Kategórie
 
 
 
 
Filter parametrov
 
 

Na čo myslieť pri zariaďovaní predsiene

Ako zariadiť predsieň?28.6.2019

Prvý dojem zaváži. Malá a pritom často podceňovaná predsieň je totiž veľmi dôležitým životným priestorom. Pozreli sme sa na to, aké sú trendy zariaďovania predsiene, na čo je dobré nezabudnúť a čomu by ste sa mali vystríhať.

← späť na Zoznam blogov

1.    Štýl

Predsieň či chodba by mala ladiť s vašim zostávajúcim priestorom v dome. V súčasnosti máte na výber 4 základné štýly. Jednak je to moderný štýl, ktorý je charakteristický dizajnovými kúskami, ktoré aj na malom priestore dokážu toho veľa vyčarovať. Minimalistický štýl je vhodný pre tých, ktorí majú malú predsieň, alebo úložný priestor v ostatných častiach bytu. V našich zemepisných šírkach prevláda klasický štýl, ktorý je tvorený praktickým topánkovníkom a vešiakom. Ak preferujete romantický štýl nezabudnite na kvety či dekoračné predmety.

2.    Materiál

Pri samotnom výbere nábytku máte možnosť si vybrať najmä z dvoch druhov materiálu. Čoraz viac obľúbenejší je drevený masív. Nábytok je pevný a odolný. Nezabudnite totiž na to, že pri obúvaní si starší ľudia na nábytok môžu sadnúť, alebo sa oprieť. Je nutné povedať, že masív je drahší materiál a je vhodné ho nekombinovať s inými druhmi masívu v ostatných častiach bytu. Druhým obľúbeným materiálom je laminát, ktorého prednosťou sú rôzne farebné odtiene a súčasne patrí  medzi lacnejšie varianty.

3.    Priestor

Ak máte veľkú predsieň môžete ju ladiť do tmavších farieb. To isté platí o nábytku. Dobre ukáže tmavší nábytok s lesklým povrchom v kombinácii s rôznymi druhmi materiálov. Je dobré si uvedomiť, že nábytok do predsiene musí byť kvalitný. Neraz príde návšteva s mokrým kabátom, zafúľanými topánkami či kvapkajúcim dáždnikom. Na druhej strane malé chodby opticky zväčšíte použitím zrkadiel a svetlými farbami.

4.    Úložný priestor

Navrhnúť predsieň tak, aby sa do nej zmestilo všetko potrebné a súčasne vyzerala dobre nie je jednoduché. Platí tu niekoľko pravidiel. Objemnejšie veci nechajte priamo pri dverách. Topánky si vždy dávajte do topánkovníka. Dnes existujú širšie, ale aj naozaj úzke varianty. Aktuálne nosené topánky majte vždy po ruke. Topánky mimo sezóny umiestnite nahor do topánkovníka. Na doklady a kľúče si vždy vyhraďte jedno stabilné miesto. Budete sa tak vyvarovať ich straty, alebo zapatrošeniu. Dobrým tipom je aj špeciálna podložka na topánky, ktorá zabraňuje tomu, aby ste si zašpinili podlahu. Ak vám to priestorové možnosti umožňujú, dajte si urobiť skriňu s posuvnými dverami. Môže slúžiť ako topánkovník a šatník súčasne.

5.    Taburetka

Taburetka je výborným riešením do každej predsiene. Je totiž prenosná a môžete ju použiť na rôzne účely. Návšteva ju ocení pri obúvaní, alebo vyzúvaní. Rovnako si na ňu môžete odložiť šál, či rukavice. Na trhu existuje veľké množstvo tvarov a rozmerov. Prihliadnite na to, aby sa vám hodila do celého interiéru. V prípade potreby ju  môžete použiť v iných častiach bytu. Môže prísť totiž veľká návšteva a vtedy sa taburetka môže hodiť aj napríklad v obývačke. Ak potrebujete veľa úložného priestoru, vyberte si taburetku s úložným priestorom.

6.    Osvetlenie

Častou chybou mnohých predsiení je zlé osvetlenie. Najmä v bytoch je chodba bez prirodzeného slnečného svetla a tak vsaďte na dobré osvetlenie. Pre nedostatok priestoru odporúčame umiestniť bodové svetlo  na stenu. Nezabudnite aj na osvetlenie zrkadla. Aj táto drobnosť sa postará o optické zväčšenie priestoru a celkovo zlepší dojem z menšej predsiene.

← späť na Zoznam blogov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia