Úvod > Pružinové matrace
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Klasické pružinové matrace a komfortnejšie taštičkové matrace

Vyspať sa naozaj kvalitne alebo ako sa hovorí „vyspať sa do ružova“ je základným predpokladom toho, aby sme boli ráno vitálni, plní energie a pozitívne naladení tak, aby sme dokázali v pohode zvládať celodenný nápor povinností. Zdravý a kvalitný spánok je pre človeka mimoriadne dôležitý aj zo zdravotného hľadiska a každý z nás by mal dbať na to, aby si ho doprial naozaj dostatok a na kvalitnom lôžku. Alfou a omegou kvalitného lôžka či postele je správny matrac, dnes je však trh s matracmi taký rozmanitý a pestrý (napr. pružinové matrace, penové matrace, latexové matrace či matrace s kokosovým vláknom a pod.), že niekedy môže byť pomerne náročné vybrať si matrac, ktorý by bol pre nás naozaj dokonalý po všetkých stránkach.

 

Pružinové matrace v minulosti a dnes

Pružinové matrace patria historicky k najstaršiemu typu matracov, ktoré sa však osvedčili a používajú sa až po dnes, samozrejme v súčasnosti už aj v oveľa pokrokovejšej a modernejšej forme ako tomu bolo v minulosti, pretože aj v tejto oblasti doba a moderné technológie neustále napredujú. Na trhu stále nájdete základné pružinové matrace (dnes známe aj pod názvom Bonnell), ale oveľa komfortnejšie, tzv. taštičkové matrace, ktoré dnes patria k technologicky najkvalitnejším matracom vôbec.

 

Kedy je správnou voľbou pružinový matrac?

Klasické pružinové matrace sa vyznačujú vyššou tvrdosťou a sú veľmi vhodné aj pre ľudí s vyššou hmotnosťou, pretože robustnejšej postave poskytnú spoľahlivú oporu a udržujú chrbticu v prirodzenom tvare. Dôležité je výber matraca zosúladiť aj s konkrétnym typom postele a roštu, práve klasické pružinové matrace Bonnell sú napr. nevhodné pre postele s polohovateľnými lamelovými roštami a môžeme ich umiestniť len na pevnú alebo perforovanú drevenú podložku, prípadne na nepolohovateľný lamelový rošt. Na každodenné spanie sú však najlepšou voľbou práve kvalitné taštičkové – pružinové matrace, ktoré majú najlepšie ortopedické vlastnosti.

 

Prečo sú práve taštičkové matrace najlepšou voľbou?

Taštičkové – pružinové matrace disponujú mnohými benefitmi (napr. lepšia vzdušnosť) a poskytujú svojmu majiteľovi naozaj zdravý a pohodlný spánok. Ak teda hľadáte skutočnú kvalitu a komfort, sú pre vás kvalitné taštičkové matrace tou najlepšou voľbou. Rozdiel medzi klasickým Bonnell pružinovým matracom a taštičkovým matracom je nielen vo vyššom počte pružiniek, ale aj v tom, že každá jedna pružina je uložená v samostatnej ochrannej taške, takže funguje nezávisle od ostatných, čo znamená, že pri stlačení a zaťažení jednej pružiny nedochádza automaticky aj k deformácii ostatných pružín, ako je to v prípade Bonnell matracov. Toto tzv. zónovanie je v prípade bodovej elasticity a ortopedických vlastností matraca kľúčové, pretože taštičkový – pružinový matrac dokáže týmto spôsobom dokonale kopírovať ľudské telo v každej jeho časti (napr. v oblasti ramien, bokov aj kolien).

 

Vyberte si kvalitné matrace z ponuky DREVONA!

Ak hľadáte naozaj kvalitné taštičkové – pružinové matrace, určite si vyberiete z našej ponuky na stránkach e-shopu DREVONA, kde okrem množstva penových matracov nechýbajú ani pružinové typy matracov, napr. luxusný pružinový matrac ARABELA z aktívnych taštičkových pružín s poťahom Welnes v rôznych rozmeroch. Matrac disponuje jednou mäkšou (stredne tuhou) stranou s nosnosťou do 120 kg a druhou pevnejšou stranou s nosnosťou až do 140 kg, takže je možné využívať ho obojstranne podľa potreby.

 

Najlepší pomer kvality, ceny a životnosti

Ak by sa vám na prvý pohľad zdali pružinové matrace s taštičkovým jadrom o niečo drahšie, verte, že z pohľadu kvality a životnosti ide o primeranú cenu, ktorá je vyvážená mnohými benefitmi. Na lacných matracoch síce ušetríte, ale iba jediný raz a to pri ich kúpe, z dlhodobého hľadiska ich životnosti vás však vyjdú oveľa drahšie ako kvalitný pružinový matrac s taštičkovým jadrom, ktorý vám zabezpečí kvalitný spánok minimálne 15 až 20 rokov bez tvorby preležaných miest a bez zmeny jeho úžitkových vlastností.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk