Úvod > Kuchynské drezy
 
Drez_a_pracovna_doska.jpg
 
 

DOVOZ

Doručenie objednávky nad €300
objednanej cez www.drevona.sk je

zadarmo (doručenie do €300 je za €9)

VYNÁŠKA

Nábytok objednaný cez e-shop
vám pomôže kuriér vyniesť

iba za €19 !

PLATBA

Za nábytok objednaný cez eshop
drevona.sk môžete zaplatiť

až pri prevzatí !

 

 
 
Filter
Cena
Zoraď podľa
×
Zrušiť filter
 
 
 
 

Kuchynský drez – prvok, ktorý nesmie chýbať v žiadnej kuchyni

Dnešné kuchyne už nie sú iba akýmsi povinným štandardom a praktickou pracovnou zónou v domácnosti, ale práve naopak sú mnohé súčasné kuchyne a kuchynské zostavy skutočným skvostom až pýchou interiéru a majú status veľmi elegantného, moderného až luxusného a pritom plne funkčného prvku bytu či rodinného domu. Takéto dokonale krásne kuchyne svojim dizajnovým či materiálovým prevedením ešte viac podčiarknu celkovú krásu interiéru a to najmä v prípade veľkého otvoreného priestoru, kde je kuchyňa prepojená s jedálňou a obývacou izbou. Ak chceme, aby bola naša kuchyňa skutočne dokonalá a to do poslednej bodky, nesmieme ju zabudnúť vhodne doplniť a skombinovať aj s praktickými záležitosťami, ako je kuchynský drez či elektrospotrebiče vo vyššom štandarde.

 

Prvok, bez ktorého sa v kuchyni nezaobídeme

Je bežné, že v dnešnej modernej kuchyni už hlavnú funkciu kuchynského drezu preberajú nové technológie, ako sú umývačky riadu, ktoré sú síce vynikajúcim pomocníkom šetriacim náš čas, ale aj napriek tomu sú kuchynské drezy stále dôležitým prvkom, bez ktorého sa v žiadnej kuchyni nezaobídeme. Kuchynský drez je totiž okrem klasického umývania riadu potrebný aj na množstvo ďalších úkonov, ako je napr. umývanie ovocia a zeleniny, napustenie vody do pohára aj do hrnca pri varení, zliatie vody z uvarených zemiakov či cestovín, opláchnutie rúk alebo hubky, s ktorou chceme utrieť napr. pracovnú či varnú dosku. Množstvo mimovoľných úkonov v kuchyni, ktoré si už možno ani zakaždým neuvedomujeme, súvisí práve s použitím vody a teda aj s používaním kuchynského drezu. 

 

Ako si správne vyberať kuchynský drez?

Ako správne postupovať, ak si práve vyberáte nový kuchynský drez do našej kuchyne? Prvé, na čo sa väčšina ľudí pri výbere drezu zameria, je jeho veľkosť, tvar a samozrejme typ materiálu, z ktorého je kuchynský drez zhotovený. Výber veľkosti a tvaru drezu závisí od priestorových možností kuchyne, konkrétneho umiestnenia (napr. rohové alebo klasické rovné kuchynské drezy) a tiež od toho, akým spôsobom ho plánujeme využívať (napr. len príprava a oplachovanie potravín alebo aj umývanie a odkvapkávanie riadu). Možností je hneď niekoľko, napr. jedno-drezy (obdĺžnikové, kruhové, štvorcové), dvoj-drezy, alebo jedno aj dvoj-drezy s odkvapom.

 

Akému materiálu dať prednosť?

Kuchynské drezy sa dnes vyrábajú zo štandardných, cenovo dostupnejších materiálov (napr. nerez), ale aj nadštandardných moderných materiálov (napr. drezy granitové, keramické alebo z umelého kameňa Corian). Je len na vás, ktorý materiál uprednostníte a akú sumu ste do kúpy kuchynského drezu ochotný investovať. Nerezové kuchynské drezy môžeme v domácnostiach vidieť veľmi často, ich výhodou je odolnosť voči vysokým teplotám, hladký povrch a hygienická nezávadnosť, menšou nevýhodou môže byť povrch náchylnejší na škrabance a pomerne náročnejší aj na dokonalo lesklé vyčistenie. Veľkej popularite sa v posledných rokoch tešia aj moderné granitové drezy, ktoré je možné dokonca farebne doladiť s pracovnou doskou alebo s celkovým dizajnom kuchyne.

 

kuchynský drez FAVOS DARASVyberte si produkt od DREVONY!

DREVONA má okrem nábytkárskeho sortimentu v ponuke aj kuchynské drezy rôznych prevedení, vyberať si tak môžete nielen kuchynskú linku, ale napríklad aj univerzálne nerezové drezy BLANCO TIPO 45S mini alebo FLEX MINI s odkvapovou plochou, ale aj kruhový nerezový kuchynský drez RONDOVAL či kuchynský set FAVOS DARAS šampaň, ktorý pozostáva z kvalitného silgranitového drezu a vodovodnej batérie v rovnakom elegantnom šampaň odtieni. Silgranitový drez je dostupný aj v odtieňoch antracit, káva, alu-metalíza a piesok.

 

Prispôsobte kuchynské drezy aj celkovému štýlu kuchyne!

Funkčnosť a dizajn idú ruka v ruke nielen pri výbere nábytku do kuchyne, ale aj pri kúpe ostatných zariaďovacích predmetov, ako sú vodovodné batérie, spotrebiče, osvetlenie a samozrejme aj kuchynské drezy. Voľbu toho správneho kuchynského drezu a batérie, ako aj ostatných detailov, je dobré prispôsobiť celkovému štýlu vášho bývania aj samotnej kuchyne. Iný kuchynský drez je vhodný do modernej minimalistickej kuchyne ako napríklad do rustikálnej či vidieckej.

 
 

Bezpečnosť platby kartou MasterCard na drevona.skNákup na splátky Quatro  cez drevona.skPlatba platobnou kartou VISA, MasterCard, DinerClub na www.drevona.sk