Kategórie
 
 
 

Obývačka

Obývacia izba

Obývačka - slide 1
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 
Obývačka
 
 

Obývačka

 
 

Obývačka je centrum nášho bytu.

Obývačka je miestnosť, v ktorej trávime najviac času v rámci dňa. Do obývačky pozývame našich hostí, ktorých usádzame do svojich sedačiek, relaxujeme na moderných leňoškách alebo relaxačných kreslách.

obývacích izbách organizujeme rodinné oslavy, ale večierky s našich priateľmi. Výberu nábytku by sme mali preto venovať zvýšenú pozornosť a nábytok do obývačky si zvoliť po dôkladnom premyslení. K tomu, aby ste sa v obývačky cítili predsa dobre nerozhoduje iba vzhľad a samotný design obývačky, ale aj funkčné usporiadanie a kvalitný nábytok.

 

V našej ponuke nájdete moderné obývacie izby, ktoré sledujú najnovšie trendy, kvalitné pohodlné sedacie súpravy, pohovky, komody, skrinky pod televízor, ale aj na na stenu, lehátka, ale aj relaxačné kreslá.

 

Aká by mala byť moderná obývačka?

Aká by vlastne mala byť štýlová a moderná obývačka? Minimalistická, vzdušná, nezaprataná kopou zbytočností, praktická a jednoduchá, ale pritom aj elegantná, vyžarujúca príjemnú útulnú atmosféru a sálajúca teplom domova. Moderná obývačka by nemala byť prepchatá množstvom nábytku, ale na druhej strane v nej potrebujeme dostatok úložného priestoru. Ako toto všetko však dosiahnuť v tom správnom pomere? Na mnohých práve moderná minimalistická obývačka pôsobí stroho a chladne, tak, že v nej chýba to povestné teplo domova, ale to pravé zútulnenie priestoru dosiahneme najmä dekoráciami a doplnkami v podobe mäkkých vankúšikov, koberčekov či sviečok, čo však už nespĺňa charakter jednoduchého a minimalistického priestoru. Ako si teda poradiť?

Obývačka

Obývačka šitá presne na mieru

Ako  vytvoriť naozaj útulnú a zároveň modernú obývačku, kde sa budete cítiť príjemne? V prvom rade je potrebné zabudnúť na nejaké prísne pravidlá a striktné predpisy o tom, ako musí moderná obývačka vyzerať a zvoliť si radšej zlatú strednú cestu, kde využijete aj určité praktické rady a tipy ako správne zariaďovať interiér, ale zároveň tam vložíte aj kúsok seba. Sme predsa rozdielny a každý z nás má iné potreby a tiež iné predstavy o tom, čo sa mu páči a čo nie. Ideálne je vytvoriť si interiér obývačky šitý presne na mieru pre vás a váš vlastný životný štýl, obývačku kde sa budete cítiť doma  aj napriek tomu, že možno nebude úplne dokonalá.

 

 

Čo by v žiadnej modernej obývačke nemalo chýbať?

K základnej výbave každej obývačky patrí nábytok a to najmä sedacia súprava, obývacia stena, sektorová zostava či aspoň skrinka pod TV, konferenčný stolík a prípadne aj príjemné relaxačné kreslo. Srdcom každej obývačky je najmä sedacia súprava, ktorá nechýba ani v moderných či minimalistických obývačkách a tak je veľmi dôležité vybrať najmä kvalitnú a priestrannú sedačku, ktorá môže byť dominantou celej miestnosti. Veľmi obľúbené sú najmä neutrálne farebné prevedenia (biela, krémová, hnedá či sivá) v jednoduchých a čistých líniách, ktoré sú veľmi dobre kombinovateľné s ostatným zariadením.

 

Akú obývaciu zostavu si žiada moderne zariadená obývačka?

Obývacie steny či zostavy dnes môžu mať mnoho podôb a dezénov, či už s lesklým lakovaným povrchom alebo dekorom dreva v svetlejších aj tmavších odtieňoch, vždy však ide o dizajnovo pomerne elegantné a jednoduché tvary, ktoré si môžete sami nakombinovať z jednotlivých častí sektorového nábytku. Prioritou, ktorú si žiada moderná obývačka, je najmä dlhší stolík či skrinka pod TV, ktorú podľa svojich predstáv doplníte napríklad komodou, vitrínami, závesnými skrinkami, klasickými aj menej tradičnými poličkami (napr. v tvare štvorca či vlniek) alebo regálmi.

 

A čo konferenčný stolík?

Ani konferenčné stolíky nie sú žiadnym prežitkom a svoje miesto si našli aj v moderných obývačkách. Dizajn konferenčných stolíkov taktiež napreduje a tak okrem klasiky môžete nájsť aj veľmi zaujímavé kúsky vhodné aj pre moderné obývačky, napr. konferenčný stolík z ponuky DREVONY v kombinácii dreva a matného skla, do ktorého sú zaujímavo zakomponované štvorce z číreho skla. Ale ani jednoduchým a nenápadným univerzálnym dreveným konferenčným stolíkom nemôžete nič pokaziť v akejkoľvek obývacej izbe.

 

Moderná obývačka, v ktorej vládne pohodlie a relax

Pohodlie a relax je to, čo v prvom rade od každej obývačky všetci očakávame a inak tomu nie je ani v prípade, že nášmu interiéru kraľuje naozaj reprezentatívna moderná obývačka. Okrem pohodlnej sedacej súpravy sú veľmi obľúbeným doplnkom obývačiek aj relaxačné kreslá a ležadlá či leňošky, ktoré sú nielen veľmi pohodlné, ale svojím dizajnom dokonale zapadnú do interiéru modernej obývačky. Výbornou voľbou je napr. tvarované kožené lehátko  HERA v rôznych farebných prevedeniach (napr. v elegantnej bielej alebo krémovej farbe), ktoré nájdete v ponuke e-shopu DREVONA. V kamenných predajniach aj na stránkach e-shopu DREVONA nájdete naozaj kvalitný nábytok ideálny pre zariadenie vašej novej modernej obývačky.

 

Vkusné a štýlové zariadenie obývačky je dôležité

Vkusné a štýlové zariadenie obývačky je veľmi dôležité, ide predsa o najreprezentatívnejšiu časť vášho domu či bytu, pretože kým dvere do spálne či detskej izby alebo pracovne nemusíme otvoriť úplne každému, obývacia izba stále ostáva miestom, kde končia takmer všetky naše návštevy a hostia, ktorí k nám prichádzajú. Mnohé moderné interiéry dnes už dokonca uprednostňujú maximálne otvorený a vzdušný priestor bez množstva zbytočných priečok, chodieb a predsiení, a tak sa ľahko môže stať, že zariadenie obývačky a obývačka samotná je práve tým prvým miestom, ktoré hneď od vchodových dverí alebo pri vstupe do bytu každý uvidí.

 

Zariadenie obývačky prispôsobte veľkosti a dispozícii miestnosti

Zariadenie obývačky (rovnako ako každej inej miestnosti) musíme prispôsobiť veľkosti, rozmerom a celkovej dispozícii miestnosti. Ak nechceme naraziť na problémy so zariaďovaním, mala by mať každá obývacia izba rozlohu minimálne 18 až 20 m2 a šírka miestnosti by nemala byť menej ako 3,3 m. Ako prvé zariadenie obývačky väčšina z nás volí pohodlnú a modernú sedaciu súpravu, ktorá je často dominantná a tvorí takpovediac srdce obývacej izby. Väčšina obývacích izieb už v súčasnosti upustila od masívnych obývacích stien a za oveľa modernejšie je považované skôr minimalistické zariadenie obývačky, kde hlavnú úlohu preberá luxusná veľkorysá sedacia súprava a len minimum nábytku v podobe dizajnového stolíka pod TV, prípadne komody či niekoľkých závesných poličiek alebo skriniek.

 

Trendové nábytkové zostavy

Aj zariadenie obývačky formou obývacej nábytkovej zostavy (tzv. obývacej steny) má už dnes úplne odlišnú podobu a rozmer, pretože aj samotné zostavy prešli radikálnou zmenou. Majú modernejší dizajn a ich rozmery už ani zďaleka nesiahajú od podlahy až po strop či po celej dĺžke steny ako tomu bývalo kedysi. Moderné obývacie steny a zostavy disponujú potrebným úložným priestorom v podobe spodných skriniek pod TV a rôznych bočných aj vrchných závesných skriniek, vitrín či políc a regálov, ktoré môžete ľubovoľne rozmiestniť. Nábytok obývacej steny sa tak sústreďuje najmä do bezprostrednej blízkosti a okolia televízneho prijímača a priestor tak už nepôsobí preplneným dojmom.

 

Relax a pohoda neodmysliteľne patria k miestnosti, akou je obývačka

Obývacia izba okrem toho, že plní funkciu spoločenskej a reprezentatívnej zóny, patrí aj k miestam, kde rodina spoločne oddychuje a relaxuje, či už pri pozeraní obľúbených filmov a zábavných relácií alebo aj pri šálke kávy a dobrej knihe, preto by zariadenie obývačky malo dokonale spĺňať aj tento jej relaxačný účel. K dokonalej pohode a relaxu nám samozrejme poslúži nielen spomínaná sedacia súprava, ale aj rôzne iné doplnky, ako napr. relaxačné ležadlá a kreslá či veľmi populárne sedacie vaky, ktoré nájdete aj v ponuke firmy DREVONA.

 

Všetko potrebné nájdete na DREVONA.sk

Všetko, čo potrebujete pre zariadenie obývačky, ktorá má byť vkusná, štýlová a nadčasová, nájdete v ponuke DREVONA.sk, kde si môžete vybrať nielen rôzne typy kvalitných obývacích zostáv a ďalšieho nábytku, ako sú napr. komody, konferenčné aj TV stolíky, ale aj sedacie súpravy. Moderné a pohodlné sedacie súpravy vhodné pre každý interiér sú dostupné v 3+2+1 prevedení a tiež ako rohové či maximálne priestranné v tvare písmena U. Veľmi efektne pôsobia v každej modernej obývačke aj pohodlné relaxačné ležadlá HERA v elegantnom prevedení lesklého chrómu a textilnej kože.

 

Vkusné a nadčasové zariadenie obývacej izby spočíva aj v správne zvolených farbách

Správne zvolené a skombinované farby sú alfou a omegou každého priestoru a platí to aj pre zariadenie obývačky. Ak teda chcete vytvoriť naozaj vkusnú a nadčasovú obývačku, určite sa držte zásady, že menej je niekedy viac a zvoľte nábytok v jednotnom dezéne dreva alebo vysokého lesku, ktorý oživíte a doplníte výraznejšou doplnkovou farbou, napr. na textíliách. Nezabúdajte však ani farbu sedacej súpravy, ktorú je tiež potrebné zakomponovať do zariadenia obývačky tak, aby ste v priestore celkovo použili maximálne dve až tri farby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia