Kategórie
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 

Detské postele

 
 
Cena
Farba postele
Biela
Navarra
Dub bardolino svetlý
Dub canyon
Buk
Dub Lancelot
Orech rockpile
Wenge
Zelená
Šedá
Čierna
Červená
Modrá
Hnedá
Fialová
Oranžová
Ružová
 
 
Vyberte si z ponuky
Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
%
Slovenský produkt
Čalunená molitanová váľanda fialová ALENKA, Gusto 2A, 195x80
praktická čalúnená váľanda s úložným priestorom a bočným výklopom vo fialovom poťahu
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 12 kusov
%
Slovenský produkt
Váľanda čierna molitanová ALENKA, Gusto 1A, 195x80
čalúnená praktická váľanda s úložným priestorom a bočným výklopom v čiernom poťahu
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 8 kusov
%
Slovenský produkt
Drevená posteľ buk 120 cm REA NASŤA
farebné pásy čela na výber
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Posteľ dub bardolíno 140x200 REA NASŤA
farebné pásy čela na výber
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 2 kusy
%
Slovenský produkt
Posteľ biela 140x200 REA NASŤA
farebné pásy čela na výber
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Detská posteľ dub canyon REA GOLEM
Vyberte si farbu čielok zásuviek
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 3 kusy
%
Slovenský produkt
Váľanda molitanová červená ALENKA, Gusto 7A, 195x80
celočalúnená penová váľanda s úložným priestorom v červenom prevedení
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 14 kusov
%
Slovenský produkt
Váľanda molitanová modrá ALENKA, Gusto 4A, 195x80
celočalúnená váľanda s úložným priestorom pre chlapcov v modrom prevedení
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 7 kusov
%
Slovenský produkt
Detská posteľ 90 cm wenge REA POPPO
farebné čielka na výber
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Drevená posteľ 140 cm navarra REA NASŤA
farebné pásy čela na výber
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Posteľ z masívu buk 90x200 TINA
masívna posteľ bez úložného priestoru
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Slovenský produkt
Pozdĺžne čelo - zábrana postele TINA buk
Pozdĺžne čelo - zábrana postele TINA buk
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
 
 
Detské postele / Jednolôžka

Kompletné vybavenie a zariadenie novej detskej či študentskej izby je značnou finančnou investíciou z rodinného rozpočtu a preto obvykle hľadáme riešenia ako aspoň niečo ušetriť, prípadne ako sa vôbec vtesnať do nášho obmedzeného rozpočtu a finančných možností. Šikovne a premyslene navrhnutá detská izba je polovicou úspechu, preto si všetko dôkladne naplánujte a premyslite predtým, než sa do samotnej realizácie pustíte. Najväčšou položkou a investíciou je takmer vždy kúpa nového nábytku, na výber však máme vždy niekoľko cenových kategórií a tak si nemusíme vždy vyberať len tie najdrahšie možnosti, ale kúpiť sa dá aj cenovo prijateľný a pritom kvalitný nábytok do detskej izby, napr. pomerne lacnú posteľ slovenskej výroby od firmy DREVONA.

 

Neutrálny a dobre kombinovateľný dezén nábytku

Posteľ, ako aj ostatný nábytok do detskej izby voľte vždy v neutrálnom, najlepšie v svetlejšom dezéne, ktorý je dobre kombinovateľný, pretože práve nábytok je tou súčasťou izby, ktorú z finančných dôvodov nemeníme príliš často a mal by byť skôr nadčasový, napr. v bielom farebnom prevedení. Biely nábytok môžeme krásne dopĺňať farebnými textilnými doplnkami alebo farebným náterom stien. Lacná detská posteľ v bielom prevedení (napr. REA GOLEM od DREVONY) tak môžete napr. pre dievčenskú detskú izbu kombinovať s fialovými, tyrkysovými alebo ružovými doplnkami, závesmi, vankúšikmi, kobercom alebo aj zaujímavou tapetou na stenu. Pre chlapcov volíme zase modrú, zelenú či žltú farbu a doplnkov a ak sa nám farebné ladenie detskej izby po čase zunuje, výmenou doplnkov dosiahnete opäť výraznú a finančne nenáročnú zmenu.

 

Lacná detská posteľ môže byť kvalitná!

Veľa ľudí má obavy, že lacný nábytok a lacné detské postele sú nekvalitné, ale často ani vysoká cena nemusí byť zárukou kvality a precízne prevedenej práce, preto je dobré zamerať sa najmä na kvalitných a osvedčených výrobcov nábytku, ktorí sú spoľahlivým dodávateľom naozaj kvalitného a pritom cenovo výhodného nábytku. Zlatá stredná cesta sa už neraz osvedčila, tak aj v tomto prípade nemusíme kupovať práve tie najlacnejšie detské postele či nábytok niekde na trhoviskách alebo v podozrivých výpredajoch, ale stavme radšej na primeranú, rozumnú cenu, ktorá nie je na úkor kvality. Dôležitým kritériom je aj to, aby lacné detské postele mali klasickú záručnú dobu a seriózneho predajcu, kde v prípade potreby môžete uplatniť svoju reklamáciu.

 

Ako si správne vybrať posteľ?

Ako si správne vyberať lacné postele - jednolôžka a aké kritériá ešte okrem dizajnu, kvality či spoľahlivého výrobcu zohľadniť? Zásadnou otázkou pri výbere akejkoľvek postele je jej rozmer. Ak teda chceme naozaj ušetriť, nekupujme dieťaťu len prechodnú detskú posteľ menších rozmerov, ale radšej plnohodnotné lôžko štandardných rozmerov (posteľ 80x200 alebo 90x200 cm), ktorú využijeme aj v budúcnosti, keď dieťa podrastie. Taktiež je výhodou kupovať posteľ, ktorá má okrem kvalitného lôžka na spanie aj niečo naviac, napr. prídavné výsuvné lôžko alebo praktický úložný priestor. Ak inklinujete k prírodným materiálom, v ponuke DREVONY je aj posteľ z masívu v šírkach 90cm a 120 cm. Posteľ z masívneho dreva, prevažne z bukového, je vyrábaná s úložným priestorom alebo bez úložného priestoru.

 

Kvalitnú posteľ za rozumnú cenu nájdete aj v ponuke nášho e-shopu DREVONA

Naozaj kvalitné a pritom lacné detské postele v rôznych dezénoch a prevedeniach nájdete aj v ponuke nášho e-shopu DREVONA. Slovenské výrobky REA - lacné detské postele zhotovené z kvalitnej laminovanej drevotriesky sú dostupné v cenových reláciách od 146 až 163 eur vrátene masívneho smrekového roštu. Na výber sú klasické jednoduché prevedenia (REA MISTY), ale aj postele s bočným a zadným čelom (REA GARY) či postele s praktickou zásuvkou s úložným priestorom (prípadne 2 zásuvkami) na kolieskach (REA GOLEM) a tiež s prídavným výsuvným lôžkom REA ABRA. Univerzálnymi posteľami sú naše slovenské postele REA NASŤA, ktoré sú dodávané s rolovateľnými roštami. Drevená posteľ je najvhodnejšia pre kvalitný spánok a v kombinácii s kvalitným matracom s kokosovými vláknami bude energia do nového dňa ideálna. 

 

Riešenia aj pre väčšie rodiny

Postele šírky 80~140 cm od DREVONY sú naozaj dobrou investíciou do kvalitných výrobkov, ktoré vám vydržia slúžiť roky a zároveň sú lacné detské postele REA, podobne ako aj poschodové postele REA PIKACHU  dobrým riešením aj pre početnejšie rodiny, kde rodičia musia naraz zainvestovať aj do dvoch či troch kúskov postelí. Kvalitné lacné postele však šetria váš rodinný rozpočet. Výbornou voľbou je aj váľanda, ktorá je nenáročnou investíciou, nakoľko k nej nemusíte dokupovať matrac. A pritom poskytuje výklopná válenda veľký úložný priestor.

 

Kedy je ten správny čas na detskú posteľ so zábranou?

Zásadnou otázkou, ktorú si dáva asi väčšina rodičov, býva otázka „Kedy nastáva správny čas na osamostatnenie a kúpu väčšej detskej postele so zábranou, kedy je dieťa na tento krok aj naozaj zrelé a pripravené?“. Nie je správne tento krok odkladať príliš dlho, pretože staršie deti (napr. vo veku 5 - 6 rokov) si už oveľa ťažšie privykajú na odlúčenie od rodičov, ale nie je dobrým riešením takýto krok ani veľmi uponáhľať. Ideálne obdobie nastáva medzi 2. a 3. rokom dieťaťa, kedy už detská postieľka začína byť nielen tesnejšia, ale aj menej bezpečná, pretože dieťa z nej dokáže vyliezť. Práve v tomto veku sú najlepším riešením detské postele so zábranou, ktoré sú pre dieťa oveľa praktickejšie a bezpečnejšie.

 

Detské postele so zábranou sú bezpečné a zároveň podporujú samostatnosť detí

Prechod dieťaťa z detskej postieľky do svojej prvej klasickej postele by mal byť krokom vpred a pre dieťa aj príjemnou a pozitívnou zmenou, preto je potrebná kvalitná a bezpečná detská posteľ so zábranou, kde bude dieťa počas spánku v bezpečí, chránené proti pádu, ale v prípade potreby môže samostatne z postele vstať alebo si do nej opätovne ľahnúť. Na výber sú detské postele so zábranou, ktorá je súčasťou drevenej konštrukcie postele, ale dostupné sú aj odmontovateľné zábrany v podobe priečky, ktoré môžete namontovať aj na klasickú štandardnú posteľ a keď dieťa dorastie, zábranu len jednoducho odstránite a dieťa môže posteľ využívať aj naďalej. Dobrým trikom ako dieťa spriateliť s jeho novým lôžkom, ak ho spočiatku odmieta, môžu byť napr. farebné a rozprávkové detské posteľné obliečky.

 

Podľa čoho vyberať vhodnú posteľ pre dieťa?

Detské postele so zábranou či už vstavanou alebo samostatnou by mali byť v každom prípade vyrobené z kvalitného, pevného a zdravotne nezávadného materiálu. Pozornosť je potrebné venovať aj výberu správneho matraca a roštu či bezpečnostným prvkom, ako sú napr. zaoblené rohy a hrany. V neposlednom rade sú dôležitým kritériom aj rozmery lôžka (optimálna je šírka 80 až 90 cm a dĺžka 180 až 200 cm) a tiež výška postele. Praktická je aj detská posteľ so zábranou, ktorá disponuje aj úložným priestorom. 

 

Kvalitná ponuka detských postelí so zábranou od DREVONY

Veľmi kvalitné postele pre deti v rôznych dezénoch a prevedeniach nájdete aj v ponuke e-shopu DREVONA. Postele REA sú vyrobené z robustnej laminovanej drevotriesky a jednoduchou montážou bežne dostupnej detskej zábrany z nich môžete razom mať kvalitné detské postele so zábranou. Výhodou sú dva veľké zabudované kontajnery slúžiace ako úložný priestor na odkladanie hračiek alebo vankúšika s paplónom. 

 

Aj dizajn je dôležitý!

Aj pre detské postele so zábranou platí rovnaké pravidlo ako pri iných druhoch nábytku a to, že dizajn a vzhľad sú pri výbere veľmi dôležité. Kvalitné slovenské detské postele od DREVONY však spĺňajú aj toto kritérium a môžete si ich vybrať v univerzálnom bielom prevedení, ale aj v dezénoch dreva, napr. dub, buk, orech, prípadne vo veľmi peknej kombinácii dezénov navarra a tyrkys.

 

Detské postele so zábranou sú najlepšou voľbou pre bezpečný spánok vašich detí

Ani ste nezbadali ako ten čas rýchlo ubehol a z vášho malého bábätka je už oveľa samostatnejšia, veselá a veľmi živá malá osôbka, ktorej už nestačí len malá detská postieľka v rodičovskej spálni, ale nevyhnutne potrebuje svoj vlastný priestor a predovšetkým svoju prvú naozajstnú veľkú posteľ. V tejto fáze vás čakajú skutočne veľké zmeny, pretože vy aj vaše dieťa si musíte zvyknúť na úplne nový režim a oddelené spanie.

Na druhej strane, zariaďovanie detskej izby býva veľmi príjemnou činnosťou, do ktorej môžete zapojiť aj deti. Dieťa, ktoré sa podieľa na príprave a zariaďovaní svojej vlastnej detskej izbičky sa dokáže tešiť napr. z novej lampy, koberčeka či tapety s detským motívom svojho obľúbeného rozprávkového hrdinu, čo môže výrazne uľahčiť celý proces osamostatňovania. Netreba však zabúdať ani na bezpečnosť detí a tak pre prvé samostatné spanie svojich ratolestí zvoľte len kvalitné detské postele so zábranou.

 

Detské postele s úložným priestorom– ideálna voľba pre modernú detskú izbu

Zariaďovanie detskej izby je pre rodičov veľkou výzvou, pretože je potrebné vytvoriť izbu, ktorá bude praktická, kvalitná, bezpečná a hravá zároveň, tak, aby do bodky spĺňala všetky potreby, ale aj predstavy vášho dieťaťa či detí. Pri zariaďovaní detských izieb je však zvyčajne potrebné prispôsobiť sa aj rôznym menším či väčším obmedzeniam, ktoré môžu súvisieť s veľkosťou, rozmermi alebo dispozíciou detskej izby (napr. priestorovo menšie izby) a tiež sme vo väčšine prípadov limitovaný aj určitým finančným rozpočtom, ktorý máme pre zariaďovanie k dispozícii. Výber nábytku tak musíme zamerať na tie najdôležitejšie základné kúsky, ktoré nesmú vo výbave žiadnej detskej izby chýbať, napr. detské postele s úložným priestorom, skrine, stolík a stolička.

 

Prečo sú odkladacie a úložné priestory v detskej izbe veľmi dôležité?

Pre každú väčšiu či menšiu detskú izbu je nevyhnutný dostatok odkladacích a úložných priestorov, aby množstvo hračiek, školských aj kreatívnych pomôcok, šatstva i knižiek malo svoje pevné miesto (miesto, kde na veci a hračky nebude sadať prach) a detská izba bude pôsobiť usporiadane a vzdušne. Dostatok zásuviek, zatváracích skriniek a odkladacích boxov na hračky s krytom, ale aj detské postele s úložným priestorom v podobe jednej či dvoch praktických zásuviek – to všetko je v každej detskej izbe veľkým plusom. Dobré je myslieť aj na to, aby bol úložný priestor dostupný aj menším deťom (jednoduché otváranie, vysúvanie a primeraná výška), tak, aby mali dobrý prístup k hračkám a ostatným pomôckam a zároveň aby aj samé bez problémov zvládli všetko pekne uložiť späť na svoje miesto.

 

Ako vyberať detské postele?

Kvalitná detská posteľ s úložným priestorom je základným a najdôležitejším prvkom každej detskej izby a mala by byť vždy vyrobená len z dostatočne pevného a zdravotne nezávadného materiálu. Pozornosť je potrebné venovať aj výberu kvalitného roštu a matraca, ideálnou voľbou je zdravotný, dobre vetrateľný matrac, ktorý nie je príliš mäkký, ale ani priveľmi tvrdý. Pri výbere postelí a obzvlášť, ak sú určené pre deti, treba mať vždy na pamäti, že zdravý, kvalitný a pohodlný spánok je pre vývoj a zdravie našich detí mimoriadne dôležitý.

 

Kupujete detskú posteľ s úložným priestorom? Aj malé detaily môžu byť dôležité!

Okrem kvality materiálu aj celkového prevedenia či rozmerov detskej postele nezabúdajte ani na také bezpečnostné detaily, ako sú napr. detské zábrany či zaoblenia ostrých hrán, ktoré minimalizujú možnosti poranenia dieťaťa. Ak kupujete napr. detské postele s úložným priestorom, je výhodou, ak sú výsuvné zásuvky či kontajnery vybavené kolieskami, ktoré uľahčia manipuláciu. Detské postele s čelom sú dobrou voľbou, ak chcete zabrániť kontaktu dieťaťa s chladnou stenou a zároveň minimalizovať znečistenie a poškodenie náteru steny.

 

Detská posteľ s úložným priestorom – kvalita od firmy DREVONA

Naša slovenská firma DREVONA, ktorá na trhu ponúka veľmi kvalitné slovenské výrobky má vo svojej pestrej ponuke aj moderné detské postele s úložným priestorom z kolekcie REA vyrobené z kvalitnej laminovanej drevotriesky v rôznych zaujímavých dezénoch (napr. dub bardolíno, dub canyon, wenge, buk, orech či v klasickej bielej farbe), v štandardných rozmeroch 90x200 cm, ale aj v maximálne komfortnom prevedení so šírkou až 120 cm. Detská posteľ s úložným priestorom (napr. REA GOLEM či REA KAKUNA) disponuje naviac po okrajoch veľmi bezpečnými zaoblenými čelami bez ostrých hrán, ktoré sú spojené s pevnou bočnicou, masívnym smrekovým roštom a jednou, prípadne dvoma praktickými zásuvkami na kolieskach.

 

Detské postele s úložným priestorom nájdu využitie v každej modernej detskej izbe

Detské postele s úložným priestorom z kolekcie REA od DREVONY nájdu svoje využitie v každej modernej detskej izbe, kde ich vďaka rôznym dezénovým prevedeniam môžete vkusne skombinovať s ostatným nábytkom a praktický úložný priestor v podobe zásuviek pod posteľou určite využijete na uskladnenie sezónneho oblečenia, lôžkovín či hračiek.

 

Vyvýšená detská posteľ – praktické riešenie pre detské a študentské izby

Zariaďovanie detskej izby je príjemnou aktivitou, ktorou si väčšina rodičov musí prejsť aj niekoľkokrát počas obdobia, kým deti odrastú a osamostatnia sa, pretože detskú izbu je potrebné vždy aspoň čiastočne prispôsobiť aktuálnemu veku dieťaťa či detí. Inú detskú izbu potrebuje dieťa v predškolskom veku od 2 do 6 rokov, iné vybavenie detskej izby sa žiada pre deti v školskom veku a rozdielne predstavy o zariadení má dospievajúca mládež, takže minimálne tri zmeny a úpravy detskej izby čakajú každého rodiča. Od samého začiatku je však práve posteľ základným a najnutnejším vybavením každej detskej izby, bez ohľadu na to, či ide o prvú detskú postieľku, posteľ klasických, štandardných rozmerov alebo o poschodové či vyvýšená detská posteľ. Postele sú jednoducho alfou a omegou každej detskej izby a je dôležité vyberať ich naozaj veľmi dôsledne s maximálnym ohľadom na kvalitu.

 

Kvalita detskej postele by mala byť prioritou

V prípade postelí je kvalita naozaj prioritou, ak uvážite, že v posteli strávime približne tretinu nášho života a práve počas nočného odpočinku načerpávame nové sily aj energiu do ďalšieho dňa. Kvalitný spánok na kvalitnej posteli má mimoriadny vplyv na zdravie a vitálnosť každého človeka a v prípade detí aj na ich zdravý vývin (napr. čo sa týka chrbtice a pod.), preto vždy dbajte na výber naozaj kvalitnej postele, roštu a matraca, či už ide o klasické, poschodové alebo vyvýšené detské postele. Poschodová a vyvýšená detská posteľ by mala byť kvalitná a vybavená pevnou, stabilnou konštrukciou aj z bezpečnostných dôvodov.

 

Vyvýšené a poschodové postele sú ideálne pre menšie priestory

Okrem toho, že deti priam milujú spánok na poschodových a vyvýšených posteliach, kde môžu vyliezať po rebríku, je práve tento typ postelí ideálnym riešením pre menšie detské izby, kde je potrebné poriadne zvážiť každý centimeter plochy. Poschodové a vyvýšené detské postele výrazne šetria priestor, pretože napr. vyvýšená detská posteľ umožňuje priestor pod posteľou využívať na rôzne veci, či už ako potrebný úložný priestor, hraciu plochu alebo aj ako pracovňu s písacím stolíkom. Je len na vás, aký typ vyvýšenej (palandovej) detskej postele si vyberiete a ako ponúkaný priestor využijete. Na trhu je množstvo rôznych variant, stačí sa len rozhodnúť.

 

Vyvýšené detské postele s úložným priestorom

Vyvýšenie detských postelí môže byť rôzne, od mierneho vyvýšenia, ktoré však poskytne množstvo praktického úložného priestoru pod lôžkom, až po výšky, kde už je nevyhnutnou súčasťou postele aj rebrík a priestor pod posteľou môže byť doplnený o písací stôl, rôzne regále, poličky či dokonca skrine a často nechýba ani detská šmýkačka či iné hravé prvky. Ak sa však chceme držať klasiky a vybrať vyvýšenú detskú posteľ, ktoré môže vaše dieťa využívať aj neskôr počas študentských rokov, (vyvýšená detská posteľ so šmýkačkou či stanom už pre stredoškolákov asi nebude príliš ideálna) zvoľte optimálnu výšku postele okolo 45 až 50 cm, ktorá je veľmi praktická a poskytne množstvo úložného priestoru naviac (napr. vyvýšená posteľ REA LARISA od DREVONY).

 

Postele od DREVONY – kvalitné a praktické riešenie pre detské a študentské izby

Vyvýšená detská posteľ v klasickom a veľmi praktickom dizajne nechýba ani v ponuke DREVONY a vybrať si ich môžete hneď v niekoľkých prevedeniach a dezénoch vhodných do detských aj študentských izieb, napr. posteľ REA POPPO s úložným priestorom a zadným aj bočnými čelami, vhodná pre menšie i väčšie deti alebo kvalitná študentská posteľ REA LARISA v bielom prevedení (dostupná aj v mnohých ďalších dezénoch), ktorá okrem praktických úložných priestorov a poličiek disponuje aj výsuvným nočným stolíkom.

 

Ak hľadáte kvalitu, vyvýšená detská posteľ od DREVONY určite nesklame

Spoločnosť DREVONA je na trhu s nábytkom už pomerne dlhú dobu a patrí k veľmi spoľahlivým predajcom nábytku nielen do detských izieb, spální či obývačiek, ale dokonca aj do kancelárskych priestorov. Ak teda hľadáte skutočnú kvalitu a spoľahlivosť, vyvýšená detská posteľ od DREVONY vás určite nesklame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia