Úvod > Zdravotné matrace
 
Matrac_akcia_1+1_zadarmo_kokosovy_ROMANTIKA_PLUS_24_cm.jpg Matrac_dormeo_160_aloe_vera.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Zdravotné matrace – kvalitný, zdravší a lepší spánok pre každého

Na kvalitnom a zdravom spánku sa rozhodne neoplatí šetriť ani nič zanedbávať, pretože od neho závisí nielen naše fyzické, ale aj psychické zdravie a pohoda. Pre náš celodenný rytmus a výkonnosť je dôležité už to, ako sa ráno budíme. Zobúdzate sa skutočne odpočinutý, pozitívne naladený a nabitý energiou do ďalšieho dňa? Alebo skôr unavený, celý dolámaný či dokonca s bolesťami chrbtice? Ak správne dodržujete potrebný čas na spánok a oddych, tak potom bude zrejme chyba vo vašej posteli, konkrétne v matraci, ktorý nemá nekonečnú životnosť a po čase je potrebné ho aj vymeniť. Keď teda zbadáte, že sa ani po dostatočne dlhom spánku nezobúdzate oddýchnutý, je pravdepodobne najvyšší čas vymeniť starý opotrebovaný matrac za nový kvalitný zdravotný matrac.

 

Prínos zdravotných matracov pre človeka

Úlohou dobrej postele a predovšetkým matracov je zaistiť pre telo človeka kvalitný oddych a spánok a to najmä tým, že naše telo počas spánku maximálne odľahčia a zároveň mu poskytujú stabilnú oporu. Zdravotné matrace musia správne rozložiť celú hmotnosť človeka a dôkladne kopírovať jeho krivky bez toho, aby na niektoré svaly vyvíjali nadmerný tlak alebo blokovali krvný obeh. Kvalitné zdravotné matrace sú tak naozaj veľkým prínosom pre zdravie a kvalitný spánok každého z nás a u ľudí zo zdravotnými problémami (napr. trpiacimi bolesťami chrbtice) to platí dvojnásobne.

 

Aké zdravotné matrace si vyberať?

Pružinové, latexové, sendvičové, penové, taštičkové či vysokoelastické zdravotné matrace? Vyberať si máme naozaj z čoho, ale niekedy môže byť tým najväčším problémom zorientovať sa v bohatej ponuke najrôznejších matracov na trhu. Je veľmi zložité presne určiť, ktorý z tohto množstva matracov je ten najlepší, pretože každému vyhovuje niečo celkom iné, takže kým jednému sa žiada skôr tvrdší typ matraca, pre iného môže byť vyššia tvrdosť absolútne neprijateľná. Najdôležitejšími kritériami správneho výberu je však nielen materiál, tvrdosť, výška, vzdušnosť a nosnosť, ale aj rozdelenie či počet jednotlivých zón zdravotného matraca (úseky matraca s rozdielnym profilovaním a tuhosťou) a tiež typ roštu, ktorý tvorí spolu s matracom nerozlučnú dvojicu.

 

Výber zdravotných matracov podľa typu materiálu, z ktorého sú vyrobené

K najbežnejším typom matracov patrili ešte donedávna pružinové, ktoré sa vyznačujú väčšou tuhosťou, ale aj výbornou priedušnosťou. Ak vám pružiny vyhovujú, zvoľte si radšej o niečo prispôsobivejšie a elastickejšie taštičkové matrace, kde sú jednotlivé pružiny obšité textilnými vreckami. V súčasnosti sú však už oveľa vyhľadávanejšie najmä rôzne penové, sendvičové alebo naozaj luxusné latexové zdravotné matrace, ktoré sa vyznačujú veľmi kvalitnými vlastnosťami, maximálnou pohodlnosťou aj dlhšou životnosťou. Kombinovať ich však treba vždy aj s veľmi kvalitným polohovateľným lamelovým roštom. K aktuálnym novinkám na trhu patria gélové matrace alebo napr. Bio pena, studená pena či tzv. lenivá pena.

 

Kvalitné matrace – investícia, ktorá sa oplatí

Zdravotné matrace sú v každom prípade investíciou, ktorá sa oplatí, investíciou do vlastného zdravia, pohodlia a do kvalitného spánku. Širokú ponuku rôznych kvalitných matracov nájdete aj na internetových stránkach či v kamenných predajniach obchodu DREVONA, ktorý ponúka matrace pružinové, penové, vysokoelastické, obojstranné, sendvičové aj matrace špeciálne určené pre deti. Zaujať vás môže napr. luxusný vysoký penový matrac SALOME s výškou 20 cm a antibakteriálnym poťahom alebo maximálne komfortný penový matrac vyrobený z prírodných sójových olejov AROMA VISCO, ale aj mnohé ďalšie produkty (niektoré aj za zvýhodnené ceny, napr. matrace HEUREKA 2 ks za cenu 1).

 

Pre koho sú určené certifikované zdravotné matrace?

Certifikované zdravotné matrace sú určené aj pre ľudí, ktorí trpia istými zdravotnými problémami, ako sú napr. bolesti chrbtice, kĺbov, končatín, hlavy, prípadne alergie a aj keď daný zdravotný problém síce neliečia, aspoň výrazne napomáhajú k zmierneniu konkrétnych sprievodných príznakov a tým aj ku skvalitneniu spánku. Práve označenie ,,zdravotný matrac“ by tak malo vždy poukazovať na vysokú kvalitu a výhody konkrétneho produktu.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk