Kategórie
 
 
 
 
Predsieň
Vyberte si z ponuky
 
 

Predsieň - vaša vizitka

Pri zariaďovaní interiéru si dávajú ľudia najviac záležať na obývačke a kuchyni, neskôr na zvyšných miestnostiach ako sú spálňa či detská izba, no zariaďovanie takej predsiene už mnohí podceňujú. Väčšinou ju nepovažujú za dostatočne dôležitú a s kúpou nábytku či dekorovaním si veľkú hlavu nerobia. To je ale chyba! Pretože práve predsieň je prvé miesto, ktoré vaši hostia uvidia a podľa toho si vytvoria prvý dojem. Chcete teda aby ich oči uvideli chaotickú miestnosť plnú topánok, kabátov či iných vecí, ktoré nemajú svoje miesto alebo by ste ich radšej uviedli do elegantnej predsiene, kde je všetko úhľadné a zorganizované? Nikto z nás by sa nechcel v predsieni potkýnať o rozhádzané topánky a práve preto by ste si na zariaďovaní predsieni mali dať záležať rovnako ako na obývačke.

Medzi prvé miestnosti, ktoré pri zariaďovaní bývania najčastejšie riešime, patrí najmä obývacia izba, kuchyňa či spálňa, ktoré považujeme za najdôležitejšie a preto ich chceme mať doslova tip-top. Na priestory, ako sú vstupná chodba, predsieň či hala niekedy trocha pozabúdame alebo prichádzajú na rad až neskôr, keď je už všetko ostatné zariadené. Predsiene však nie sú len obyčajným miestom, kde zhodíte kabát a do kúta odkopnete topánky, ale práve naopak – sú veľmi dôležitým miestom prvého kontaktu nielen pre prichádzajúce návštevy, ale aj pre vás samotných pri návrate domov z práce či detí zo školy a každý domov by mal byť predsa útulným miestom, ktoré vás hneď pri príchode príjemne uvíta. Vašu predsieň dokonca uvidia aj tí, ktorí nepôjdu ďalej, napríklad poštárka, kuriér či suseda. Práve preto sú zariadenie predsiene aj atmosféra, ktorú v nej vytvoríte, veľmi dôležité.

 

Riešenie sa nájde pre každú predsieň

Vhodné riešenie sa nájde naozaj pre každú predsieň, nech už ide o priestranné, dlhé, úzke alebo rozmerovo veľmi malé predsiene, každá z nich sa dá útulne a prakticky zariadiť. Stačí iba vybrať tie správne kusy nábytku, farby a doplnky. Každý vstup do príbytku by mal byť v prvom rade oku lahodiaci, čistý, bez zbytočných prekážok a tiež maximálne praktický. Väčší priestor predsiene vám umožňuje širšiu škálu výberu nábytku, no pri stiesnenejších podmienkach si zariadenie musíme vyberať naozaj uvážene.

 

Veľkorysejšie a priestranné predsiene

Zariadiť rozmerovo veľkorysejšiu a priestrannejšiu predsieň nepredstavuje takmer žiadny problém a dovoliť si môžete skoro všetko. Takéto predsiene poskytujú priestor aj na väčšie praktické vstavané skrine, do ktorých uložíte nielen sezónne oblečenie, kabelky a kufre, ale aj čistiace potreby či vysávač. Vybrať si môžete aj z bohatej ponuky rôznych predsieňových skríň a zostáv a problémom nebude ani tmavší odtieň dezénu, napr. wenge v kombinácii s divokým dubom, čo by v prípade malej predsiene príliš vhodné nebolo. Nemusíte sa báť ani výraznejších vzorov či farieb, ale všetkého s mierou, aby aj priestranná predsieň pôsobila príjemne a harmonicky.

 

Aj malá predsieň môže zažiariť!

Ako vyťažiť aj z malej predsiene maximum a vytvoriť z nej naozaj príjemné a atraktívne miesto? Ak chcete, aby aj malá predsieň pôsobila čistým a uprataným dojmom bez nábytku to nepôjde. Potrebujete predsa uskladniť topánky aj kabáty. Vyberať by ste si však mali predovšetkým úzke úložné skrinky a tiež skrinky, ktoré môžete zavesiť na stenu (ideálne aspoň 30 cm nad podlahou). Výborným riešením sú v tomto prípade úzke výklopné skrinky na topánky – boníky a držať by ste sa mali najmä svetlých odtieňov tak na nábytku, ako aj na stenách. Samozrejmosťou každej predsiene je aj zrkadlo a kvalitné umelé osvetlenie. Nuž a v malých predsieňach to platí dvojnásobne.

Predsieň - predsieňová zostava

 

Kvalitný nábytok od DREVONY

Kvalitný a pekný nábytok pre vaše predsiene si môžete vybrať aj v ponuke nášho e-shopu DREVONA, kde nájdete veľmi praktické predsieňové zostavy v rôznych prevedeniach (napr. predsieňová zostava REA DUBLIN s výklopným botníkom, skriňou, vešiakmi a zrkadlom v elegantnom bielom prevedení) a tiež samostatné výklopné skrinky na topánky alebo dokonca aj priestranné šatníkové skrine s posuvnými dverami, ideálne do väčších predsiení. Pre malé a minimalistické predsiene si môžete vybrať rôzne vešiakové a zrkadlové panely na stenu, ktoré vhodne dokombinujete výklopnou skrinkou na topánky.

 

Miestnosť, ktorá o vás veľa napovie

Každá predsieň o svojich majiteľoch veľa napovie, pretože už na prvý pohľad je zrejmé, či domáci majú radi vo veciach poriadok a harmóniu alebo skôr chaos a nesúlad. Privítanie v predsieni, kde musíte preskakovať rozhádzané topánky a tašky alebo v predsieni, ktorá pôsobí zapratane, ponuro a tmavo, nie je príliš lákavou predstavou. V takto pôsobiacej predsieni sa nebude cítiť dobre nielen žiadna návšteva, ale ani samotný domáci, preto sa dobre poobzerajte práve po tej svojej  predsieni a zvážte, čo všetko by ste v nej ešte mohli vylepšiť.

 

Krásna a funkčná predsieň od DREVONY

Z ponuky DREVONY si určite dokážete zariadiť krásnu a dokonale funkčnú predsieň, ktorá vás bude vítať pri každom návrate domov a poskytne dobre riešené vešiakové steny, poličky aj skrinky s dostatkom úložného priestoru pre vás aj vašich blízkych a všetky návštevy, ktoré k vám zavítajú. Predsiene od DREVONY sú kvalitnou klasikou, ktorá nikdy nesklame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia