnúť, je aj jeho výška. Keď totiž sedíte na stoličke, medzi kolenami a vrchnou doskou stola by ste mali mať medzeru minimálne 20 cm. V prípade, že pri jedle si radi prekladáte nohu cez koleno, tento rozdiel by mal byť o niečo väčší, teda približne 30 cm. Ak si kupujete jedálenský stôl spolu zo stoličkami, túto problematiku pravdepodobne nie je potrebné riešiť. Výšku stola si treba preveriť najmä ak kupujete iba stôl bez stoličiek.

 

Ďalšou vecou na zváženie je materiál. V DREVONE ponúkame jedálenské stoly drevené, ale i stoly, ktoré sú kombináciou materiálov, najmä kovu a skla. Vy by ste si mali vybrať taký stôl, ktorého údržba bude pre vás najjednoduchšia. Medzi najobľúbenejšie jedálenské stoly patria pravdepodobne tie z dreva. Drevený povrch je ale potrebné chrániť pred poškriabaním alebo od pohárových odtlačkov. Najlepším spôsobom ako to urobiť, je používať obrus. Stoly so skleneným povrchom sú odolnejšie.

 

Jedálenské stoly z DREVONY

DREVONE vám ponúkame jedálenské stoly výbornej kvality, vyrobené priamo tu na Slovensku. Stoly si môžete prísť pozrieť k nám do kamennej predajne, alebo si vybrať z našej ponuky na stránke. V rámci SR ponúkame vynášku tovaru len za 19€. Jedálenské stoly alebo iný tovar pri nákupe online do 300€ vám doručíme len za 9€, a pri nákupe v hodnote nad 300€ vám tovar doručíme úplne ZDARMA.

 

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk