Kategórie
 
 
 

Predsieň

Predsieňový nábytok

Predsieň - slide 1
 
 
 
 

Doprava cez e-shop už od €9 po celej SR

Platiť môžete až pri prevzatí objednávky

Nábytok skladom doručujeme obvykle do 24 h.

 
 
 
 
 

 

Predsieň je vašou vizitkou. Pri zariaďovaní interiéru si dávajú ľudia najviac záležať na obývačke a kuchyni, neskôr na zvyšných miestnostiach ako sú spálňa či detská izba, no zariaďovanie takej predsiene už mnohí podceňujú. Väčšinou ju nepovažujú za dostatočne dôležitú a s kúpou nábytku či dekorovaním si veľkú hlavu nerobia. To je ale chyba! Pretože práve predsieň je prvé miesto, ktoré vaši hostia uvidia a podľa toho si vytvoria prvý dojem. Chcete teda aby ich oči uvideli chaotickú miestnosť plnú topánok, kabátov či iných vecí, ktoré nemajú svoje miesto alebo by ste ich radšej uviedli do elegantnej predsiene, kde je všetko úhľadné a zorganizované? Nikto z nás by sa nechcel v predsieni potkýnať o rozhádzané topánky a práve preto by ste si na zariaďovaní predsieni mali dať záležať rovnako ako na obývačke.

Medzi prvé miestnosti, ktoré pri zariaďovaní bývania najčastejšie riešime, patrí najmä obývacia izba, kuchyňa či spálňa, ktoré považujeme za najdôležitejšie a preto ich chceme mať doslova tip-top. Na priestory, ako sú vstupná chodba, predsieň či hala niekedy trocha pozabúdame alebo prichádzajú na rad až neskôr, keď je už všetko ostatné zariadené. Predsiene však nie sú len obyčajným miestom, kde zhodíte kabát a do kúta odkopnete topánky, ale práve naopak – sú veľmi dôležitým miestom prvého kontaktu nielen pre prichádzajúce návštevy, ale aj pre vás samotných pri návrate domov z práce či detí zo školy a každý domov by mal byť predsa útulným miestom, ktoré vás hneď pri príchode príjemne uvíta. Vašu predsieň dokonca uvidia aj tí, ktorí nepôjdu ďalej, napríklad poštárka, kuriér či suseda. Práve preto sú zariadenie predsiene aj atmosféra, ktorú v nej vytvoríte, veľmi dôležité.

 

Riešenie sa nájde pre každú predsieň

Vhodné riešenie sa nájde naozaj pre každú predsieň, nech už ide o priestranné, dlhé, úzke alebo rozmerovo veľmi malé predsiene, každá z nich sa dá útulne a prakticky zariadiť. Stačí iba vybrať tie správne kusy nábytku, farby a doplnky. Každý vstup do príbytku by mal byť v prvom rade oku lahodiaci, čistý, bez zbytočných prekážok a tiež maximálne praktický. Väčší priestor predsiene vám umožňuje širšiu škálu výberu nábytku, no pri stiesnenejších podmienkach si zariadenie musíme vyberať naozaj uvážene.

 

Veľkorysejšie a priestranné predsiene

Zariadiť rozmerovo veľkorysejšiu a priestrannejšiu predsieň nepredstavuje takmer žiadny problém a dovoliť si môžete skoro všetko. Takéto predsiene poskytujú priestor aj na väčšie praktické vstavané skrine, do ktorých uložíte nielen sezónne oblečenie, kabelky a kufre, ale aj čistiace potreby či vysávač. Vybrať si môžete aj z bohatej ponuky rôznych predsieňových skríň a zostáv a problémom nebude ani tmavší odtieň dezénu, napr. wenge v kombinácii s divokým dubom, čo by v prípade malej predsiene príliš vhodné nebolo. Nemusíte sa báť ani výraznejších vzorov či farieb, ale všetkého s mierou, aby aj priestranná predsieň pôsobila príjemne a harmonicky.

 

Aj malá predsieň môže zažiariť!

Ako vyťažiť aj z malej predsiene maximum a vytvoriť z nej naozaj príjemné a atraktívne miesto? Ak chcete, aby aj malá predsieň pôsobila čistým a uprataným dojmom bez nábytku to nepôjde. Potrebujete predsa uskladniť topánky aj kabáty. Vyberať by ste si však mali predovšetkým úzke úložné skrinky a tiež skrinky, ktoré môžete zavesiť na stenu (ideálne aspoň 30 cm nad podlahou). Výborným riešením sú v tomto prípade úzke výklopné skrinky na topánky – boníky a držať by ste sa mali najmä svetlých odtieňov tak na nábytku, ako aj na stenách. Samozrejmosťou každej predsiene je aj zrkadlo a kvalitné umelé osvetlenie. Nuž a v malých predsieňach to platí dvojnásobne.

 

 

Kvalitný nábytok od DREVONY

Kvalitný a pekný nábytok pre vaše predsiene si môžete vybrať aj v ponuke nášho e-shopu DREVONA, kde nájdete veľmi praktické predsieňové zostavy v rôznych prevedeniach (napr. predsieňová zostava REA DUBLIN s výklopným botníkom, skriňou, vešiakmi a zrkadlom v elegantnom bielom prevedení) a tiež samostatné výklopné skrinky na topánky alebo dokonca aj priestranné šatníkové skrine s posuvnými dverami, ideálne do väčších predsiení. Pre malé a minimalistické predsiene si môžete vybrať rôzne vešiakové a zrkadlové panely na stenu, ktoré vhodne dokombinujete výklopnou skrinkou na topánky.

 

Miestnosť, ktorá o vás veľa napovie

Každá predsieň o svojich majiteľoch veľa napovie, pretože už na prvý pohľad je zrejmé, či domáci majú radi vo veciach poriadok a harmóniu alebo skôr chaos a nesúlad. Privítanie v predsieni, kde musíte preskakovať rozhádzané topánky a tašky alebo v predsieni, ktorá pôsobí zapratane, ponuro a tmavo, nie je príliš lákavou predstavou. V takto pôsobiacej predsieni sa nebude cítiť dobre nielen žiadna návšteva, ale ani samotný domáci, preto sa dobre poobzerajte práve po tej svojej  predsieni a zvážte, čo všetko by ste v nej ešte mohli vylepšiť.

 

Krásna a funkčná predsieň od DREVONY

Z ponuky DREVONY si určite dokážete zariadiť krásnu a dokonale funkčnú predsieň, ktorá vás bude vítať pri každom návrate domov a poskytne dobre riešené vešiakové steny, poličky aj skrinky s dostatkom úložného priestoru pre vás aj vašich blízkych a všetky návštevy, ktoré k vám zavítajú. Predsiene od DREVONY sú kvalitnou klasikou, ktorá nikdy nesklame.

 

Predsieňový nábytok - aj predsieň je dôležitá

Pri zariaďovaní interiéru ľudia častokrát venujú najväčšiu pozornosť aj financie kuchyni a obývačke, potom miestnostiam na spanie či pracovni, no vstupná hala je hlboko podceňovaná. Predsieň je vlastne bránou do vášho domu, ktorá o vás a vašom vkuse prezradí veľmi veľa. Vaši hostia musia najprv prejsť cez predsieň, aby sa dostali do ostatných častí domu a práve tu si vytvoria prvý dojem o vás a vašom bývaní. Dajte si preto záležať na jej zariaďovaní aj dekorovaní, a to bez ohľadu na to, či ide o priestor so štedrými rozmermi alebo o malú predsieň. Stačí vybrať šikovný predsieňový nábytok, použiť pekné farby a originálne doplnky a vaša predsieň ohúri aj toho najnáročnejšieho hosťa. 

 

Predsieňový nábytok - vyžadujte trvácnosť!

Dnes už nie je problém kúpiť nábytok do predsiene za výhodné ceny a vďaka tomu si môže vkusne zariadiť svoju predsieň úplne každý. Výber je viac než široký, stačí mať aspoň akú-takú predstavu o tom, čo chcete alebo aký štýl sa vám páči. Najdôležitejšie je zamerať sa na kvalitu použitého materiálu, pretože predsieňový nábytok bude denne zaťažovaný, a preto by mal dlho vydržať. Najmä taká skrinka na topánky či šatníková skriňa dostanú naozaj zabrať. Ak teda nechcete kupovať nový nábytok do predsiene každý druhý rok, investujte do kvality - mnohonásobne sa vám to vráti. Radšej kúpte menej kusov kvalitného a pekného nábytku, ako mať predsieň zaplnenú hromadou labilného nábytku.  

 

Aký predsieňový nábytok zvoliť?

To ako si zariadite svoju predsieň je v podstate na vás a vašom vkuse. Predovšetkým sa ju snažte nepreplniť, pretože vaši hostia by mali mať dostatok miesta pri vyzliekaní či obúvaní, a tak voľte iba nevyhnutný predsieňový nábytok. Najčastejšie ľudia siahajú po skrinke na topánky, vešiaku či vešiakovej skrini a samozrejme nesmie chýbať veľké zrkadlo. Pre šťastlivcov, ktorí majú priestrannú predsieň je možností viac. Napríklad malý príručný stolík na odkladanie vecí, stolička alebo kreslo na prezúvanie a šatníkovú skriňu môžete nahradiť priestrannou vstavanou skriňou, do ktorej sa zmestí všetko potrebné - od oblečenia, topánok, kabeliek až po veci mimo sezóny.   

 

Nábytok v predsieni skryje všetko potrebné

Predsieň by mala byť usporiadaná, pekná a mala by pôsobiť útulne. To docielime, ak do jej zariaďovania vložíme okrem peňazí aj kúsok nášho srdca. Dajte si záležať na výbere nábytku do predsiene, "oblečte" svoju predsieň do príjemných a teplých farieb, buďte originálni a nezabúdajte, že bytové doplnky vedia robiť hotové zázraky a dodajú miestnosti život aj krásu. Kúpte si veselú rohožku, ktorá bude vítať vašich hostí, usaďte ich do kresla a zoberte im kabát. Na takýchto maličkostiach sa zakladá dobrý prvý dojem. Predsieňový nábytok by mal dokonale ladiť s ostatnými prvkami a mal by skryť všetky potrebné veci. Vyhnete sa tým zbytočnému neporiadku, chaosu či rozhádzaným topánkam - všetko bude mať svoje miesto.  

 

Nielen vzhľad je dôležitý!

Pred kúpou predsieňového nábytku by ste mali mať aspoň nejakú predstavu o tom, čo chcete. Nezabudnite všetko dôkladne pomerať, aby sa vám nestalo, že vám nábytok do predsiene nebude pasovať alebo bude vytŕčať. V prvom rade si všímajte jeho kvalitu. Nábytok musí byť dostatočne pevný, odolný a stabilný. Vyskúšajte, či dvierka na nábytku nejdú nakrivo, či nevŕzgajú a či má šatníková skriňa dobrú stabilitu. Až keď sa presvedčíte, že je všetko v poriadku, môžete sa zamerať na estetickú stránku nábytku. Predsieňový nábytok už nájdete v rôznych štýloch a prevedeniach, výber je teda čisto na vašich osobných preferenciách. Platí samozrejme pravidlo, že by mal ladiť s ostatným vybavením vašej predsiene a mal by mať čo možno najviac úložného priestoru. 

 

Kvalitný nábytok do predsiene od DREVONY

Vkusne zariadiť predsieň vám dá síce zabrať, no so šikovne zvoleným nábytkom a doplnkami vás výsledok príjemne prekvapí. Ohúrte aj vy svojich hostí už pri samotnom vstupe do vášho domu a navoďte tak priateľskú atmosféru. Predsieňový nábytok musí byť nielen pekný, ale mal by aj vydržať mnoho rokov k vašej spokojnosti, a to sa, bohužiaľ, len málokedy podarí. U nás v DREVONE vám ponúkame praktický a naozaj odolný nábytok do predsiene za bezkonkurenčné ceny. Vyrobený je na Slovensku z kvalitnej laminotriesky a hodí sa tak do moderného, ale aj klasického interiéru.

 

Nábytok do chodby vyberajte naozaj dôsledne!

Priestor, ktorý na nás čaká po otvorení hlavných vchodových dverí, je veľmi dôležitým miestom každého bytového priestoru a to aj napriek tomu, že mu ľudia často neprikladajú až takú vážnosť a dôslednosť pri zariaďovaní ako mu v skutočnosti prináleží. Každý vstupný priestor predsa izoluje a chráni váš súkromný život od toho verejného aj od celého vonkajšieho sveta a je len na vás, koho pustíte ďalej do vašej blízkosti či súkromnej zóny a pre koho povolená zóna končí práve pri dverách. Tak či onak, predsieň patrí k tým miestam, ktoré uvidí každý, kto k vám prichádza, ten koho pozývate ďalej, ale aj tí, ktorí sa zdržia iba pri dverách. Je preto dôležité venovať vstupným priestorom primeranú pozornosť a zariadiť ich čo najpraktickejšie, na čo nám najlepšie poslúži predsieňový a chodbový nábytok.

 

Predsieňový či chodbový nábytok? Všetko záleží na tvare a veľkosti vášho vstupného priestoru

Každý vstupný priestor môže mať iný tvar a rozmer, niekedy ide naozaj len o minimálny priestor, ktorý nazývame zádverím. Ak sa však po otvorení vchodových dverí ocitnete v miestnosti veľkorysejších rozmerov, môže ísť o halu, ale pre väčšinu obytných priestorov sú typickým vstupným priestorom klasické predsiene štandardných rozmerov (ani príliš veľké, ani primalé, ako napr. zádverie), ktoré môžu byť v tvare štvorca, ale aj dlhej chodby. Práve podľa tvaru a rozmerov predsiene sa rozhodujeme, či zvolíme veľkorysejší predsieňový alebo priestorovo úspornejší chodbový nábytok, pretože nábytok do chodby by nikdy nemal byť príliš masívny.

 

Aký by vlastne mal byť nábytok do chodby?

Ak teda patríte k tým majiteľom bytov, ktorí majú dlhý a užší vstupný priestor v tvare koridoru či chodby, budete musieť veľmi dobre zvážiť, aký nábytok do chodby vybrať, pretože ani takýto vstupný priestor sa bez základného vybavenia na odkladanie kabátov či obuvi nezaobíde. Práve chaos a neporiadok by túto komunikačnú zónu ešte viac zúžili a obmedzili v nej pohyb. Chodbový nábytok či nábytok do chodby by mal byť v prvom rade veľmi prakticky riešený tak, aby ponúkal dostatok úložného priestoru, ale pritom príliš nezavadzal (napr. skrine a botníky s menšou hĺbkou, posuvné dvierka alebo chodbové skrine REA VESTI 3 od DREVONY s efektným využitím bočného priestoru).

 

Dôležité je aj správne umiestnenie a ďalšie detaily

Skôr ako sa rozhodneme pre konkrétny chodbový nábytok, mali by sme mať presne vytýčené miesto, kam ho umiestnime. Veľa záleží od konkrétnej dispozície predsiene či chodby (napr. či má chodba nejaký dobre využiteľný roh alebo potrebný úsek dlhej rovnej steny bez ďalších dverí a otvorov). Chodbu nikdy zbytočne neprepchávame a chodbový nábytok umiestnime do najvhodnejšej pasáže, kde nebude prekážať napr. pri otváraní dverí, ktoré sú umiestnené po stranách a tiež sa vyvarujeme umiestneniu chodbového nábytku priamo oproti dverám vedúcim na toaletu či do kúpeľne. Veľmi dôležité sú aj detaily, ktoré môžu priestor úzkej chodby opticky rozšíriť, napr. chodbový nábytok v svetlých odtieňoch, predné zrkadlové plochy či vhodné osvetlenie.

 

DREVONA ponúka praktický a kvalitný nábytok do celého bytu

DREVONA.sk ponúka tiež niekoľko vhodných typov praktického chodbového nábytku pre vaše príbytky, ako je napr. chodbová skriňa REA VESTI 3 s dômyselne vyriešením bočným výsuvom na uskladnenie obuvi a vešiakovej steny s policou, ktorá je tiež umiestnená z bočnej strany. Predná časť pozostáva s multifunkčnej skrine s dostatkom úložného priestoru a prednej zrkadlovej plochy. Výhodou je, že chodbový nábytok REA VESTI 3 má univerzálne vyhotovenie a tak je možné ho zmontovať podľa potreby ako ľavú aj pravú verziu.

 

Pomôžeme vám nájsť ten správny nábytok pre vašu chodbu či predsieň

Zariadiť dlhú a úzku chodbu tak, aby poskytovala úložný priestor, ale zároveň zostala aj dostatočne priechodná, môže byť niekedy naozaj náročné, ale s predsieňovým a chodbovým nábytkom od DREVONY sa vám to určite podarí. V ponuke DREVONA nájdete okrem skrine REA VESTI 3 aj iný chodbový nábytok, napr. rôzne vešiaky, zrkadlové aj vešiakové panely či predsieňové zostavy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia