Kategórie
 
 
 

Kuchynské drezy

Kuchynské drezy - slide 1
 
 
Dôležitý oznam
 
 
 
 
 
DREVONA funguje!

Vážení zákazníci, využite pohodlný nákup a doručenie nábytku cez eshop alebo telefonicky na predajniach.

Vzhľadom na súčasnú situáciu platba na dobierku kuriérovi nie je možná.

Možná je platba na účet (IBAN: SK9511000000002945048774, VS = číslo vašej objednávky) alebo platba platobnou kartou ihneď po vytvorení objednávky cez eshop.

Predajne DREVONA poskytujú možnosť objednať nábytok telefonicky alebo emailom a takisto možnosť doručenia tovaru na adresu, platba možná aj v hotovosti.

 
 
Kuchynské drezy
 
 

Kuchynské drezy

Zoraď podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
%
Do 24h u vás
Kuchynský drez FLEX MINI
hladký nerezový neupravovaný kuchynský drez s odkvapkávajúcou plochou na umytý riad
Dodanie
Dodanie: Cez eshop ihneď: 1 kus
%
Okrúhly kuchynský drez RONDOSOL
neleštený okrúhly nerezový drez
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Drez nerezový ROUNDBOWL
nerezový, hladký, okrúhly drez
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní

Drez nerezový ROUNDBOWL

€ 53 € 53
%
Kuchynský drez nerezový UNIVERZAL E50/1C
univerzálny kuchynský drez
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Kuchynský nerezový drez DEVA
hladký nerezový kuchynský drez s plochou pre odkvapkávanie
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Granitový kuchynský drez CROME
granitový kuchynský drez, univerzálny, šedý
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Granitový kuchynský drez COLORADO
granitový kuchynský drez, pieskový, univerzálny
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Granitový kuchynský drez ONYX
granitový kuchynský drez, univerzálny, tmavo šedý
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní
%
Kuchynský DREZ nerezový LAY ON SERIE 60
univerzálny kuchynský drez, 80x60 cm
Dodanie
Dodanie: Cez eshop: do 10 dní

 
 

Kuchynský drez nesmie chýbať v žiadnej kuchyni

V každej kuchyni je samozrejme potrebný aj pomocník - drez, ktorý znesie hŕbu špinavého riadu. Nerezové drezy, ktoré Drevona ponúka, sú vyrobené z veľmi odolného materiálu.

Dnešné kuchyne už nie sú iba akýmsi povinným štandardom a praktickou pracovnou zónou v domácnosti, ale práve naopak sú mnohé súčasné kuchyne a kuchynské zostavy skutočným skvostom až pýchou interiéru a majú status veľmi elegantného, moderného až luxusného a pritom plne funkčného prvku bytu či rodinného domu. Takéto dokonale krásne kuchyne svojim dizajnovým či materiálovým prevedením ešte viac podčiarknu celkovú krásu interiéru a to najmä v prípade veľkého otvoreného priestoru, kde je kuchyňa prepojená s jedálňou a obývacou izbou. Ak chceme, aby bola naša kuchyňa skutočne dokonalá a to do poslednej bodky, nesmieme ju zabudnúť vhodne doplniť a skombinovať aj s praktickými záležitosťami, ako je kuchynský drez či elektrospotrebiče vo vyššom štandarde.

 

Prvok, bez ktorého sa v kuchyni nezaobídeme

Je bežné, že v dnešnej modernej kuchyni už hlavnú funkciu kuchynského drezu preberajú nové technológie, ako sú umývačky riadu, ktoré sú síce vynikajúcim pomocníkom šetriacim náš čas, ale aj napriek tomu sú kuchynské drezy stále dôležitým prvkom, bez ktorého sa v žiadnej kuchyni nezaobídeme. Kuchynský drez je totiž okrem klasického umývania riadu potrebný aj na množstvo ďalších úkonov, ako je napr. umývanie ovocia a zeleniny, napustenie vody do pohára aj do hrnca pri varení, zliatie vody z uvarených zemiakov či cestovín, opláchnutie rúk alebo hubky, s ktorou chceme utrieť napr. pracovnú či varnú dosku. Množstvo mimovoľných úkonov v kuchyni, ktoré si už možno ani zakaždým neuvedomujeme, súvisí práve s použitím vody a teda aj s používaním kuchynského drezu. 

 

Ako si správne vyberať kuchynský drez?

Ako správne postupovať, ak si práve vyberáte nový kuchynský drez do našej kuchyne? Prvé, na čo sa väčšina ľudí pri výbere drezu zameria, je jeho veľkosť, tvar a samozrejme typ materiálu, z ktorého je kuchynský drez zhotovený. Výber veľkosti a tvaru drezu závisí od priestorových možností kuchyne, konkrétneho umiestnenia (napr. rohové alebo klasické rovné kuchynské drezy) a tiež od toho, akým spôsobom ho plánujeme využívať (napr. len príprava a oplachovanie potravín alebo aj umývanie a odkvapkávanie riadu). Možností je hneď niekoľko, napr. jedno-drezy (obdĺžnikové, kruhové, štvorcové), dvoj-drezy, alebo jedno aj dvoj-drezy s odkvapom.

 

Akému materiálu dať prednosť?

Kuchynské drezy sa dnes vyrábajú zo štandardných, cenovo dostupnejších materiálov (napr. nerez), ale aj nadštandardných moderných materiálov (napr. drezy granitové, keramické alebo z umelého kameňa Corian). Je len na vás, ktorý materiál uprednostníte a akú sumu ste do kúpy kuchynského drezu ochotný investovať. Nerezové kuchynské drezy môžeme v domácnostiach vidieť veľmi často, ich výhodou je odolnosť voči vysokým teplotám, hladký povrch a hygienická nezávadnosť, menšou nevýhodou môže byť povrch náchylnejší na škrabance a pomerne náročnejší aj na dokonalo lesklé vyčistenie. Veľkej popularite sa v posledných rokoch tešia aj moderné granitové drezy, ktoré je možné dokonca farebne doladiť s pracovnou doskou alebo s celkovým dizajnom kuchyne.

 

kuchynský drez FAVOS DARASVyberte si produkt od DREVONY!

DREVONA má okrem nábytkárskeho sortimentu v ponuke aj kuchynské drezy rôznych prevedení, vyberať si tak môžete nielen kuchynskú linku, ale napríklad aj univerzálne nerezové drezy BLANCO TIPO 45S mini alebo FLEX MINI s odkvapovou plochou, ale aj kruhový nerezový kuchynský drez RONDOVAL či kuchynský set FAVOS DARAS šampaň, ktorý pozostáva z kvalitného silgranitového drezu a vodovodnej batérie v rovnakom elegantnom šampaň odtieni. Silgranitový drez je dostupný aj v odtieňoch antracit, káva, alu-metalíza a piesok.

 

Prispôsobte kuchynské drezy aj celkovému štýlu kuchyne!

Funkčnosť a dizajn idú ruka v ruke nielen pri výbere nábytku do kuchyne, ale aj pri kúpe ostatných zariaďovacích predmetov, ako sú vodovodné batérie, spotrebiče, osvetlenie a samozrejme aj kuchynské drezy. Voľbu toho správneho kuchynského drezu a batérie, ako aj ostatných detailov, je dobré prispôsobiť celkovému štýlu vášho bývania aj samotnej kuchyne. Iný kuchynský drez je vhodný do modernej minimalistickej kuchyne ako napríklad do rustikálnej či vidieckej.

 

Nerezové kuchynské drezy nielen na umývanie riadu

Kuchynský drez je bezpochyby základným a najpoužívanejším prvkom v každej kuchyni, pretože väčšina činností v kuchyni sa točí práve okolo drezu. Napriek tomu, že jeho hlavnú funkciu dnes preberajú umývačky riadu aj naďalej zostáva srdcom kuchyne a jeho výber by ste určite nemali zanedbať. Nerezové kuchynské drezy už dávno neslúži iba na umývanie špinavého riadu, ale aj na umývanie a krájanie zeleniny či ovocia, zlievanie horúcej vody z hrncov alebo na umývanie našich rúk, preto na ňom nešetrite a kúpte si taký, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Drez sa totižto nevyberá len na základe jeho dizajnu, ale najmä podľa jeho funkčnosti - iné nároky má človek, ktorý býva sám a jedáva v reštauráciách a iné zase viacčlenná rodina stravujúca sa doma.

 

Funkčnosť aj estetika nerezového drezu

Trendy kuchynských liniek sa počas rokov stále menia a pri ich výbere rozmýšľame nielen o ich farbe a vzhľade, ale zvažujeme aj to, aký drez by sme mali zvoliť. Nerezové kuchynské drezy plní nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu a hoci bolo našim babičkám jedno ako ich drez vyzerá, dnešná generácia si už na jeho vzhľade potrpí. Na trhu nájdete drezy v množstve prevedení, ktoré ale treba vkusne skombinovať so štýlom kuchynskej linky, pretože iný drez sa hodí do modernej kuchyne a iný do kuchyne s rustikálnymi prvkami.Pekné nerezové kuchynské drezy dokážu povýšiť celkový dojem z celého kuchynského interiéru, naopak zlý výber drezu vie dojem ľahko pokaziť, preto vyberajte s rozvahou!

 

Ako si správne vybrať?

Kuchynské drezy nerezové patria k historicky najosadzovanejším typom drezov, no nie je všetko nerez čo sa blyští. Treba vedieť rozoznať kvalitnú nerezovú oceľ od tých nekvalitných, pretože nie všetky výrobky s týmto označením môžu garantovať vysoký stupeň kvality. Najistejšie je ak investujete do osvedčenej kvality značkových výrobkov a snažte sa vyhnúť nakupovaniu drezu v pochybných predajniach, kde vám nevedia zaručiť jeho kvalitu. Keď kupujete nerezové drezy, uistite sa, že sú vyrobené z chromniklovej nerezovej oceli 18/10 - to je nehrdzavejúca potravinárska oceľ so zložením 18% chrómu a 10% niklu. Chróm dodá drezu tvrdosť, odolnosť a lesk a nikel zase ovplyvňuje jeho odolnosť proti prípadnému nárazu.

 

Stará dobrá nerez

Nerezová oceľ je kvalitný materiál odolný proti korózii, drobnému povrchovému poškodeniu, ale aj vysokým teplotám - na nerezový drez si môžete bez problémov položiť aj horúce hrnce. Na rozdiel od keramiky je chromniklová oceľ aj dosť pružná, takže sa nemusíte báť prípadného prasknutia drezu a ďalšou veľkou výhodou nerezu je jeho ľahká údržba, kde si vystačíte s bežnými čistiacimi prostriedkami. Kuchynské drezy nerezové sú plne recyklovateľné a spĺňajú aj náročné hygienické požiadavky, keďže vďaka hladkému neporóznemu povrchu sa na dreze neusádzajú žiadne baktérie. Nerezové kuchynské drezy jednoducho prežijú každodenné používanie a aj po rokoch vyzerajú stále ako nové.

 

Malé aj veľké nerezové drezy

Nerezové kuchynské drezy si môžete vyberať v rôznych tvaroch ako napríklad jednoduchý drez, dvojdrez či drez s prídavnou vaničkou, pričom všetky varianty by mali byť doplnené o odkvapkávaciu plochu. Na výber máte dokonca lesklé aj matné prevedenie. Nerezové drezy by mali byť okrem iného aj dostatočne hrubé, pretože práve tento faktor rozhodne o tom, ako dlho vám vydržia. Podstatná je aj samotná veľkosť alebo teda hĺbka drezu a preto ak sa chystáte v ňom umývať aj veľké hrnce, voľte dostatočne hlboký drez, v ktorom bude ich umývanie omnoho jednoduchšie. 

 

Nerezový drez od Drevony

So súčasnou bohatou ponukou by mal byť výber drezu jednoduchou záležitosťou, no nie je to vždy tak. Ľudia sa, bohužiaľ, častokrát nechajú zlákať na nízke ceny a pritom si neuvedomia, že ceny vlastne len odzrkadľuje kvalitu drezu, ktorý toho veľa nevydrží. U nás v Drevone vám ponúkame kvalitné kuchynské drezy vyrobené z odolnej nerezovej oceli, vďaka čomu vám bude drez slúžiť mnoho rokov k vašej spokojnosti a to všetko za výhodné ceny. Kúpte si aj vy nerezový drez s ktorým budete maximálne spokojní, kúpte si drez od Drevony!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia